Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

το πρόβλημα όσο παράξενο και να φαίνεται ήταν το τηλεφωνικό καλώδιο,μάλλον πατημένο-κομμένο σε κάποιο σημείο εσωτερικά και βραχυκύκλωνε,ήταν το μόνο που δεν είχα αλλάξει στις δοκιμές μου

συγχρόνισα στα 26 με 2.5 up - ελπίζω όταν με το καλό έρθει καμπίνα στη γειτονιά μου να είναι καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

καμμια καμπινα θα ενεργοποιησουν? 'η θα τις κοιταμε για κανα 2χρονο??? γκαντ νταμ ιτ και τζιζους κραϊστ χολυ μαδερ ! τα νοτια προαστια τα εχουνε κλ@σμεντεν-χεσμεντεν imo!

Link to comment
Share on other sites

54527d1359976529-vdsl-thread-moirasteite-ton-pono-kai-tin-4-2-2013-13-08-21.jpg?stc=1

Εδω παντως στην πυλαια στην θεσσαλονικη εδω και τοσο καιρο μονο καμπινες βαζουν αντε να δουμε και λιγο vdsl. Ποιο αργοι και απο την καθυστερηση ειναι ....

Αξιζει λετε να βαλω vdsl ? αν και νομιζω οτι υπαρχει καμπινα/καφαο κοντα στην περιοχη μου 100-200 μετρα μπορει και λιγοτερο αλλα το θεμα ειναι ποτε θα τις ενεργοποιησουν....

post-17068-1416077034,9445_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από H4ckerman
Link to comment
Share on other sites

καμμια καμπινα θα ενεργοποιησουν? 'η θα τις κοιταμε για κανα 2χρονο??? γκαντ νταμ ιτ και τζιζους κραϊστ χολυ μαδερ ! τα νοτια προαστια τα εχουνε κλ@σμεντεν-χεσμεντεν imo!

πρέπει να πάρουν το ok από ΕΕΤΤ...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πάρουν το ok από ΕΕΤΤ...

το ζητησαν και δεν τους το εδωσαν?

ειλικρινα κατι χανω.

απο τον ιουλιο ειναι ετοιμες οι κ@υλοκαμπιναρες στα 80μ και απλα τις κοιτω

καθε μεσημερι που γυρναω απο την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Με 50αρι πλέον εδώ και μια βδομάδα (απο κέντρο, όχι καμπίνα :) ).

vdsl-8258.jpg

Καλά τι απόσταση έχεις από τα καφάο;

EDIT:

Άσε, κατάλαβα!

1-8259.jpg

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Το οτι "τερματίζει" η γραμμή το θεωρώ πραγματικά τύχη μιας και δεν είχα σκοπό μετά την όλη προηγούμενη ταλαιπωρία να πάω σε 50αρι, θα έμενα με το 30αρι, αλλά όταν έγινε η μεταφορά γραμμής ήταν μια ευχάριστη έκπληξη το max attainable (σε πολύ καλύτερη κατάσταση το τωρινό καφάο που είμαι σε σχέση με το προηγούμενο) και έτσι έβαλα το 50αρι. Αν δεις προηγούμενα post max attainable είχα 41-42 μετά απο πολλές αλλαγες ζευγαριού στο καφαο ήταν απλά μαυρα χάλια οπότε συμβιβάστηκα με το 30αρι απο το να κλειδώσω στα 40 και με μπόλικες αποσυνδέσεις. Είχα φτάσει μέχρι και να κλειδώσω 580up/8937down με vdsl. Για μένα σαφώς και όσοι είσαι σε καινούργιες καμπίνες έχουν τα "φώτα" για 50αρι αλλά όσοι πέρνουν απο κέντρο 1000 φορές 30άρι παρά 50άρι με προβλήματα.

Οπότε δεν θεωρώ οτι τα 200μ απο dslam έπαιξαν σημαντικό ρόλο (και πριν σχεδόν στην ίδια απόσταση ήμουν, λίγο περισσότερο) αλλα η καλή κατάσταση του καφάο που είμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.