Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Μου έχει σπάσει τα τέτοια το per app color που δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί :p

Για αρχη πηγαινε settings-hybrid- κ στο inteface πατα pa colors.θα σου περασει σε εφαρμογες που εχεις ηδη

καποια ετοιμα χρωματα.Επισης θα πρεπει να εισαι σε phablet κ οχι tablet πχ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Βρήκα ένα 16άρι στα 180€, αξίζει σαν μηχάνημα γενικά;

Έχω δοκιμάσει 3-4 tablet και δεν έχω δει ικανοποιητικές επιδόσεις, ούτε καν στο browsing. Όλα ήταν του στυλ κινεζία βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION] Για μένα πήγαινε είναι καλό Tablet.. αλλά επειδή λένε ότι θα βγούνε και καινούρια στα 1080P στα 199$ και σιγουρα αξιζει η αναμονη.. και λόγο H.W και λόγο τιμής..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα 16άρι στα 180€, αξίζει σαν μηχάνημα γενικά;

Έχω δοκιμάσει 3-4 tablet και δεν έχω δει ικανοποιητικές επιδόσεις, ούτε καν στο browsing. Όλα ήταν του στυλ κινεζία βέβαια.

Ότι σου έγραψε ο από πάνω.

Καλό μηχάνημα (παίζει HD μια χαρά), το browsing, είναι πιο αργό από PC, αλλά ικανοποιητικό. Αλλά καλύτερα να περιμένεις για το καινούργιο που θα βγει ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

με τον m-kernel και το trickster mod, μπορείς να ορίσεις να λειτουργούν λιγότεροι πυρήνες. προς το παρόν παίζω με 3 πυρήνες στα 1,5GHz, για να δω πως θα πάω από μπαταρία και απόδοση. Αν δω ότι βελτιώθηκαν τα πράγματα στην αυτονομία χωρίς να με ενοχλεί η απόδοση, αργότερα θα το δοκιμάσω και με 2 πυρήνες (άλλωστε δεν κάνω τίποτα που να απαιτεί τεράστια επεξεργαστική ισχύ)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω και θέλω και βοήθεια..

Είναι και για τα 2 (και για το N7 και για το Gnex..)

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχω καιρό να κάνω το συγκεκριμένο..

Όποτε ήθελα να διαβάσω κανα PDF και γενικά να βάλω κάπου μια εικόνα κτλπ..

Εβαζα το Tablet στο PC άνοιγα τα Files και το περναγα εγώ προσωπικά στα Download και το έβλεπα εκεί.. ότι και να ήταν PDF , εικόνα και το άνοιγα..

Τώρα θέλω να περάσω κατι Doc. Files και γενικά έβαλα και εικόνες κτλπ δεν βλέπει τίποτα και τα 2 που τα περνάω τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα 16άρι στα 180€, αξίζει σαν μηχάνημα γενικά;

Έχω δοκιμάσει 3-4 tablet και δεν έχω δει ικανοποιητικές επιδόσεις, ούτε καν στο browsing. Όλα ήταν του στυλ κινεζία βέβαια.

Ψάξε για μεταχειρισμένο PlayBook.

EDIT: αν δεν έχεις πάρει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω και θέλω και βοήθεια..

Είναι και για τα 2 (και για το N7 και για το Gnex..)

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχω καιρό να κάνω το συγκεκριμένο..

Όποτε ήθελα να διαβάσω κανα PDF και γενικά να βάλω κάπου μια εικόνα κτλπ..

Εβαζα το Tablet στο PC άνοιγα τα Files και το περναγα εγώ προσωπικά στα Download και το έβλεπα εκεί.. ότι και να ήταν PDF , εικόνα και το άνοιγα..

Τώρα θέλω να περάσω κατι Doc. Files και γενικά έβαλα και εικόνες κτλπ δεν βλέπει τίποτα και τα 2 που τα περνάω τι κάνω?

Καμια απαντηση .. Καμια βοήθεια για το παραπανω έχουμε?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα για να τα ανοίγει έχεις; κάποιο office suite; αν ναι, μήπως πρέπει να του δηλώσεις ποιο φάκελο θα κοιτάει; επίσης, αν πας από το file manager να ανοίξεις το αρχείο, θα ανοίξει;

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] κάποιο Office Suite όχι δεν έχω στην τελική κατεβάζω κάτι βρίσκω.. επίσης λενε τα Doc τα ανοίγει μόνο του η Taβλετα τες πας δεν είναι εκεί το θέμα..

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω που να περάσω το DOC/PDF/IMAGE/ δεν ξέρω και εγώ τι σε ποιο φάκελο για να τα βρώ! Δεν τα βρίσκω δεν τα βλέπω..

Filemanager?? δεν ξέρω τι ειν τουτο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asus Nexus 7 2nd Gen

Οθόνη 7” Full HD (1980 x 1200)

Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 600/S4 Pro 1.5GHz

Μνήμη RAM 4GB (!)

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB

Κάμερα 5MP

Εμπρόσθια κάμερα 1.2MP

Ηχεία stereo

WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, LTE / GSM / WCDMA

Λειτουργικό σύστημα Android 4.3 Jelly Bean

Μπαταρία 3950mAh

Σύμφωνα με πληροφορίες του Engadget, το νέο Nexus 7 θα κοστίζει $229 (16GB) και $269 (32GB). Καθόλου άσχημα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήλπιζα να το κάνουν Nexus 8. Το θεωρώ το ιδανικότερο μέγεθος για tablet. :(

no no no!!!

έκανα αμάν για να βρω τσαντάκι ώμου να χωράει το 7άρι...Σακίδιο πλάτης κλπ δεν παίρνω δεν υπάρχει λόγος...Γκόμενες θα καταντήσουμε να έχουμε μεγάλες τσάντες μαζί μας :p

Link to comment
Share on other sites

no no no!!!

έκανα αμάν για να βρω τσαντάκι ώμου να χωράει το 7άρι...Σακίδιο πλάτης κλπ δεν παίρνω δεν υπάρχει λόγος...Γκόμενες θα καταντήσουμε να έχουμε μεγάλες τσάντες μαζί μας :p

Ενω με το τσαντάκι ώμου φαίνεσαι brutal τύπος

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.