Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

Αυτό το stylus (που γνωστή αλυσίδα στην Ελλάδα, το πουλάει 5-6€), και περιμένω να μου έρθει.

Ζελατίνα από εδώ θα πάρω όταν μπορέσω να βάλω λεφτά στην κάρτα

Μερικών μηνών είναι, όντως, το 32G και το 3G. Αλλά κατά τα άλλα είναι ίδιο hw με το 8/16gb που είχε βγει το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν, μετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο (και συχτήρια που το amazon.com δεν στέλνει εδώ), είμαι μεταξύ 2 συνδιασμών. Βέβαια την ίδια μάρκα έχω σαν επιλογές, από το ψάξιμο βρήκα ότι έχουν τις καλύτερες κριτικές και τα λιγότερα λάθη.

  1. (Ακριβής) λεπτής θήκης και φθηνών ή [ame=http://www.amazon.co.uk/MOFRED%C2%AE-Screen-Protector-Cleaning-Application/dp/B008FSOTZQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1358948576&sr=8-1]φθηνότερων[/ame] ζελατίνων (πληθυντικός), με την λογική ότι το τάβλετ δεν το βγάζω ποτέ από την θήκη.
  2. Φθηνότερης (αλλα χοντροκομένης) θήκης και μία (ακριβή) ζελατίνα σαν αυτή που προτείνει ο [MENTION=4171]deninho[/MENTION] με την λογική ότι θα το βγάζω που και που από την θήκη.

Ακόμα βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί να πάρω ζελατίνα των ~20 ευρώ και όχι ζελατίνες των 5 ευρώ, τι διαφορά μπορεί να έχουν στις γρατζουνιές?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι σκέφτομαι για αγορά αυτής http://viewitem.eim.ebay.gr/NILLKIN-new-Leather-Case-Cover--LCD-Screen-protector-For-Google-Nexus-7-Tablet/150974763812/item

Η οποία μου έχουν πει ότι είναι αρκετά καλη σε διπλανό forum..

Όσο για screen protector,προτιμώ να αγοραζω φθηνά και να τα αλλαζω πιο συχνα..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

Google Nexus 10 goes back on sale, again - PC Advisor

Βρε λες να περιμένω?

(Μπα.. η τιμή θα είναι απαγορευτική)...

[MENTION=24834]Andrewk[/MENTION] η θήκη που έβαλες είναι η κινεζιά αυτής που θέλω να πάρω εγώ. Θα την έπαιρνα αν.. ήμουν Ελλάδα και εμπιστευόμουν το ebay..

Με βλέπω να καταλήγω στην λεπτή θήκη που είπα πιο πριν, και σε αυτές τις 3 ζελατίνες, εκτός αν μου δώσετε έναν πολύ καλό λόγο εναντίον τους :red:

Τέλος, τι συνοδευτικά καλώδια κ.α. έρχοντε? Το micro-USB to USB είναι must για να μεταφέρω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

otg cable να πάρεις. Όλο και κάπου θα σου χρειαστεί και είναι αμαρτία να ψάχνεσαι εκείνη την ώρα για 2 ευρώ. Προσωπικά, όταν ταξιδεύω, βάζω σε ένα στικάκι ταινίες και μουσική, και βλέπω από εκεί.

Πάρε αυτές τις ποέτικ, και πες μας εντυπώσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Mόλις παρήγγειλα από μαγαζί που έλεγε ότι το tablet το έχει σε στοκ στο Αμστερνταμ, σαν take home... Περιμένω confirmation να πάω να το πάρω (249€).

Το κουλό είναι ότι μέχρι χθές, ήταν στην σελίδα του Saturn (από τα μεγαλύτερα καταστήματα εδώ), τώρα δεν είναι!

Ερώτηση, αν χαλάσει, μιλάω με το κατάστημα ή με την Asus/Google?

Link to comment
Share on other sites

Mόλις παρήγγειλα από μαγαζί που έλεγε ότι το tablet το έχει σε στοκ στο Αμστερνταμ, σαν take home... Περιμένω confirmation να πάω να το πάρω (249€).

