Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Σιγα μην ανατίναξε και καμια γέφυρα :laughing: , 2 με κλίση το έδαφος έριξε .

To ότι γαύγιζε ο σκύλος δεν ήταν επιθετική συμπεριφορά, επιθετικός έγινε όταν προσπάθησε ο μπασκίνας να πιάσει τον σκύλο.

Πέρα από άγνοια, καθώς και μη εκπαίδευση τέτοιων καταστάσεων, τραβάει όπλο μέσα σε κόσμο και πυροβολεί.

Δεν λέω να θανατώσουν τον μπάτσο, έλεος και με αυτές τις απαράδεκτες απόψεις, επειδή εκτέλεσε τον σκύλο αλλά να μπει υπό ιατρική και ψυχολογική παρακολούθηση αλλά και σε διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι επιθετικη συμπεριφορα ρε παιδες?

Αν ειχαν λιγο μυαλο οι κοπς ευκολα επιαναν και φιλιες με τον σκυλο.

Δεν ηξερε για πιο λογο πηγε εκει το σκυλακι.Πηγε μυρισε λιγο το κακομοιρο γαυγισε λιγο και οταν πηγε ο αλλος να το πιασει απλα εκανε ενα αλμα.Αν αντιδρουσα σαν τον σκατομπατσο καθε φορα που μου εχουν κανει τετοιες "δολοφονικες" επιθεσεις σκυλια στον δρομο αγελες ολοκληρες θα ειχα σκοτωσει.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την αποψή μου περι του θέματος..

Το μεγαλύτερο σφάλμα (εγώ θα δώσω ενα 80%) σε όλη την υπόθεση το έχει κάνει ο ιδιοκτήτης, και μετά όλοι οι άλλοι..

Καταρχήν βρε γκασμά που πας μέσα στο σαματά που γίνεται εκεί πέρα, και τραβας βιντεο, μιλας, φωνάζεις, και το παίζεις και μάγκας..

Άμα ήταν σωστός και ήθελε να τραβίξει βίντεο θα καθόταν εκεί στην γωνίτσα με τον σκυλο διπλά του.. Ηρεμα και ωράια.. Αυτός μόνο ήρεμος δεν ήτανε..

Αλλά τι να κάνουμε υπάρχουν και τέτοια ζωα που κουβαλάνε ζώα..

Δευτερον δεν μπορώ να πω οτι ο αστυναμικος εχει και αυτος το απολυτο δικιο, αλλα για κανένα μα κανένα λόγο δεν έχει αδικο.. έκανε ότι έπρεπε να κάνει..

Ναι να πω και εγώ ότι μπορούσε να το είχε κλωτσίσει, να του ρίχνε μπουνιά με το Teaser με Spray και με ότιδιποτε άλλο..

Αλλά είναι σαν να συγκρίνουμε τους στρατίωτες τότε εκεί στο αφγανιστάν, όταν τους βγαίνανε μπροστά τα κουτσούβελα με τα όπλα να αφήνανε κάτω τα δικά τους και να βγάζανε τα Teaser.. Και βέβαια όχι! κινδυνεύει η ζωή μου είμαι ή εγώ ή αυτό? Θα του ρίξω θα του κάνω και HeadShot κιόλας (Νταξ είναι ένα από τα πιο σκληρά παραδείγματα αλλά άφου έτσι έχουν τα πράγματα) το άμα δεν το αντέχουν οι στρατιώτες και ονειρεύωνται τα παιδάκια η αυτοκτονούνε ή το ρίχνουν στο ποτό είναι άλλο θέμα.. ένα έχει σημασία είσαι ζωντανός!

--

Έτσι και ο αστυνομικός μπορεί να ένιωσε απειλή, να φοβήθικε για τους συναδερφους του για τον ευατό του! το όπλο είχε στο χέρι του αυτό βρήκε εύκαιρο αυτό τράβηξε.. Και πολύ σωστά έκανε!

Επίσης που όλοι λέτε για τους αστυνομικούς που ξέρετε άμα ο συγκεκριμένος δεν ονειρέυετε το σκυλί που σκοτωσε, να νιώθει τύψεις! Να βλέπει εφιαλτες να ξυπνάει μέσα στο ύπνο του και να τρομάζει την γυναίκα και τα παιδία του!

Το μάθαμε τώρα όλοι..

Αλλα τι να κάνουμε υπάρχουν τέτοια

ΖΩΑ!

