Jump to content



Dragon Age III: Inquisition


Nephiλiμ

Recommended Posts

Το Denuvo σαν drm στο dragon age υπαρχει, το αν γινεται το αλλο που λες δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.

Καποια αξιοπιστη πηγη με τεκμηριωμενα επιχειρηματα δεν εχω δει ακομα να το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γιατι δεν μιλαει κανεις για το game?

 

Χασατε ολοι εμπιστοσυνη λογο του 2?

 

Γενικα το παιχνιδι ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει εως τωρα τα τελευταια χρονια με τοσες πατατες που εχουν βγει, ανεξερετα τι ειδους game/genre.

 

Εκτος απο το οτι ισως θα μπορουσε να εχει περισσοτερα ability δεν εχει κατι αλλο αρνητικο το game για μενα στις πρωτες ~6 ωρες που το εχω παιξει και ουτε καν εχω ασχοληθει με το main quest ακομα (Εκανα το prologue και κανα 2 main quest που ειναι λιγο πολυ videos αντε κανα μισαωρο ολα αυτα, 4-5 ωρες δεν εχω ακουμπησει καν main quest τρεχω περα δωθε το πρωτο area μονο και αντε να εχω ανοιξει 70% του area σε 5 ωρες, αν και λιγο πολυ εχω κανει οτι sidequest υπαρχει και εχω βαρεσει 6 level..)

 

Πολυ ησυχια βρε παιδι μου εδω στο forum και δεν τον περιμενα.. και οσους μιλησα που το παιξαν εδω γυρω σε μενα "Game of the year" και τετοια μου λενε, οχι οτι διαφωνω.

 

Ισως επειδη ειμαι στο πρωτο area που ειναι καλοφτιαγμενο και μετα δεν και απλα εχω το glow of the new game ακομα λογο του area?

 

Αλλα και παλι επιλογη σου δινει που να πας, οποτε δεν γινετε να ειπαν "Θα κανουμε το πρωτο area τρομερο και μετα βλεπουμε!"

 

Οσο εχω διαβασει δεξια-αριστερα αν πας μονο το main quest δεν εχει και πολλα, ειναι μικρο και τετοια, βαρας 15-20 ωρες το πολυ, αλλα βαρας 100+ με side quests και τετοια.. Αυτο δεν θελαμε?:D

Έγινε επεξεργασία από potis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι. Εγω εχω κοντα 40 ώρες gameplay. Να σημειώσω πως γενικα δεν ειμαι φαν rpg, εχω παιξει πολυ λιγα, και συνηθως τα βαριέμαι η τα βρίσκω αδιαφορα.

Αυτό με τα abilities θα το θελα και γω, να εχει περισσοτερα, αλλά περα απ αυτο δεν βρήκα κατι αλλο πολυ αρνητικο για το παιχνιδι. 

 

Το main quest δεν ειναι πολυ μεγαλο, λιγες αποστολες (μεγαλουτσικες) αλλα συνολικα δεν πρεπει να ειναι πανω απο 20 ωρες.
Τα side quests απ την αλλη ειναι ατελείωτα, και γενικα το παιχνιδι σε "αναγκαζει" να τα κάνεις, για να προχωρήσεις στο story (είτε επειδή ζηταει power, ειτε επειδη δεν εισαι αρκετο lvl για να κανεις τις αποστολες).

 

Ο συγκάτοικος μου που το τελειωσε, πρεπει να συμπήρωσε 100 ωρες. Και εχει αφήσει ελάχιστα quests, ειναι completionist.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα εχθες για πολυ λιγο...

Δεν εχω ακομα αποψη,απλα με δυσκολεψε ο χειρισμος του.

Το οτι επρεπε να φτιαχνω συνεχεια τη καμερα για να βλεπω,

αλλα και οτι επρεπε να χειριζομαι 4 ατομα στη μαχη...

