Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Οποίος έχει αλλοιώσεις μετα απο βίντεο,να μια λύση

http://m.youtube.com/#/watch?v=H7R9rhr6dkA&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DH7R9rhr6dkA&gl=GR

Σε μένα δούλεψε..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ε, 2 κατοστάρικα για μία από τις καλύτερες 7ρες ταμπλέτες της αγοράς λογικό είναι. Και θα γίνει και καλύτερη, μιας και ακούγονται φήμες για FHD nexus 7, αλλά δε ξέρω άμα θα υπάρξει και price hike. (Δε το πιστεύω, μιας και θα έχει φτηνήνει πολύ η κατασκευή της πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Αν και εμενα με προβληματιζει η 7αρα οθονη του , νομιζω οτι η τιμη ειναι αρκετα δελεαστικη

ASUS Google Nexus 7 WiFi 32GB Tablets Αγορ*ς στη Media Markt

Σε ευχαριστώ!!! Μόλις είδα το ποστ σου την άλλη μέρα το πρωί πρόλαβα το τελευταίο κομμάτι.

Το nexus 7 είναι φοβερό, 2 μέρες το έχω και πιστεύω πως δεν του λείπει τίποτα.

Ακόμα δεν έχω παίξει με brightness κτλπ για να σας πω για την οθόνη αλλά προς το παρών κανένα παράπονο.

Screen protector φθηνό παίζει; Αν έχει κανείς link από e-bay/amazon.co.uk ας βάλει γιατί είμαι άσχετος στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Screen protector φθηνό παίζει; Αν έχει κανείς link από e-bay/amazon.co.uk ας βάλει γιατί είμαι άσχετος στο θέμα αυτό.

[ame]http://www.amazon.co.uk/Poetic-ProFilm-Screen-Protector-Google/dp/B008IEGST2/ref=sr_1_fkmr0_2?ie=UTF8&qid=1360086527&sr=8-2-fkmr0[/ame]

Υπάρχουν πιο φθηνά, καθώς και πιο ακριβά. Εγώ με αυτό 1 βδομάδα είμαι ευχαριστημένος. (έχει 3 μέσα)

Αν πάρεις αυτό, γράψε εδώ να σου πω κόλπο να την βάλεις χωρίς να την πατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!! Μόλις είδα το ποστ σου την άλλη μέρα το πρωί πρόλαβα το τελευταίο κομμάτι.

Το nexus 7 είναι φοβερό, 2 μέρες το έχω και πιστεύω πως δεν του λείπει τίποτα.

Ακόμα δεν έχω παίξει με brightness κτλπ για να σας πω για την οθόνη αλλά προς το παρών κανένα παράπονο.

Screen protector φθηνό παίζει; Αν έχει κανείς link από e-bay/amazon.co.uk ας βάλει γιατί είμαι άσχετος στο θέμα αυτό.

Το 32ρι ήταν τελικά; Ή το 16ρι; (στα ~220€)

Link to comment
Share on other sites

Poetic ProFilm Screen Protector Ultra Clear for Google: Amazon.co.uk: Electronics

Υπάρχουν πιο φθηνά, καθώς και πιο ακριβά. Εγώ με αυτό 1 βδομάδα είμαι ευχαριστημένος. (έχει 3 μέσα)

Αν πάρεις αυτό, γράψε εδώ να σου πω κόλπο να την βάλεις χωρίς να την πατήσεις.

rainbow effects και τέτοια έχεις με αυτό το προτέκτορ; Μείωση στη φωτεινότητα ή στην ευκρίνεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα παρά μόνο 3 μέρες χωρίς προτέκτορ, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω πολύ αξιόπιστα, πάντως, δεν είχα κανένα θέμα μέχρι στιγμής, ούτε μείωση φωτεινότητας, ούτε ευκρίνειας, ούτε rainbow effects.

Έχεις κάποιο τρόπο να "ψάξω" περισσότερο για rainbow effects εκτός από το να χαζευω μια άσπρη εικόνα?

Update: rainbow υπάρχει πάνω στο άσπρο μετά από " λιπαρές" δαχτυλιες. Φυσικά όχι πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι εμφανές αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Για να μην το έχεις δει, είτε δεν υπάρχει πρόβλημα, είτε είσαι στραβός :p

Εν τω μεταξύ, μου έβγαλε πρόβλημα το μηχάνημα, δεν παίζει σωστά ο ήχος από τα ακουστικά (το δεξί κανάλι δεν έχει καθόλου ήχο...)

Link to comment
Share on other sites

όχι. Τα ίδια ακουστικά έπαιζαν στο n7 μέχρι χθες, και παίζουν (ακόμα) στο κινητό μου. Επίσης δοκίμασα και με άλλα ακουστικά. Σε πρώτη φάση, θα δοκιμάσω να κάνω factory reset (διάβασα ότι σε κάποιους έκανε δουλειά), και βλέπουμε. Μετά μάλλον θα πρέπει να μιλήσω με google.

ΥΓ Φυσικά, το πρόβλημα είναι συνηθισμένο, με μια διαφορά. Όσα νήματα πέτυχα, μιλούσαν για ήχο από το δεξί κανάλι και καθόλου ήχο από το αριστερό. Το αντίθετο από εμένα δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

lol, όχι απλά μιλάει το ότι πάντα μου συμβαίνει το αντίθετο από το συνηθισμένο :p

Τέλος πάντων, χθες πίεσα το κάλυμμα λίγο στο σημείο του jack, και έπαιξε. Σύμπτωση ή όχι, δε με πολυνοιάζει :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.