YVmdZ94.jpg

που θέλουν πραγματικά σκώτομα! σε αυτόν έπρεπε να ρίχνανε έναν λιγότερο θα είχαμε..!

Επισης διαβάζω τώρα 2 σελίδες

Και το μόνο που βλέπω!

Ποιος έχει το περισσότερο δίκιο και ποιος έχει το περισσότερο άδικο διαβάζω! και τι έπρεπε να είχε γίνει!

Κανέναν μα κανέναν δεν άκουσα! να πεί ή να γράψει!

Καλα βρε μλκς! Αυτό ο σκύλος δεν είχε φιμωτρό!

Pke1Vgf.jpg

ibE3k4X.jpg

Πείτε μου πραγματικά ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ εδώ μέσα ότι άμα το συγκεκριμένο Rottweiler είχε φιμωτρο ότι αυτή την στιγμή θα ΖΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ και τίποτα από όλα αυτά δεν θα είχε γίνει..

Αλλά ποιος φταίει?! Φταιει ο αστυνομικός!

ΟΧΙ!

μλκς

Κανένας αστυνομικός δεν φταιει!

Φταίει αυτό το ζωο εδώ πέρα!

YVmdZ94.jpg

Γιατί δεν τύρισε απλούς ΚΑΝΟΝΕΣ!

ΠΣ.. Μπορεί να φάω καμιά κάρτα λόγο της γλώσσας και το SPAM αλλά θέλω το συγκεκριμένο Post να μείνει για να μαθαίνουν (ο κόσμος) πως έχει το Thelab κανόνες έτσι έχουν τα σκυλιά πολύ πιο απλούστερους κανόνες και πρέπει να γίνονται! Για καλό έχουν βγέι δεν έχουν βγεί για κακό!

Επίσης στο δικό μου το σκυλί Rottweiler

http://www.thelab.gr/off-topic/ta-zoa-sti-zwi-mas-petlab-6339-67.html#post1063506504

N9zO0hi.jpg

3 ΑΠΛΑ! πράγματα πέρνω μαζί μου όταν βγαίνω έξω

Την αλυσίδα του λαιμού

το φιμωτρο (που το βλέπετε και στις φωτό)

Και το λουρί

Αυτά τα 3 πράγματα θελει 1 σκυλι όταν το βγάζεις έξω! είναι πάρα πολύ ΑΠΛΑ και πάρα πολυ φθυνά μια φορά πρέπει να τα πάρεις!

Για μένα όποιος δεν έχει αυτά τα 3 πράγματα είναι

ζωο σαν τον από πάνω!

Και να μην ακούσω τύπου σχόλια..

Εγώ εχω Μπισον εγώ έχω Γκόλντεν Ριτρίβερ δεν δαγκώνει..

Η το δικό μου είναι εκπαιδευμένο ή το δικό μου το έχει εκπαιδεύσει η αστυνομια και τα

η στο δικό μου δεν αρέσει προσπαθεί να το βγάλει

ΟΧΙ

Εχετε σκυλιά και οταν τα βγάζετε βόλτα πρέπει να φοράνε αυτά τα 3 πράγματα!

Οταν είστε στο πάρκο με τα σκυλιά ναι δεν λέω το φιμωτρό το κατεβάζετε (οχι να το βγάζετε) Ναι να τρέξει να κάνει να ράνει να δαγκώσει να μασίσει.. Άμα το πυράξει κανα άλλο σκυλί να του κώψει δαγκιά να τα μαμ οτι έχει και δεν έχει..

Αλλα όταν προχωράω στο πεζοδρομιο και διπλα μου

Περπατάνε

Σκυλιά

Παιδιά

Γατιά

Κοσμός

Παππούδες

Γιαγιάδες

Ποδυλατα

Πατίνια

Καροτσια

Πρεπει να υπάρχει φιμωτρο και πάντα το λουρί!!!!!

Γιατί υπάρχουν και οι γκασμάδες που λένε

"το δικό μου είναι εκπαιδεύμενο πηγαίνει διπλα μου, και άμα τρέξει του λεω ΣΤΟΠ και σταματάει

ΟΧΙ ΓΚΑΣΜΑ!

Έχεις ένα Rottweiler ένα Doberman ένα Pitbull ένα σκυλί

Που πρέπει να έχει φιμωτρό και πάντα να το κρατάς από το λουρί!

Δεν με νοιάζει άμα είναι εκπεδευμένο!

Δεν το ξερω!

