Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Οι κουκουβαγιες ειναι απο τα πιο εξυπνα και σοφα αρπακτικα αποσο εχω διαβασει,δεν κανουν τιποτα τρομερο,τον περισσοτερο χρονο τους τον περνανε παρατηροντας τα παντα για να βρουν καποιο θυραμα να κυνηγησουν,ειναι πολυ ησυχα ζωα.

Για να κοινωνικοποιηθει ομως και να γινει κατοικιδιο ειναι κατι πολυ δυσκολο οταν μιλαμε για αρπακτικο μιας και στα ματια του ειμαστε φαγητο/γευμα και οχι φιλος.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα αν δεν ηταν αρπακτικο θα ηταν και μαμω τα κατοικιδια,ειναι και φοβερα πανεξυπνα και ομορφα.
\

Πανέξυπνα με την καμία, ίσα ίσα αρκετοί την θεωρούν και λίγο στόκο , σε σχέση με άλλα αρπακτικά.

Είναι όμως όντως μοχθηρή και δεν κάνει για κατοικίδιο γιατί με χαρά θα σου έβγαζε τα μάτια για να στα φάει, κυριολεκτικά.

http://www.ihunt.gr/%CE%B1%CF%81%CF%80%CE%B1%CF%87%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%B1

Επίσης είναι και σύμβολο της Υπέρτατης Θεάς Αθηνάς, οπότε /respect

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε ένα παρατημένο σκυλάκι ο αδερφός μου και το μάζεψε. Δεν είναι ΓΑΜ@ΤΟ?

1010165_10151716945454074_406584560_n.jpg

Συμπτωση? Και η μανα μου βρηκε προχθες αυτο

bUIOATE.jpg

Με την διαφορα οτι το δικο μου εχει σπασμενη λεκανη και το ενα ποδαρακι ειναι εντελως νεκρο (δεν νιωθει, δεν κουναει).

Link to comment
Share on other sites

Ο σκύλος μου είναι πραγματικά το μόνο πράγμα που με συνδέει άρρηκτα με την παιδική μου ηλικία, όσο και αν μεγαλώσω.

Όπου και αν είμαι, στο δρόμο, στο ΤΕΙ, στη δουλειά, οπουδήποτε, ΠΑΝΤΑ θα σταματήσω για να παίξω έστω και λίγο με το οποιοδήποτε σκυλάκι. Όμορφο, άσχημο, νεαρό, γέρικο, άρρωστο ή υγειές. Πάντα θα προσφέρω έστω ένα χάδι.

Κάποιες ράτσες είναι πραγματικά "υποτακτικές" και ζητιανεύουν την κάθε αλληλεπίδραση, αλλά στα μάτια μου δεν πάυει να είναι το πιο πιστό και ειλικρινές οικόσιτο που υπάρχει, όσες χιλιάδες χρόνια και αν γράψει ακόμα πλάι στον καλύτερο φίλο του, τον άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.