Jump to content



Π & ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΧΑΘΗΚΕ!!!!!


MrCrowley83

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
μονο αυτο κανουν ετσι κ αλλιως να κοβουν πιστωτικα η αλλαγες προιοντων αφου ειναι αμπαλοι εντελως!!!!
Γιατί τι θά έπρεπε να κάνουν ? Να πιάνουν πολύμετρο, κολάι και κατσαβίδι και να αλλάζουν πυκνωτές και smds :p :P
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι κάνουν διακρίσεις, π.χ. αν έχεις σκάσει πολλά χρήματα ή αν έχεις επιχείρηση προφανώς και θα σε εξυπηρετήσουν για να μην σε χάσουν από πελάτη αλλά αν είσαι κάποιος casual αγοραστής που περιστασιακά αγοράζει κάτι από αυτούς δεν τους ενδιαφέρει τόσο πολύ.

Αν έχεις αγοράσει κάποιος ένα προϊόν σε μια Α τιμή και χαλάσει, τότε ανάλογα με την τιμή θα σου κόψουν πιστωτικό ή θα κάνουν αντικατάσταση, αν έχει αυξηθεί πολυ η τιμή του τότε πιστωτικό στην τιμή αγοράς (δείτε σκληρούς), αν έχει μειωθεί τότε πιστωτικό σε τελευταία τιμή (VGA κτλ) ή αντικατάσταση.

Μετά από άρνηση τους να στείλουν rma σκληρό στην Seagate και την μοναδική επιλογή το πιστωτικό δεν πρόκειται να ξαναπάω…. Από τι στιγμή που πλήρωσα τα μεταφορικά για να το στείλω στην Seagate διεκδικώντας τα αυτονόητα δλδ αντικατάσταση με το μπακάλικο να προσπαθεί να φάει την εγγύηση* ποιος ο λόγος να ξαναπάω;

*ο λόγος για να φάνε την εγγύηση απλός, γλιτώνουν τα μεταφορικά και βγάζουν τα χρήματα αρχικής αγοράς + τη διαφορά από το πιστωτικό για το ίδιο προϊόν που θα ξαναγοράσω + τον rma δίσκο που θα μοσχοπουλήσουν, ένας σκληρός 300% κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για καταγγελίες, λογική, τσαμπουκάδες, κλπ...

Δε σας καταλαβαίνω...

Υπάρχει νόμιμη οδός... και για τους δύο.

Φίλε [MENTION=16741]MrCrowley83[/MENTION], τους αγνοείς μέχρι να κινηθούν νομικά (που δε θα το κάνουν). Τότε κινείσαι ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι όταν την αγόρασα μου δώσατε λάθος τα ρέστα και το είχε τώρα ο λογιστής μου.

Τρελά αυτοί τρέλα και εσύ.

Εφόσον σου έκαναν αντί κατάσταση έχει λήξει το θέμα. Ας την φάνε την κάρτα και παρ τους δώρο Coca Cola για τη χώνεψη.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να παρω το μερος του πλασιου,ουτε δεν πιστευω σε οσα λεει το παληκαρι,ΟΛΟΙ οι τεχνικοι δεν εχουν τις ιδιες γνωσεις,πηγα για ελενχο μεγαλης αξιας sdd και μετα απο ελενχο οι ανθρωποι με το αλλαξαν χωρις δευτερη κουβεντα.

και εμενα χωρις 2 κουβεντα την αλλαξαν την καρτα. τωρα (μετα απο εναμιση μηνα) αλλαξαν τα πραγματα

Διαβάζω για καταγγελίες, λογική, τσαμπουκάδες, κλπ...

Δε σας καταλαβαίνω...

Υπάρχει νόμιμη οδός... και για τους δύο.

Φίλε [MENTION=16741]MrCrowley83[/MENTION], τους αγνοείς μέχρι να κινηθούν νομικά (που δε θα το κάνουν). Τότε κινείσαι ανάλογα.

μαλλον αυτο θα κανω, μου φαινεται και το πιο λογικο

Link to comment
Share on other sites

σιγουρέψου ότι κάποιος δε σου κάνει πλάκα.

εάν σε ξαναπάρουν, κράτα όνομα.

επίσης απαίτησε να σου δείξουν όλα τα απαραίτητα έγγραφα (φώτο, report από την εταιρία κτλ) (δεν παίζει να τα έχουν). (για το χαβαλέ)

αγνόησε τους όπως λέει ο Wizard.

Link to comment
Share on other sites

φιλε tifozi μονο το κατσαβιδι να βαζανε κατι θα ειχανε γλυτωσει ο νοων νοειτο!!

Δεν είναι έτσι όπως τα σκέφτεσαι. Είσαι λαθος

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Θεωρια του Πολωνου 232

Παραλαμβανω την καρτα και κανω αντικατασταση.

Στην συνεχεια και αφου εχω ακομα τη καρτα στο καταστημα μου σκαει ενα μηχανημα που δεν ανοιγει.

Σαν καλος τεχνικος που ειμαι βαζω την καρτα πανω για να δω τι θα γινει.

Ελα ομως που ειχε κλ@σει το τροφοδοτικο και μου κανει την καρτα σαν τα σουβλακια του Αστρολαβου...

Επειδη ειμαι ξυπνιος εγω και αφου δεν ειδε κανεις τους καπνους κανω την παπια και την στελνω RMA.

Σκαει ενα πρωινο εμαιλ πως η καρτα δεν περναει RMA.