Δεν μυρίζω τα νύχια μου!

Μου το είχε φωνάξει ένα ρουμάνος όταν το Rottweiler μου ήταν 8 μηνών! Και ναι είχε δίκιο! αλλά ήμουν γκασμας και έλεγα έλα 8 μηνών σκυλάκι είναι δεν κάνει τίποτα..!

Το φωνάζω εγώ!

Το φωνάζει ο Mikeus ΜΠΡΑΦ 32 - Mikeius vs. Everyone (Part 2) - COMEDY LAB.. - YouTube

Το φωνάζει ο νόμος! η κοπέλα μου χρωστάει 300 ευρώ επειδή δεν είχε φίμωτρο στο σκυλί

Το φωνάζει ο κόσμος όλος!

Τουλάχιστον παραδειγματιστήτε απο αυτό το συμβάν και αρχίστε προστατεύστε τα σκυλιά σας

Μην είστε γκασμάδες!

Αγαπήστε τα! Γιατί άμα και αυτό το ζωο το αγάπαγε! το σκυλι θα ζούσε ακόμα!

Εκπαιδευστε τα!

Και όταν τα βγάζετε βόλτα να πέρνετε μαζί σας αυτά τα 3 πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι λες τώρα; Εμείς τα αγαπάμε τα σκυλάκια. Σιγά μην τους περιορίσουμε την ελευθερία με το να τα δένουμε ή να τα βάζουμε φίμωτρο. Και να δαγκώσουν κανέναν, δεν πειράζει. Εμάς μας ξέρουν και δεν μας δαγκώνουν. ΟΥΓΚ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] λες πολλα σωστα πραγματα οσο αφορα τον ιδιοκτητη του σκυλιου και τις τεραστιες ευθυνες που φερει και αυτος.

Ασχετα αν εχεις φτιαξει ενα τεραστιο μπλεγμενο ποστ(πονεσαν τα ματια μου) που ουσιαστικα λες οτι απλα επρεπε να φοραει φιμωτρο στο σκυλι.Και σε 2 -3 προτασεις μπορουσες να γινεις κατανοητος νομιζω.

Απο την αλλη διαβαζω και κατι τετοια

Δευτερον δεν μπορώ να πω οτι ο αστυναμικος εχει και αυτος το απολυτο δικιο, αλλα για κανένα μα κανένα λόγο δεν έχει αδικο..έκανε ότι έπρεπε να κάνει..

Ναι να πω και εγώ ότι μπορούσε να το είχε κλωτσίσει, να του ρίχνε μπουνιά με το Teaser με Spray και με ότιδιποτε άλλο..

Αλλά είναι σαν να συγκρίνουμε τους στρατίωτες τότε εκεί στο αφγανιστάν, όταν τους βγαίνανε μπροστά τα κουτσούβελα με τα όπλα να αφήνανε κάτω τα δικά τους και να βγάζανε τα Teaser.. Και βέβαια όχι! κινδυνεύει η ζωή μου είμαι ή εγώ ή αυτό? Θα του ρίξω θα του κάνω και HeadShot κιόλας (Νταξ είναι ένα από τα πιο σκληρά παραδείγματα αλλά άφου έτσι έχουν τα πράγματα) το άμα δεν το αντέχουν οι στρατιώτες και ονειρεύωνται τα παιδάκια η αυτοκτονούνε ή το ρίχνουν στο ποτό είναι άλλο θέμα.. ένα έχει σημασία είσαι ζωντανός!

--

Έτσι και ο αστυνομικός μπορεί να ένιωσε απειλή, να φοβήθικε για τους συναδερφους του για τον ευατό του! το όπλο είχε στο χέρι του αυτό βρήκε εύκαιρο αυτό τράβηξε.. Και πολύ σωστά έκανε!

Επίσης που όλοι λέτε για τους αστυνομικούς που ξέρετε άμα ο συγκεκριμένος δεν ονειρέυετε το σκυλί που σκοτωσε, να νιώθει τύψεις! Να βλέπει εφιαλτες να ξυπνάει μέσα στο ύπνο του και να τρομάζει την γυναίκα και τα παιδία του!

Το μάθαμε τώρα όλοι..

Και ειλικρινα ανακατευομαι απο τοσο ποσο wrong μπορει να ειναι οι αποψεις μερικων ανθρωπων.Διαφωνω ειλικρινα σε καθε προταση σου.:p

Το παραδειγμα με το αφγανισταν και τα παιδακια ειναι ο ορισμος της αποτυχιας.