Το κουλό είναι ότι μέχρι χθές, ήταν στην σελίδα του Saturn (από τα μεγαλύτερα καταστήματα εδώ), τώρα δεν είναι!

Ερώτηση, αν χαλάσει, μιλάω με το κατάστημα ή με την Asus/Google?

Χμμμ σε περιπτωση DOA καλητερα στο καταστημα...Μετα απο τις 7 ημερες αμα παθει κατι επικοινωνεις με asus και ερχονται με courier με εξοδα αποστολης πληρωμενα..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! Τώρα θα το ανοίξω.. Μόλις έκανα και την παραγγελία για διάφορα accessories από Amazon.co.uk.

Payment Total: EUR 52,88**

Delivery estimate: 30 Jan 2013 - 4 Feb 2013

1 "Poetic ProFilm Screen Protector Ultra Clear for Google Nexus 7 Inch Tablet"

Personal Computers; £9.95

In stock

Sold by: Poetic-UK

1 "Arkon Portable Fold-Up Stand for Apple iPad, Galaxy Tab, Kindle Fire, Playbook, Xoom, Toshiba, Acer, Nook and Other Tablets (IPM-TAB1)"

Personal Computers; £5.99

In stock

Sold by: VG Deals

1 "TRIXES High Quality HQ Stylus for Apple iPad 1, 2 & 3, iPhone 3G, 3Gs, 4 & 4S Smartphones,HTC, Tablet pc, Asus Tablets, Advent, Samsung Galaxy, Mobile"

Electronics; £4.99

In stock

Sold by: Digiflex

1 "Brand New Micro USB Host Mode OTG Cable Flash Drive SD T-Flash Card Adapter FOR Samsung GT-i9100 i9100 Galaxy S II 2 GT-N7000 Galaxy Note"

Electronics; £1.93

In stock

Sold by: Afunta UK

1 "Poetic SLIMLINE Portfolio for Google Nexus 7 Android Tablet Red/Black(Final Version)"

Electronics; £19.95

In stock

Sold by: Poetic-UK

Δεν μπορούσα να βρω φθηνότερο stylus που να μην πλήρωνα άλλα 7 ευρώ packaging για να μου το στείλουν..

Link to comment
Share on other sites

1Ειμαι ενθουσιασμένος!

2 Τα συμπραγκαλα θα κανουν καμια εβδομαδα να έρθουν, μέχρι τοτε, πολύ προσοχή όταν το βγάλω απο το σπίτι...

3 Θα σας πω οτι θέλετε για αυτά που πήρα όταν έρθουν..

4 Κάνας τροπος να συνδεθω ασύρματα με το PC μου όπως όταν ανοίγω το λάπτοπ και απο το δίκτυο μεταφέρω οτι θέλω?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

1Ειμαι ενθουσιασμένος!

2 Τα συμπραγκαλα θα κανουν καμια εβδομαδα να έρθουν, μέχρι τοτε, πολύ προσοχή όταν το βγάλω απο το σπίτι...

3 Θα σας πω οτι θέλετε για αυτά που πήρα όταν έρθουν..

4 Κάνας τροπος να συνδεθω ασύρματα με το PC μου όπως όταν ανοίγω το λάπτοπ και απο το δίκτυο μεταφέρω οτι θέλω?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

4. Airdroid

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] ούτε σι άλλος δεν γρατζουνίζεται ευκολα η οθόνη του Nexus 7 εγώ που το έχω τώρα 15 μέρες.. εντάξη προσέχω βέβαια και στην τζαντα που το εχω βάλει για έξω το έχω βάλει μόνο του και δεν το έχω βάλει μαζί με κάτι μεταλικό όταν την καθαρίζω δεν φαίνεται τίποτα.. και περιμένω και εγώ λίγο να αρχίζουν να έρχονται πράγματα για το Nexus γιατί μόνο Ebay και τέτοια βρίσκεις συμπράγγαλα.. για παράδειγμα τo S3 από τότε που βγηκε έχουν βγει 70000 διαφορετικά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.