Ο υπευθυνος του σερβις επειδη ηταν κακοκεφος ζητησε εξηγησεις (να δεις που δεν θα του εκατσε η γυναικα το προηγουμενο βραδυ)

Επειδη ομως δεν εχω φιλοτιμο και τσιπα θα το παιξω τρελιτσα μεχρι τελος και δεν θα αποκαλυψω σε κανεναν το μυστικο μου.

:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρια του Πολωνου 232

Παραλαμβανω την καρτα και κανω αντικατασταση.

Στην συνεχεια και αφου εχω ακομα τη καρτα στο καταστημα μου σκαει ενα μηχανημα που δεν ανοιγει.

Σαν καλος τεχνικος που ειμαι βαζω την καρτα πανω για να δω τι θα γινει.

Ελα ομως που ειχε κλ@σει το τροφοδοτικο και μου κανει την καρτα σαν τα σουβλακια του Αστρολαβου...

Επειδη ειμαι ξυπνιος εγω και αφου δεν ειδε κανεις τους καπνους κανω την παπια και την στελνω RMA.

Σκαει ενα πρωινο εμαιλ πως η καρτα δεν περναει RMA.

Ο υπευθυνος του σερβις επειδη ηταν κακοκεφος ζητησε εξηγησεις (να δεις που δεν θα του εκατσε η γυναικα το προηγουμενο βραδυ)

Επειδη ομως δεν εχω φιλοτιμο και τσιπα θα το παιξω τρελιτσα μεχρι τελος και δεν θα αποκαλυψω σε κανεναν το μυστικο μου.

:yes4:

κάτσε ρε αγορίνα, με ποια λογική έβαλε RMA κάρτα σε μηχανάκι που δεν ανοίγει, δεν είχε κάποια μουφέξ pci-e να δοκιμάσει εκεί τριγύρω στον πάγκο του plaisiou ?? :jump:

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε αγορίνα, με ποια λογική έβαλε RMA κάρτα σε μηχανάκι που δεν ανοίγει, δεν είχε κάποια μουφέξ pci-e να δοκιμάσει εκεί τριγύρω στον πάγκο του plaisiou ?? :jump:

με την ιδια λογικη που μετα απο εναμιση μηνα μου λενε οτι τελικα η καρτα οταν την πηγα ηταν εκτος εγγυησης λογω δολιοφθορας.

οπως πολυ σωστα ειπαν και αλλοι στο παρον νημα λογικη δεν υπαρχει εκει μεσα και κακως προσπαθουμε να καταλαβουμε το τι και πως χρησιμοποιωντας την κοινη λογικη

οσο για τον τεχνικο θα σου πω ενα απλο παραδειγμα.

Φιλος επιστρεφει 6970 (με dual bios switch) με αιτιολογια οτι στο dvi δεν δινει σημα. (στις αλλεες εξοδους εβγαζε κανονικα)

την ελεγχουν οι τεχνικαρες και αποφαινονται την παρακατω απαντηση

Η καρτα σας δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα. Απλα ο διακοπτης (dual bios switch) ειχε γυρισει κατα λαθος, με αποτελεσμα οταν ψαχνει να βρει την 2η καρτα να μη την βρισκει εφοσον δεν εχετε και να μην δουλευει.

Σε ερωτηση του φιλου το σχεση εχει ο διακοπτης

Απαντηση: Αυτος ο διακοπτης ειναι για το crossfire. Οταν ειναι στη θεση 2 θελει 2 καρτες το συστημα και οταν ειναι στη θεση 1 θελει 1 καρτα το συστημα.

Εννοειται πως το προβλημα δε λυθηκε και ξαναπηγε πισω η καρτα και μετα απο φωνες αντικαταστηθηκε.

Καλο ε?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για καταγγελίες, λογική, τσαμπουκάδες, κλπ...

Δε σας καταλαβαίνω...

Υπάρχει νόμιμη οδός... και για τους δύο.

Φίλε [MENTION=16741]MrCrowley83[/MENTION], τους αγνοείς μέχρι να κινηθούν νομικά (που δε θα το κάνουν). Τότε κινείσαι ανάλογα.

Το αυτό. Τίποτα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αλλάξω την θεωρία ολίγον.

Κάνω κανονικά RMA την κάρτα. Ο πελάτης φεύγει ικανοποιημένος και εγώ συνεχίζω την δουλειά μου.

Μετά από 15 μέρες σκάει η κάρτα (bulk) από την εταιρία που αντικατέστησε την χαλασμένη. Την παίρνω, την δοκιμάζω σε ένα χαλασμένο μηχάνημα που μου φέρανε ή την βάζω απρόσεχτα με το PC ξεχασμένο αναμμένο ή δεν την βιδώνω σωστά και γίνεται σαν τα σουβλάκια του Αστρολάβου μόλις την κουνάω βάζοντας το καλώδιο σήματος, κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Για να καλύψω τον δικό μου ποπό, διότι έχουμε και 25% ανεργία και δεν λέει να καταγραφεί στο ιστορικό μου ο εμπρησμός της Ρώμης, σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο τον πελάτη και να αρχίσω να του λέω "Εσύ την έκαψες" μπας και τσιμπήσει και επιστρέψει την δική του.

Just a theory.

Η άλλη θεωρία είναι ότι ο MrCrowley83 μας τρολάρει και δεν έχει παιχτεί ποτέ το σκηνικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη θεωρια που ακουσα μεχρι τωρα!!:happy2::happy2:

Μπα, δεν έχει δράκο αυτή η θεωρία. :p

Αλλά εντάξει αφού είσαι "[MENTION=5811]junior-21-[/MENTION] approved" η θεωρία αυτή απορρίπτεται :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.