Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply
Κατι που δεν εχει αναφερθει -αν δε κανω λαθος- θελω να ρωτησω...

Μπορουμε να το φορτιζουμε με αλλους φορτιστες USB ?

Η απο υποδοχη αυτοκινητου ? Τι πρεπει να προσεξουμε? τα mA του εκαστοτε φορτιστη ??

Ευχαριστω

ναι μπορείς. Απλά αν είναι μικρός ο φορτιστής (π.χ. του κινητού μου είναι μόλις 0,5Α), θα κάνει πολύ να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις....:)

Κατι αλλο τωρα,χρησιμοποποιει κανεις USB 3G stick με το NEXUS του ??? Ειναι αξιοπιστο η εμφανιζει "θεματακια" ?

Θελει rootαρισμα για να γινει αυτο ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ροοτ ναι.

Η εφαρμογή που θες ειναι το PPP Widget από play store. ΠΡοσωπικά όμως είχα δοκιμάσει πριν κατι μήνες με ενα cosmote USB 3G και δε τα κατάφερα να συνδεθώ (.τωρα με αναβαθμισμένη έκδοση μπορεί και να παίζει)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με USB DAC; Γιατί εμένα τον ψιλοπαίρνει το audio jack (αυξομειώσεις, χάνεται το ένα κανάλι κι άλλα τέτοια όμορφα), και επειδή μουσική από το tablet ακούω μόνο στο γραφείο σκεφτόμουν τη λύση του DAC. Το θέμα είναι:

α. Ποιοι kernels υποστηρίζουν audio via USB;

β. Ποιον DAC αξίζει να κοιτάξω;

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

man εχω συνδεσει την scarlett 2i2 και παιζει μπομπα και οι ηχογραφησεις μαμανε

οποτε θελεις πες μου να στο δωσω να δοκιμασεις

με αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudiorecorderpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5leHRyZWFtc2QudXNiYXVkaW9yZWNvcmRlcnBybyJd

υποστηριζει 24bit ηχο ;)

Link to comment
Share on other sites

^^ δεν νομίζω

παίδες έχει βρει κανείς μεγαλύτερη μπαταρία από αυτήν?

σκοπός είναι να αυξηθεί ο χρόνος ζωής του nexus...

Για δοκίμασε franco kernel πριν μπεις στην διαδικασία της μπαταρίας..

Sent from my Nexus 7 with Dirty Aokp

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε franco kernel πριν μπεις στην διαδικασία της μπαταρίας..

Sent from my Nexus 7 with Dirty Aokp

sorry δεν το έχω rootάρει...

δεν έχω πρόβλημα με τις επιδόσεις της μπαταρίας...κάθε άλλο...μια χαρά είναι..αλλά ισχύει ο κανόνας more is better...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ρε παιδιά μια ερώτηση έχω μέσα στο N7 και GNex στο Gallery της Photo αλλά υπάρχουν διπλές και λέει Instant Upload πως τα σβήνω αυτά από εκεί μέσα? Σιγουρα γίνεται μέσου PC να υποθέσω το Συνδεεις και σβήνεις φάκελους?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] Ωραίος μπήκα στα Settings to G+ και έβαλα το Instant Upload.. OFF

Πως τα σβήνω τώρα όλα αυτά από την Gallery?

Εγω που αντιμετωπισα τετοιο προβλημα με το κινητο μου, εβγαλα ακρη μονο σβηνοντας τις φωτογραφιες απο το g+...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο ερωτήσεις:

μπορεί να μου δώσει η vodafone(καρτοκινητή) micro-sim και αν ναι πόσο κοστίζει???

και κατι άλλο αν μου δώσει η vodafone επειδή θέλω καρτοκινητό, πώς θα στέλνω sms απο το nexus7 για να αγοράσω internet??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.