Στο πρωτο εχθρο και ειχα πεθανει ηδη 2-3 φορες και τους 4 μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα εχθες για πολυ λιγο...

Δεν εχω ακομα αποψη,απλα με δυσκολεψε ο χειρισμος του.

Το οτι επρεπε να φτιαχνω συνεχεια τη καμερα για να βλεπω,

αλλα και οτι επρεπε να χειριζομαι 4 ατομα στη μαχη...

Στο πρωτο εχθρο και ειχα πεθανει ηδη 2-3 φορες και τους 4 μαζι..

Σε pc ε? Απ' ότι ειδα ο χειρισμός στο pc ειναι καπως ιδιαιτερος και μου φαινεται πως το παιχνιδι είναι φτιαγμένο για να παιζεται με gamepad (εγω σε κονσόλα δεν ειχα θεμα).

Αυτο με τα 4 ατομα, δεν ειναι ακριβως ετσι.

Υπάρχει μια tactical camera, όπου ειναι σαν να παγωνει το παιχνιδι και σου επιτρεπει να διαλέξεις τι επιθεση θα κάνει ο καθένας και σε ποιον εχθρο.

Στην ουσια βάζεις τους αλλους 3 να επιτεθουν και μετα εσυ συνεχιζεις την επιθεση με τον δικο σου χαρακτηρα.

Επίσης στο μενου με τα skills του καθενος, υπαρχει επιλογη για το αν θελεις να χρησιμοποιει το καθε skill το AI ή ποια skills να προτιμαει στη μαχη (ή να μη χρησιμοποιει καποιο καθολου).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε pc το παιζω.Με την tactical τι?Σε καθε εχθρο πρεπει να κανω pause,να ριχνω τους αλλους στη μαχη και εγω να κοιταω?

Φταιει οτι ξεκινησα μαλλον και με rogue οπου δεν μπορω να παιξω stealth φανταζομαι,και χανω σχετικα ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε pc το παιζω.Με την tactical τι?Σε καθε εχθρο πρεπει να κανω pause,να ριχνω τους αλλους στη μαχη και εγω να κοιταω?

Φταιει οτι ξεκινησα μαλλον και με rogue οπου δεν μπορω να παιξω stealth φανταζομαι,και χανω σχετικα ευκολα.

 

Εμενα παλι μου φενεται οτι απλα το παιζεις "λαθος" απο την αποψη οτι αφου πηγες προς rogue spec που παντα ειναι το χειροτερο/ποιο δυσκολο στην αρχη , μαλλον αφου δεν κουνας και τους αλλους σωστα, κασωνεις.

 

Γενικα αν χρειαστηκε να πατησω potion εως τωρα ηταν γιατι δεν προσεχα/βαρεθηκα να πατησω κουμπια ή οταν πηγαινω χωρις να ξερω για exploring..

 

Σε μερη μεγαλυτερο level οπως εγινε πριν λιγο που σαν 6 level βρηκα 12 level Rift και γενικα τρωει 2 shot και το tank οποτε ολοι πεθαναν σε 5 δευτερα, no chance.

 

Ενω στα ιδια level εφαγα 2 αρκουδες, 2 λυκους και 3 outlaw ταυτοχρονα και το life ουτε κουνηθηκε λογο barrier rotation..

 

Το dragon age ηταν παντα πως θα το παιξεις απο την αρχη για το αν θα γινει γελοιο, ή θα γινει δυκσολο..Στα παλια ηταν τα heal εδω ειναι τα barrier..γενικα γινεται γελοιο αναλογα τους mages στο παρτυ και πως θα παιξεις tactics/spells.

 

Ετσι πιστευω δηλαδη μιας και δεν ειχα ποτε θεμα ουτε στο ενα ουτε στο δυο με τον τροπο που παιζω :p

Έγινε επεξεργασία από potis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μολις ξεκιναω,εχω βρει ενα Rift και ειναι level 4,εγω 2,γεια σας.

