Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

Nope.

Οχι φιλε μου τπτ απο αυτα.

Τα τελευταια χρονια βρισκομαι στη wind. Ζητησα μονο απο adsl να παω σε vdsl μιας και τωρα εχω διαθεσιμοτητα

Μυριζομαι οι οτετζιδες να εχουν καβατζωσει ολες τις πορτες και να μην δινουνε ουτε του παπα.

Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω. Γιαυτο κ ρωτησα εδω μπας και υπαρχει κανας προθυμος χριστιανος να βοηθησει με οποιο τροπο μπορει.

σεντ φρομ μαι GT-I9505 γιουζινκ ταπατοκ :)

Εάν είχες VoiP δεν θα είχε καμία σχέση με την καθυστέρηση πάντως, έτσι για γίνουμε ακριβείς.

Τώρα, η Wind είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώσει για την πορεία της αιτήσεως. Να τους πάρεις τηλέφωνο και να απαιτήσεις να μάθεις γιατί δεν προχωράει. Εκείνοι έχουν άμεση εικόνα γιατί έχουν και πρόσβαση στην ΕΒΔΑΦ.

Link to comment
Share on other sites

έφθασε στον Γέρακα το vdsl??? εμείς Αγ.Παρασκευή στο πηγάδι ουρήσαμε;
ναι έφτασε με την όπισθεν :p:hehe: :hehe:

Γλυφάδα είναι η γραμμή, στην δουλειά μου.

Όποτε ανέβαζα έκδοση (ftp με 40ΚΒ/s) ήθελα 5 ώρες. Τώρα θα τελειώνω (250ΚΒ/s) σε μα ωρίτσα. :clap: :D:woot:

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΔΑΦ.

Η εθνικη βαση δεδομενων αναφορας για τη φορητοτητα τι σχεση εχει εφοσον δεν εχω ζητησει μεταφορα?

θα τους πιεσω οπως μου ειπες για να δουμε τι σκ@τα γινεται.

Να φτανεις στην πηγη να πιεις νερο και να σου κλεινουν την παροχη.... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Η εθνικη βαση δεδομενων αναφορας για τη φορητοτητα τι σχεση εχει εφοσον δεν εχω ζητησει μεταφορα?

θα τους πιεσω οπως μου ειπες για να δουμε τι σκ@τα γινεται.

Να φτανεις στην πηγη να πιεις νερο και να σου κλεινουν την παροχη.... :hang3:

Βρε άκου που σου λέω...τα ίδια σκατά περνάνε και δικοί μας συνδρομητές...

Link to comment
Share on other sites

Να δοκω και εγω ενα στιγμα στο γιδοτοπιον ελλαδισταν...

Μπηκαν μωρε μπηκαν τα γιδια στην Βουλή...τεσπάν.

01/07/2013 αιτηση για vdsl περιοχη 'Αλιμος , λόφος πανί αλίμου,Ιατρου πανανικολαου για οσους γνωριζουν,ναι εμεις ειμαστε που χεσαμε στο πηγαδι ...

Αστικο κεντρο : Παλαιο φαληρο , 5.5 χιλιομετρα...

Τοσα χρονια με adsl ειχα 2mbps download/upload ?...αστο καλυτερα.

Για να φανταστειτε την κατασταση εσεις με την γρηγορη adsl, εγω , αν παιζω league of legends και η κοπελια παιζει "λεξεις ονλινε" στο ipad ,γαμ...ται το συμπαν, τα ping στο θεο και αν θελεις να σερφαρεις φτιαχνεις φαγητο,το τρως κανεις και ενα τσιγαρο και μετα ανοιξε...

Το τραγελαφικο της υποθεσης,διπλανη μονοκατοικια max download 1.35mbps...

Το ειπα στον οτε μια μερα σε μια κοπελια να ακουσει τον πονο μου και μου ειπε "πρεπει να αισθανεστε τυχερος..."

...Φυσικα με τετοιες ταχυτητες μου ξυριζει ο ανεμος τα γενια...τεσπα...

Η Forthnet ανυπρκτη εδω πανω το ιδιο και η Hellas on line...

Οικονομικη λυση : Wind, τον οτε τπν γραφω και θα τον γραφω στις "σελιδες του γοογλε στην μεταφραση"

Αυριο περιμενω να υπογραψω την συμβαση...15 μερεςς ειπαν.μπηκαμε στιν τριτη...

