Jump to content



Τι γίνεται αν δεν πληρώσεις το πρόστιμο του μετρό;


armored

Recommended Posts

καταλαβαίνεις οτι συγκρίνεις τις βούρτσες με τις λούτσες έτσι ;

Αν είχες ένα μαγαζι και έμπαινε μέσα κάποιος απαιτώντας να πάρει τσάμπα τα ειδη που πουλάς επειδή ειναι άνεργος τι θα έκανες ;

Αλλο το μαγαζι μου και αλλο δημοσιο μεσο μεταφορας..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

από πότε δημόσιο=δωρεάν ;

Τσάμπα κυκλοφορούν τα λεωφορεία μήπως και δε το ήξερα ;

Ασε που όλα τα μέσα μεταφοράς σε περίπτωση που δεν το ξέρεις ανήκουν σε Α.Ε.

Άρα το κατα πόσο είναι δημόσιες άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι κοιτάς το αποτέλεσμα και όχι το αίτιο;

Αμα μπουν μέσα ποιος θα φταίει ; Τα λεωφορεία που καινε παραπάνω πετρέλαιο για να τη σπάσουν στους ιδιοκτήτες τους ή αυτοί που τα χρησιμοποιούν χωρίς να πληρωνουν ;

Link to comment
Share on other sites

αυτος που δουλευει στο συνεργειο κ κλεβει απο τα ανταλλακτικα(δημοσιο ειναι σιγα)

αυτος που παει κ φουλαρει το αυτοκινητο του στις αντλιες των λεωφορειων

αυτος που παιρνει επιδομα για να κατεβαζει το κονταρι του τρολει

ο οδηγος που παιρνει 1500 και 2000ε(πλεον δεν ξερω ποσο τους εχουν φτασει αλλα εχω παραδειγματα συνταξιουχων που βγαλαν 2000ε συνταξη απο λεωφορεια οποτε καπου εκει θα επαιρναν μισθο

θες κι αλλους??υπαρχουν απειροι που μπορουν να ζημιωσουν τα λεωφορεια

αναμεσα τους κ καποιοι οι οποιοι ειναι ανεργοι που δεν εχουν να πληρωσουν κ καποιοι που δεν γουσταρουν να πληρωσουν γιατι δεν ανεχομαι 40% αυξηση οταν τα εισοδηματα μου εχουν πεσει 50%

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου φέρω δεκάδες παραδείγματα όπου υπάρχουν κάμερες και καταγραφουν.

Και εγω μπορω, πχ στα διοδια που επισης ειναι παρανομες, της τροχαιας στις εθνικες οδους που επισης ειναι παρανομες(αν και νομιζω γιαυτον ακριβως τον λογο τερματιστηκε η λειτουργια τους και ειχαν βγει στα καναλια και κραζαν που δωσαμε τοσα λεφτα και οι καμερες ειναι σε αχρηστια) κ.ο.κ.

Ειλικρινά απορώ τι σε πειράζει ;

Τόσα "προσωπικά δεδομένα" έχεις που φοβάσαι ότι θα σου τα παραβιάσουν μέσα σε ένα λεωφορείο ;

Ααα κατσε για να καταλαβω τον συλλογισμο σου εδω.

Αυριο χτυπα ξυλο μπαινει καποιος σπιτι σου και σκοτωνει την οικογενεια σου. Θα ερθεις να με ρωτησεις αν με πειραζει προσωπικα για να εφαρμοστει ο νομος?

Οχι??Αλλος νομος ο ενας, αλλος ο αλλος? Να το πεις στον νομοθετη, να ισχυουν οι νομοι μονο οταν δεν σε πειραζει εσενα αντε και εμενα που με ρωτησες.

Αλλο να εκφερεις αποψη πανω σε ενα θεμα ή σε εναν νομο, αλλο να λες προσωπικα χεστηκα αρα ας μην εφαρμοστει ο νομος και οποιος λεει το αντιθετο ειναι περιεργος.

Εγω απορω με το ποσο ευκολα παραιτειστε των προσωπικων σας δικαιωματων και ελευθεριων. Αυτα τα Μ.Μ.Ε μαστιγα πια.

Link to comment
Share on other sites

γιατι κοιτάς το αποτέλεσμα και όχι το αίτιο;

Αμα μπουν μέσα ποιος θα φταίει ; Τα λεωφορεία που καινε παραπάνω πετρέλαιο για να τη σπάσουν στους ιδιοκτήτες τους ή αυτοί που τα χρησιμοποιούν χωρίς να πληρωνουν ;

κερδοφορα ΜΜΕ δυσκολα θα βρεις παγκοσμιως.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ληστεύουν/δείρουν/αδικήσουν "γιατί δεν υπάρχουν κάμερες"

Όταν σε πιάσουνε εσένα οι κάμερες να κλέβεις/δέρνεις "είναι παράνομες, προσωπικά δεδομένα"

Ελληναράς level 100.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ληστεύουν/δείρουν/αδικήσουν "γιατί δεν υπάρχουν κάμερες"

Όταν σε πιάσουνε εσένα οι κάμερες να κλέβεις/δέρνεις "είναι παράνομες, προσωπικά δεδομένα"

Ελληναράς level 100.

