Jump to content



Recommended Posts

Συνέχεια...

Στην 9η φωτογραφία μπορείτε να δείτε τη χαλαρότητα που έλεγα στα volume buttons.

Επίσης η φυσαλίδα στο πίσω μέρος με το βάλε βγάλε υποχωρεί σίγα σιγά...

post-9381-1416077349,4559_thumb.jpg

post-9381-1416077349,5961_thumb.jpg

post-9381-1416077350,2268_thumb.jpg

post-9381-1416077350,4124_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΣΕ!

Στη θηκη πανω ελεγες ? και εμενα εχει κάτι τετοιο στη φωτογραφική και αλλαζει χρωμα καπως αν το πιεσεις. (οχι φυσαλιδα απλα ειναι σα λαδια θα το βγαλω με τη φωτογραφικη αυριο )

Υπο φυσιολογικες συνθηκες δε το βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

έχει ποδαράκια ώστε να μην ακουμπάει το διαφανές πλαστικό, ο μόνος τρόπος να γρατσουνιστεί είναι να συρθεί σε ανώμαλο δάπεδο.

όσο για το χαλάρωμα της θήκης στο σημείο του volume button πρέπει να είναι η κατασκευή της έτσι εξ αρχής, και δεν δημιουργεί πρόβλημα οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Κι όταν θα το ακουμπάς σε κάποια επιφάνεια, δεν παίζει να γρατζουνιστεί η ωραία πλαστική πλάτη της θήκης;

Κανονικά πρέπει να της βάλεις ζελατίνα :p

1ον) Έχει ποδαράκια, οπότε έχει μια μικρή απόσταση από την επιφάνεια.

2ον) Την πετάς και παίρνεις άλλη :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έχει έρθει ένα φτηνό bumper από ebay, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την ποιότητα κατασκευής του και δε πρόκειται να το χρησιμοποιήσω.

Αν κάποιος το θέλει και μένει Αθήνα συναντιόμαστε και του το δίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!

σκεφτομαι την μεταβαση στο NEXUS 4 .

το κινητο το εχω χρησιμοποιησει σε γνωστους και μου φαινεται πολυ γρηγορο σε σχεση με το διπυρινο nexus που ειχα . απο κει και περα γνωριζω το μειον του otg , αλλα σε γενικες γραμμες δεν βρισκω κατι αλλο κακο..

παντα σε συναρτηση με τα λεφτα που ζηταει στην Ελλαδα (370) σε σχεση με ολο τον υπολοιπο ανταγωνισμο και λαμβανοντας υποψιν οτι θα ειναι ενα κινητο το οποιο θα ηθελα να μεινει στα χερια μου για 2 χρονια.

αρχικα θα ηθελα να ξερω λοιπον αν πρεπει κατι αλλο να λαβω υποψιν . και θα ηθελα μια χειρα βοηθειας για την επιλογη καποιας καλης θηκης.

Έγινε επεξεργασία από sobi
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικό τηλέφωνο και είναι Nexus. Αλλά στα 370€ μπαίνεις σε μια κατηγορία τιμής που αρχίζουν να κυκλοφορούν πολλά νέα τηλέφωνα και ίσως μέσα στο καλοκαίρι και νέο Nexus (αν και για το τελευταίο έχω τις αμφιβολίες μου)

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικό τηλέφωνο και είναι Nexus. Αλλά στα 370€ μπαίνεις σε μια κατηγορία τιμής που αρχίζουν να κυκλοφορούν πολλά νέα τηλέφωνα και ίσως μέσα στο καλοκαίρι και νέο Nexus (αν και για το τελευταίο έχω τις αμφιβολίες μου)

για να ειμαι ειλικρινης...

στα 370 δεν βλεπω καμια καλυτερη επιλογη εκτος και αν μου εχει διαφυγει κατι μιας και γενικα απο την ολη μου εμπειρια με το android εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι για τα προσωπικα μου θελω (μεγιστη αναβαθμισημοτητα και οσο το δυνατον λιγοτερη αναμονη) μονο η κατηγορια nexus τα πληρει..

σκεφτομουν λοιπον οτι στο ιδιο ευρος τιμης παιζουν

1. optimus g το οποιο ειναι lg.. που απο οσο ξερω ειναι απο τις πιο ασοβαρες εταιριες στο θεμα update εκτος και αν εχουν βαλθει νατο δουν πιο ζεστα το θεμα οπως και η samsung.

2. galaxy siii για το οποιο ισχυει και αυτο που εγραψα και για την lg μονο που εδω οντως εχει φανει οτι προσεχουν λιγο περισσοτερο στο θεμα αναβαθμιση .

3. note ii οπου εδω θα κανω υπερβαση για να παρω ενα κινητο(τερας ) το οποιο θα παραμεληθει και αυτο οπως παραμεληθηκε το note 1 μετα την κυκλοφορια του διαδοχου του .

δεν ξερω αν η λογικη μου ειναι λαθος αλλα την ευχαριστηση που ενιωσα απο την μεταβαση μου απο galaxy sii με στοκ 4.0.4 σε galaxy nexus 4.2.1 και με την αναβαθμιση που ελυσε οτι προβλημα και αν ειχε δεν ξερω αν θα την βρω αλλου..

τωρα οσο αφορα το τι θα βγει και ποτε , δεν μπορω να βασιστω σε αυτο γιατι και το nexus 4 βγηκε οκτωμβριο του 2012 και η διαθεσημοτητα του ηταν σηριαλ ολοκληρο...