Απο την μια εχουμε πολεμο και απο την αλλη ενα σκυλακο που παει σκυμενος σε 3 μπατσους να κανει τι...?

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Και μετά από κάποια ποστ σκέφτομαι αν κάποιοι άνθρωποι έχουν έστω στοιχειώδες IQ κάπου εκεί μέσα και όχι άχυρο..

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] για να κουβαλάς το φίμωτρο μαζί σου και να το έχεις στον σκύλο όπως λες σημαίνει ότι δεν είσαι σίγουρος για το πως θα αντιδράσει ο σκύλος σου σε μια Α,Β,Γ,Δ περίπτωσή..

*Πέραν του νόμου το παραπάνω..

Και ξαναλέω ήταν ο μοναδικός μπάτσος στην ΑΜΕΡΙΚΗ που δεν είχε στοιχειώδη εκπαίδευση για αντιμετώπιση σκύλου?

Και γιατί ο μπάτσος πλησίασε το σκυλί ενώ γάβγιζε με το ένα του χέρι ενώ δεν θα έπρεπε και με το άλλο του και στο άλλο κρατούσε το πιστόλι έτοιμος να πυροβολήσει?

ΆΡΑ ΦΤΑΊΕΙ ο μπάτσος..συγνώμη ρε φίλε..μιας και λες για το φίμωτρο ότι πρέπει ΟΛΑ τα σκυλιά να κυκλοφορούν με αυτό..

ΔΗΛΑΔΗ όσα δεν έχουν και πάνε να δαγκώσουν κάποιον μπάτσο πάλι σε παρόμοια περίπτωση λόγου χάρη..τι πρέπει να κάνει αυτός? να τα πυροβολήσει ξανά?

Αυτά από εμένα..θα δώσω ένα τέλος γιατί στο τέλος στην όλη συζήτηση περί του θέματος γιατί πρώτον δεν βγάζει κανένας άκρη και ούτε πρόκειται να αποδοθεί δικαιοσύνη για το γεγονός αλλά και θα παρεξηγηθούν πολλά από όσα λέγονται-γράφονται.

Υ.Γ:Δικαίωμα ο καθένας να εκφράζει την γνώμη του..δημοκρατία έχουμε..απόψεις υπάρχουν και διίστανται..Καυστικές η όχι..

Θάνος

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,μην αρχίζουμε τις προσβολές , δεν λέει...

Φταίει και το γίδι ο ιδιοκτήτης του σκύλου που εν μέσω αστυνομικής επιχείρησης έκανε κάποια καυστικά σχόλια αλλά και ο μπάτσος ο οποίος με περίσσια μαγκιά εκτέλεσε εν ψυχρώ τον σκύλο χωρίς να διατρέχει άμεσο σωματικό κίνδυνο.

Ηρεμήστε λίγο και πάμε για ένα μπανάκι.

Αφήστε την Αμερική και όλοι εσείς οι φιλόζωοι ξεκινήστε να βοηθάτε στην στείρωση αλλά και υιοθέτηση αδέσποτων σκύλων και γατιών, που βρίσκουν φρικτό θάνατο και βασανισμό στην χώρα μας.

όσο και να μας φανεί περίεργο , το Αμερικανάκι μπατσάκι περισσότερο φιλόζωος είναι από αυτό εδώ:

Κουνουπιδιανά Χανίων: Οδηγός Ι.Χ. έβαλε στόχο σκυλάκι και το σκότωσε επίτηδες

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2281:2011-04-07-07-21-01&catid=35:generalnews&Itemid=67

Tέτοιες ειδήσεις και εικόνες δεν βλέπεις ούτε στην Ουγκάντα , ούτε ακόμη και στην Κίνα που τα τρώνε για δεκατιανό.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Typhonios;1063519074

Κουνουπιδιανά Χανίων: Οδηγός Ι.Χ. έβαλε στόχο σκυλάκι και το σκότωσε επίτηδες

Tέτοιες ειδήσεις και εικόνες δεν βλέπεις ούτε στην Ουγκάντα ' date='[/quote']

,

Στην Ουγκαντα δεν εχουν τοσο αθλιους αρθρογραφους γιαυτο. "σκυλακι" "στοχο" "επιτιδες" κλπ

βρήκε στην ακρη του δρόμου καθισμένο ενα μικρό ιδιόκτητο σκυλάκι.
μάρτυρες αλλά και ο ιδιοκτητης του ζώου.