Για να δουμε...

Με τετοια καταντια εδω πανω και 5mbps να πιανει το καντραν θεοι θα ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

01/07/2013 αιτηση για vdsl περιοχη 'Αλιμος , λόφος πανί αλίμου,Ιατρου πανανικολαου για οσους γνωριζουν,ναι εμεις ειμαστε που χεσαμε στο πηγαδι ...

Αστικο κεντρο : Παλαιο φαληρο , 5.5 χιλιομετρα...

Τοσα χρονια με adsl ειχα 2mbps download/upload ?...αστο καλυτερα.

Για να φανταστειτε την κατασταση εσεις με την γρηγορη adsl, εγω , αν παιζω league of legends και η κοπελια παιζει "λεξεις ονλινε" στο ipad ,γαμ...ται το συμπαν, τα ping στο θεο και αν θελεις να σερφαρεις φτιαχνεις φαγητο,το τρως κανεις και ενα τσιγαρο και μετα ανοιξε...

Σε νιώθω συνάδελφε... Τρία χρόνια τώρα, Πάτημα Χαλανδρίου είμαι με 2 mbps στην καλύτερη και μετά από 2 χρόνια support όταν κάποιος καλός άνθρωπος δέχτηκε να μου ρίζει το Noise margin κάτω από τα 12db που ήταν το default. Έτσι το modem κλείδωνε και στα 10 και στα 9.5db, ώστε να μπορώ να πιάνω κάτι ξημερώματα Κυριακών τα μαγικά 2,5mbps!!!! Σε ώρες αιχμής ή καιρικών φαινομένων δύσκολων, άστο καλύτερα, έπεφτα <1 mbps. Έχω ζήσει μεγαλεία σου λέω. Εκτός από το πάναργο σερφάρισμα, να μου το παίζει μάγκας και κάθε τυχάρπαστος στο CoD γιατί και τα ping μου ήταν άθλια και όλοι πρώτα με σκότωναν και μετά από 1 sec εγώ τους έβλεπα να με πυροβολούν.

3 χρόνια έτσι με πήγε, από τότε που παντρεύτηκα και μένω εδώ.

Και ξαφνικά εδώ και 6 μήνες βλέπω καμπίνες αριστερά δεξιά να ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια και κάθε μέρα τσέκαρα στο tool της HOL να δω αν έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου. Το μαρτύριο φάνηκε να τελειώνει την προηγούμενη Παρασκευή που είδα διαθεσιμότητα και έκανα αμέσως αίτηση. Και να μου λέει η κοπελιά στο τηλέφωνο ότι "θα συγχρονίζω τουλάχιστον 48mbps ακόμα και 200-300 μέτρα να είμαι από την καμπίνα" και να μου τρέχουν τα σάλια και να μην ξέρει ότι από μέσα μου έλεγα "μωρέ και στα 10 να συγχρονίσω, χαρούμενος θα 'μαι".... Και χαλάλι τα 15 ευρώ παραπάνω σε περίοδο κρίσης, δε μαμιέται, κόβω το τσιγάρο άμα λάχει...:jump1::jump1::jump1:

Ακόμα 6 εργάσιμες μείνανε και ελπίζω να μην έχω καθυστερήσεις. Δεν έχω λεφτά για διακοπές τουλάχιστον να χαρώ σερφάρισμα και on-line-gaming. (όσο επιτρέπει ο γιος)...

Link to comment
Share on other sites

Ξανα μανα τηλ σημερα, οπου η κατασταση εχοντας φτασει στο απροχωρητο καταφερα να μιλησω με τον προισταμενο του τεχνικου τμηματος της wind.

Εκ παραδρομης με ξεχασανε!!!! :tomato::tomato::tomato:

Θα κοιταξει να εχω αυριο το ρουτερ ωστε να συνδεθω αμεσα.

Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ξανα μανα τηλ σημερα, οπου η κατασταση εχοντας φτασει στο απροχωρητο καταφερα να μιλησω με τον προισταμενο του τεχνικου τμηματος της wind.

Εκ παραδρομης με ξεχασανε!!!! :tomato::tomato::tomato:

Θα κοιταξει να εχω αυριο το ρουτερ ωστε να συνδεθω αμεσα.

Για να δουμε

Jesus...χώσε τα λίγο βρε άνθρωπε μου...