ενω εχει 25% περιπου,ψωφαμε ολοι, ο ενας πισω απο τον αλλο.Να αφησω το δικο μου στο Rift και να παιζω τους αλλους στο boss?

και το θεμα με τα potions ειναι οτι εχουμε 8-9 ολοι μαζι και τα εχουν πιει οι αλλοι και οταν το θελω εγω εχει μεινει 1-2.

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μολις ξεκιναω,εχω βρει ενα Rift και ειναι level 4,εγω 2,γεια σας.

ενω εχει 25% περιπου,ψωφαμε ολοι, ο ενας πισω απο τον αλλο.Να αφησω το δικο μου στο Rift και να παιζω τους αλλους στο boss?

και το θεμα με τα potions ειναι οτι εχουμε 8-9 ολοι μαζι και τα εχουν πιει οι αλλοι και οταν το θελω εγω εχει μεινει 1-2.

 

Γενικα δεν παιζεις ετσι dragon age.

 

Αν δεν προλαβαινεις να τους κανεις ολους commands τοτε απλα κανε pause βαλε τα commands , κουνησου λιγο να βολευτεις κτλ.. Αλλιως δεν.

 

Και ετσι πως εχουν κανει το 3, ειναι ποιο ευκολο γιατι εκτος απο cooldown εχουν και το mana/stamina regen οποτε βλεπεις/ξερεις ποτε να μπεις σε ποιον.

 

Για παραδειγμα τον dwarf rogue Varic τον παιζω σπανια εως ποτε, αστον να βαραει, αχρηστος ειναι.

 

Το τανκ το παιζω συνεχεια να κρατησει τα παντα πανω του.

 

Τους mages τους κανω rotation τα barrier στο τανκ/πανω τους αναλογα, δινω combo τα spells και τετοια..

 

Αν γενικα αφησεις τους χαρακτηρες μονος τους,δυσκολα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις gamepad, κανε και μια δοκιμη με αυτό.

Και ότι είπε ο potis παραπάνω, με λιγη προσοχη δεν θα έχεις θέμα.

Εγω που εχω παιξει ελαχιστα τα 2 προηγουμενα ζητημα να εχω πεθανει 2-3 φορες (στις 40 ωρες, και σε καποιο δυσκολο boss).

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια. Πιο πολυ ημουνα με το Dark Souls και αυτο μου φαινεται λιγο περιεργο. Δεω κανεις ευκολα αμυνα γενικα μου την σπαει ο χειρισμος και παιζω και με pad.

Δεν ξερω. Εντωμεταξυ αυτα τα λουλουδια που μαξ\ζευεις τι τα κανεις. Εχω λιγο μπερδευτει  με το game.

Ουτε το συστημα μαχης το εχω καταλαβει. Ειχα μαθει αλιως και εχω ψιλοξενερωσει. Ασε που το αλλο το κουλο. Παιρνεις δηθεν το αλογο και οι αλλοι εξαφανιζονται και εμφανιζονται οταν κατεβεις. Τι να πω θα το παλεψω ακομα λιγο και αν δεν διαγραφη. Ειδη εχω 6 ωρες αλλα δεν με γεμιζει.

 

Μια ερωτηση τωρα. Τα Valueables και τα crafting materials που χρησιμευουν διοτι εχω γεμισει και δεν μπορω να παρω αλλα αντικειμενα.

Έγινε επεξεργασία από cocous
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο χειρισμος για keyboard-mouse το σκοτωνει. Δεν υπαρχει επιλογη για free look η lockαρισμα τις καμερας στον επιλεγμενο χαρακτηρα (η εγω δεν την εχω βρει) οποτε αν θες να δεις δεξια αριστερα τι παιζει, κλικ στο ποντικι και δεξια αριστερα. Βεβαια το αριστερο κλικ ειναι για την επιθεση οποτε καλο ειναι καποιος πρωταρης να συνηθισει να παταει το δεξι, διοτι αλλιως θα βαραει το οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.