Εγω ηλιθιοτητα του ιδιοκτητη βλεπω μονο.

I rest my case

Link to comment
Share on other sites

,

Στην Ουγκαντα δεν εχουν τοσο αθλιους αρθρογραφους γιαυτο. "σκυλακι" "στοχο" "επιτιδες" κλπ

Εγω ηλιθιοτητα του ιδιοκτητη βλεπω μονο.

I rest my case

Οκ, dictionary police, από την βιαιότητα που αποκομίζεις διαβάζοντας άρθρα σαν και αυτά,εσύ πρόσεξες την ορθογραφία..i rest my case.

Ξέρεις παγκόσμια σε ποια κατάταξη βρισκόμαστε σε ότι αφορά την κακομεταχείριση ζώων?

Mπορεί και φυσικά να σας θίξαμε την Ελληνική μας ανωτερότητα...αλλά deal with it :)

Ηλιθιότητα του ιδιοκτήτη και μαγκιά πορδίτσα του χοντρομπαλίτσα pig.

Over and out

Fire the officer responsible for shooting Max | Animals | causes.com

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

για να κουβαλάς το φίμωτρο μαζί σου και να το έχεις στον σκύλο όπως λες σημαίνει ότι δεν είσαι σίγουρος για το πως θα αντιδράσει ο σκύλος σου σε μια Α,Β,Γ,Δ περίπτωσή..

Μπορείς να καταλάβεις ότι δεν ενδιαφέρει κανέναν η εκπαίδευση του σκύλου σου; Αν όχι, θα άφηνες το πιτσιρίκι σου να παίξει σε ένα πάρκο που βολτάρουν χύμα 10 οικόσιτα εκπαιδευμένα σκυλιά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να καταλάβεις ότι δεν ενδιαφέρει κανέναν η εκπαίδευση του σκύλου σου; Αν όχι, θα άφηνες το πιτσιρίκι σου να παίξει σε ένα πάρκο που βολτάρουν χύμα 10 οικόσιτα εκπαιδευμένα σκυλιά;

Υποτίθεται απαγορευονται τα σκυλια στης παιδικες χαρες,τουλαχιστον εδω υπαρχουν οι πινακιδες...

Link to comment
Share on other sites

το σκυλι εγινε θυμα της συμπεριφορας του αφεντικου του και τιποτα αλλο...

τα περι μπατσου/γουρουνιου κλπ τ ακουω βερεσε...

ΑΝ αγαπαγε το σκυλο του ,δεν θα τον εθετε σε τετοιο κινδυνο! μπορει να εβαζε το κεφαλι του αν ηθελε (οπως κι εκανε) αλλα παρεσυρε και το δυστυχο ζωο..

ολο μαγκια κοβει βολτες περα δωθε κατω απο τις επευφημιες του οχλου (γουαου !λουκ δατ μεεεεν!! χιζ κρειζυ μεεεν!!) με το αιφον του -προκαλωντας συνηδειτα την τυχη του.

οταν ξερεις ποια ειναι οι συμπεριφορα των καπς τοτε σημαινει οτι 'ψαχνεσαι'...

μαζι ομως σερνει και τον σκυλο του,και οπω ςκαθε σκυλος νοιωθει την 'εντασση' του αφεντικου του! η συμπεριφορα του στη συνεχεια ειναι απολυτα δικαιολογημενη! (δειτε το σημειο του βιντεο οταν ουρει στον στυλο και ξυνει το εδαφος με τα ποδια...)

ο μπατσος αν εκανε καλα ή οχι να σκοτωσει τον σκυλο μετα λιγη σημασια εχει...

το αφεντικο του -αυτος που εμπιστευετε τυφλα - τον προδωσε ,λογω αλλαζονιας,αμαθειας,ηλιθιοτητας κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά. Ο ιδιοκτήτης έβαλε τον σκύλο του μέσα στο αυτοκίνητο. Το παράθυρο ήταν μισοανοιχτό (ίσως και ξεχασμένο). Λέτε να ήξερε ότι ο σκύλος μπορούσε να βγει από το αυτοκίνητο?

Εγώ καταλαβαίνω ότι για να τον προφυλάξει τον έβαλε μέσα. ******* του με το παράθυρο ναι.. Αλλά όχι ότι δεν έκανε κινήσεις για να προφυλάξει το σκυλί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.