Link to comment
Share on other sites

Jesus...χώσε τα λίγο βρε άνθρωπε μου...

ειπε κατα λεξη οτι "αυτο που μπορω να κανω ειναι να το εχετε αυριο το ρουτερ ωστε να συνδεθειτε."

επισης θα με επαιρνε και τηλ.

Τωρα για ποιο λογο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

ειπε κατα λεξη οτι "αυτο που μπορω να κανω ειναι να το εχετε αυριο το ρουτερ ωστε να συνδεθειτε."

επισης θα με επαιρνε και τηλ.

Τωρα για ποιο λογο δεν ξερω.

Για ζήτα και μείωση παγίου, εάν έχεις κλείσει χρόνο.

Επωφελήσου μέχρι το maximum!

Link to comment
Share on other sites

Τρία χρόνια τώρα, Πάτημα Χαλανδρίου είμαι με 2 mbps ....

...και κάθε τυχάρπαστος στο CoD γιατί και τα ping μου ήταν άθλια και όλοι πρώτα με σκότωναν και μετά από 1 sec εγώ τους έβλεπα να με πυροβολούν.

3 χρόνια έτσι με πήγε...

ούτε like δεν θέλω να σου κάνω :p ... ειλικρινα διαβαzοντας τετοια, ξενερώνω τα μαλα ...

Με τοσα ποντικια,θρανια και καταλαθος ποτηρια που εχω σπασει απο τα νευρα μου εν όψη delay θα ειχα φτιαξει δορυφορικη συνδεση...αστα...

Και μετα ειναι και οι αλλοι οι δηθεν φιλοι και τα πειραγματα, "με τοσα deaths = 0 skill."

ελα μαλ...ακα στο ζενιθ του ΕΠΑΚ και παιξε να δω το σκιλλ σου...

ξερεις? σε πιανει τραλαλα απο ενα διαστημα και μετα με ποντικια και μηχανικα πληκτρολογια με 1 ms αποκριση,ssd και 32αρες μνημες ,υδροψυξεις και υπερχρονισμους όλα να τρεχουν τελικιασμενα και στο διπλο κλικ για ονλινε gaming να εισαι το σαλιγκαρι που προσπαθει να πηδηξει το λαγο με το μπρικι ...εμ γινεται? δεν γινεται...

αυτο δεν θελει skill θελει θαυματοποιο...

11 και το σημερα... υπομονη μαν, θα γυρισει και για μας ο τροχος...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 6 εργάσιμες μείνανε και ελπίζω να μην έχω καθυστερήσεις. Δεν έχω λεφτά για διακοπές τουλάχιστον να χαρώ σερφάρισμα και on-line-gaming. (όσο επιτρέπει ο γιος)...

Τι ήθελα να μιλήσω.... Μου έστειλε μήνυμα η HOL για 12 εργάσιμες, ενώ στο τηλ. μου είχαν πει 6... Έλεος... :rant:

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή: Αργυρούπολη

Στοιχεία σύνδεσης:

Mode: G.992.5 (ADSL2+)

Upload: 923 Kbps.

Download: 11694 Kbps.

Πάροχος: HOL

Με ενημερώσανε μόλις πριν λίγο ότι κρατώντας τις εκπτώσεις που προκύπτουν λόγω

e-bill και vodafone μου βάζουν vdsl με +8€.

Αντί για 22,5€ που πληρώνω τώρα να με πάνε στα 30€ δηλαδή...

Προσφέροντας το ZXHN H168N κατά πάσα πιθανότητα

Έχει βάλει κανένας στην περιοχή μου ?

Αξίζει τα λεφτά της?

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες VoiP δεν θα είχε καμία σχέση με την καθυστέρηση πάντως, έτσι για γίνουμε ακριβείς.

Όταν είσαι με voip πρέπει πρώτα να σε βάλει σε πόρτα (5 μέρες) και μετά να ξεκινήσει η διαδικασία του VDSL.

Εγώ που ήμουν με voip και έκανα αίτηση για vdsl, έγινε η αλλαγή σε pots αλλά το vdsl αργούσε, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν δεν βλέπουμε κάποιο αίτημα για vdsl (LOL). Τις θεωρούν ξεχωριστές διαδικασίες.

Έχει βάλει κανένας στην περιοχή μου ?