Έγινε επεξεργασία από sobi
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει πολλες φορες amoled και ποτε μου δε μπορεσα να το συνηθίσω στα χρωματα, σε ηλιο μαλιστα ειναι εμφανως φωτεινότερη η LCD.

ισχυει .. δοκιμαστικα με ενα nexus 4 πανω στην μηχανη δουλευα το gps μια χαρα...

ενω με το galaxy nexus εχω προβλημα..δεν ειναι ευδιακριτα καθολου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βαρέθηκα να είμαι stock οπότε σκέφτομαι να περάσω κανά custom rom. Επειδή την έχω περάσει την φάση δοκιμάζω άλλο rom κάθε βδομάδα, και δεν έχω καμία όρεξη να μπω σε τέτοια διαδικασία ψάχνω για κάτι stable και tested. Εν ολίγοις, τα roms που βγαίνουν στο xda και ειναι 1% καλύτερα σε μια λεπτομέρια, δεν με ενδιαφέρουν.

Σκεφτόμουν να πάω σε cyanogen, το οποίο έκανε release και stable έκδοση πριν καμιά βδομάδα. Ξέρω ότι τα features που προσθέτει είναι λίγότερα από ότι AOKP και paranoid, αλλά δεν με νοιάζει, μιας και είμαι ήδη καλυμένος, και ψάχνω αυτό που είναι πιο σταθερό απ' όλα. Στο μέλλον μπορεί να περάσω και κανά άλλον kernel για περισσότερη αυτονομία, αλλά για αρχή θα περιοριστώ σε rom.

Καμία ένσταση/πρόταση? Γενικότερα δεν το έχω ψάξει καθόλου, και απλά θέλω να πάω σε κάτι σίγουρο και καλό. [MENTION=14120]narta[/MENTION] και όποιος άλλος, βοηθάτε :D

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να είμαι stock οπότε σκέφτομαι να περάσω κανά custom rom. Επειδή την έχω περάσει την φάση δοκιμάζω άλλο rom κάθε βδομάδα, και δεν έχω καμία όρεξη να μπω σε τέτοια διαδικασία ψάχνω για κάτι stable και tested. Εν ολίγοις, τα roms που βγαίνουν στο xda και ειναι 1% καλύτερα σε μια λεπτομέρια, δεν με ενδιαφέρουν.

Σκεφτόμουν να πάω σε cyanogen, το οποίο έκανε release και stable έκδοση πριν καμιά βδομάδα. Ξέρω ότι τα features που προσθέτει είναι λίγότερα από ότι AOKP και paranoid, αλλά δεν με νοιάζει, μιας και είμαι ήδη καλυμένος, και ψάχνω αυτό που είναι πιο σταθερό απ' όλα. Στο μέλλον μπορεί να περάσω και κανά άλλον kernel για περισσότερη αυτονομία, αλλά για αρχή θα περιοριστώ σε rom.

Καμία ένσταση/πρόταση? Γενικότερα δεν το έχω ψάξει καθόλου, και απλά θέλω να πάω σε κάτι σίγουρο και καλό. [MENTION=14120]narta[/MENTION] και όποιος άλλος, βοηθάτε :D

Μετά από 7 μήνες έντονου καψίματος ξεχώρισα τα:

xylon

xenonHD

revolt

paranoid (έχουν κάνει ωραία δουλειά με το halo

)

και το JellyBeer

Στα 3 πρώτα πέφτει αντιγραφή από το ένα στο άλλο (AOKP) και πάντα τα συνδύαζα με Faux ή με franco kernel (οι 2 καλύτεροι αν δεν κάνω λάθος)

Το JellyBeer μπορώ να πω με κέρδισε γιατί ο πυρήνας του είναι το cyanogen (που σημαίνει το πιο smooth από τα υπόλοιπα) αλλά με τα καλούδια τα οποία θα ήθελες να υπάρχουν στο γνήσιο cyanogen. Είναι το μοναδικό rom (εκτός του γνήσιου cyanogen) που δεν είχα την ανάγκη να του περάσω ποτέ custom kernel.

Επίσης για μένα ίσως το πιο σημαντικο είναι ότι τα περισσότερα roms έχουν καλιμπραριστεί στο θέμα τις χρωματικής απόδοσης της οθόνης του nexus 4. Ακόμα και αν πετύχεις κάποιο rom που δεν έχουν ασχοληθεί με αυτό το θέμα, με έναν custom kernel και με τις ρυθμίσεις που σου παρέχει μπορείς εύκολα να καλιμπράρεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2485]godslayer[/MENTION] από αυτά που προτείνεις, μόνο τα revolt/paranoid έχω ακούσει. Από το revolt δεν έχω καλή εμπειρία, και το paranoid δεν πρέπει να έχει την υποστήριξη που έχει το CM. Από την στιγμή που προτείνεις rom που είναι βασισμένο στο CM, απλά θα παω απλά στο CM μιας και δεν με νοιάζουν τα extra features.

AOKP μου αρέσει, αλλά από τη στιγμή που δεν βλέπω stable έκδοση, δεν μπλέκω.

[MENTION=14120]narta[/MENTION] με CM 10.1 γίνεται να έχω OTA updates? Ή πρέπει να flash-άρω κάθε φορά?

Επίσης, clockwork ή TWRP? Μόνο το clockwork έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει να παίζει και το άλλο. Έχουν κάποια διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION]

TWRP γιατι ειναι OpenScript

Αν σε ενδιαφέρουν μονο Stable θα φλασαρεις αραια και που με τον build in updater. Αμα θες να μπλεξεις με nightlies κατεβασε το CyanDelta που κατεβαζει μονο delta updates aka incremental και θα δινεις να φλασαρει και τον kernel στο καπακι με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.