Αξίζει τα λεφτά της?

Το router είναι super. Και η σύνδεση είναι super. Το μόνο "αρνητικό" είναι ότι στην HOL δεν παίζει fastpath, οπότε αν παίζεις κανά fps online multiplayer θα έχεις λίγο μεγαλύτερο ping. Όχι σε σχέση με αυτό που έχεις τώρα, σε σχέση με το εάν έβαζες VDSL OTE. Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη όμως οπότε HOL μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα να προβώ στη διαδικασία με ενημέρωσε μια άλλη εκπρόσωπός τους ότι vdsl στον κόμβο Τερψιθέας ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!!

-Μα πριν λίγο εσείς επικοινωνήσατε μαζί μου περί του θέματος...

-Προσεχώς κύριε μου, απλά σας ενημέρωσαν. Όταν θα είναι διαθέσιμο θα σας ενημερώσουμε

-Με πήρατε να με ενημερώσετε ότι όταν θα είναι διαθέσιμο θα με ενημερώσετε?

-Βεβαίως κύριε μου...

-images?q=tbn:ANd9GcSbyiorIm3CBVGwxqPZfgGk4Qt1tRxkWPSyBikei1rTjJUqXIb6ww

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα να προβώ στη διαδικασία με ενημέρωσε μια άλλη εκπρόσωπός τους ότι vdsl στον κόμβο Τερψιθέας ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!!

-Μα πριν λίγο εσείς επικοινωνήσατε μαζί μου περί του θέματος...

-Προσεχώς κύριε μου, απλά σας ενημέρωσαν. Όταν θα είναι διαθέσιμο θα σας ενημερώσουμε

-Με πήρατε να με ενημερώσετε ότι όταν θα είναι διαθέσιμο θα με ενημερώσετε?

-Βεβαίως κύριε μου...

-images?q=tbn:ANd9GcSbyiorIm3CBVGwxqPZfgGk4Qt1tRxkWPSyBikei1rTjJUqXIb6ww

troll-mode-on

Κάθε πρωί 8:05 παίρνεις τηλ. και τους λές όλο το παραμύθι "Με πήρατε και με ενημερώσατε ...." και στο τέλος ρωτάς "μήπως σήμερα είναι διαθέσιμο ? " :hehe: :hehe:

Μπορείς να το γράψεις σε wav και να το παίζεις από το κινητό σου αν θές στο μικρόφωνο του ακουστικού για να μην κουράζεσαι.

:slap:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα να προβώ στη διαδικασία με ενημέρωσε μια άλλη εκπρόσωπός τους ότι vdsl στον κόμβο Τερψιθέας ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!!

-Μα πριν λίγο εσείς επικοινωνήσατε μαζί μου περί του θέματος...

-Προσεχώς κύριε μου, απλά σας ενημέρωσαν. Όταν θα είναι διαθέσιμο θα σας ενημερώσουμε

-Με πήρατε να με ενημερώσετε ότι όταν θα είναι διαθέσιμο θα με ενημερώσετε?

-Βεβαίως κύριε μου...

-images?q=tbn:ANd9GcSbyiorIm3CBVGwxqPZfgGk4Qt1tRxkWPSyBikei1rTjJUqXIb6ww

κοινός ψηστήρι σου έκαναν...

Link to comment
Share on other sites

troll-mode-on

Κάθε πρωί 8:05 παίρνεις τηλ. και τους λές όλο το παραμύθι "Με πήρατε και με ενημερώσατε ...." και στο τέλος ρωτάς "μήπως σήμερα είναι διαθέσιμο ? " :hehe: :hehe:

Μπορείς να το γράψεις σε wav και να το παίζεις από το κινητό σου αν θές στο μικρόφωνο του ακουστικού για να μην κουράζεσαι.

:slap:

χαχαχαχα θεός!

Αλλά ψύχραιμη ε? "Βεβαίως κύριέ μου!" :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πόσες κλήσεις από wind, hol, ote και κάτι τύπους στας Σέρρας που πουλάγανε σπιρουλίνα... Είπα κι εγώ άιντε κάτι θα αγοράσω...αμ δε

Μήπως να ξαναέπαιρνα τηλέφωνο?

Γιατί ο πρώτος που με πήρε έκλεισε με το " Λοιπόν κύριε μου, να κάνουμε την αίτηση?"

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.