+1000

Αλλα εδω υπαρχουν ατομα που δεν εχουν την στοιχειωδη μορφωση για να καταλαβουν τι θα πει νομος και λενε ιστοριες για αγριους με ελληναραδες και ξοτικα....τι ψαχνεις να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αμορφωτος ομως, ξερω οτι αν υπηρχαν καμερες στο λεωφοριο θα ξεραμε απο το πρωτο λεπτο τι εγινε.τωρα για προσωπικαα δεδομενς τα ακουω αστεια οταν εχουμε μια google και ενα fb απο πισω

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι αμορφωτος ομως, ξερω οτι αν υπηρχαν καμερες στο λεωφοριο θα ξεραμε απο το πρωτο λεπτο τι εγινε.τωρα για προσωπικαα δεδομενς τα ακουω αστεια οταν εχουμε μια google και ενα fb απο πισω

Και εγω που ειμαι πιο αμορφωτος , ξερω οτι αν σε καθε παραβαση η ποινη ηταν θανατος θα το ξανασκεφτομασταν πριν μπουμε στα λεωφορεια χωρις εισιτηριο...αλλα τι να κανουμε οι χαζοι οι νομοθετες εχουν αντιθετη αποψη τα τελευταια 2000 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

+1000

Αλλα εδω υπαρχουν ατομα που δεν εχουν την στοιχειωδη μορφωση για να καταλαβουν τι θα πει νομος και λενε ιστοριες για αγριους με ελληναραδες και ξοτικα....τι ψαχνεις να βρεις.

εμεις που δεν έχουμε τη στοιχειώδη μόρφωση (ασχετα αν αυτό προφανώς δεν μπορείς να το ξέρεις) πες οτι λέμε βλακείες.

Εσύ που είσαι γραμματιζούμενος βάζεις αυτό ως επιχείρημα για να στηρίξεις την άποψή σου ;

Λολ.

Επί του θέματος, εντάξει ειναι γνωστή η νοοτροπία των ψευτοαριστεριστών της φακής.

Άλλωστε εκεί υπάρχουν κάμερες οι επαγγελματίες μπαχαλάκηδες-αριστεροί φοράνε τις κουκούλες τους και δεν τρέχει τίποτα.

Αλλά είπαμε, αφού ο πιτσιρικάς δολοφονήθηκε από τους πανούργους-μασώνους ελεγκτές όλα τα άλλα ειναι μπούρδες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που ειμαι πιο αμορφωτος , ξερω οτι αν σε καθε παραβαση η ποινη ηταν θανατος θα το ξανασκεφτομασταν πριν μπουμε στα λεωφορεια χωρις εισιτηριο...αλλα τι να κανουμε οι χαζοι οι νομοθετες εχουν αντιθετη αποψη τα τελευταια 2000 χρονια...

μέγιστο επιχείρημα...υποκλίνομαι.:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που ειμαι πιο αμορφωτος , ξερω οτι αν σε καθε παραβαση η ποινη ηταν θανατος θα το ξανασκεφτομασταν πριν μπουμε στα λεωφορεια χωρις εισιτηριο...αλλα τι να κανουμε οι χαζοι οι νομοθετες εχουν αντιθετη αποψη τα τελευταια 2000 χρονια...

ενταξει , για να σκεφτεις λογικα θελει μορφωση.2000χρονια το ξερουμε:)

Link to comment
Share on other sites

εμεις που δεν έχουμε τη στοιχειώδη μόρφωση (ασχετα αν αυτό προφανώς δεν μπορείς να το ξέρεις) πες οτι λέμε βλακείες.

Εσύ που είσαι γραμματιζούμενος βάζεις αυτό ως επιχείρημα για να στηρίξεις την άποψή σου ;

Λολ.

Επί του θέματος, εντάξει ειναι γνωστή η νοοτροπία των ψευτοαριστεριστών της φακής.

Άλλωστε εκεί υπάρχουν κάμερες οι επαγγελματίες μπαχαλάκηδες-αριστεροί φοράνε τις κουκούλες τους και δεν τρέχει τίποτα.

Αλλά είπαμε, αφού ο πιτσιρικάς δολοφονήθηκε από τους πανούργους-μασώνους ελεγκτές όλα τα άλλα ειναι μπούρδες...

Μας δουλευεις τωρα? Αυτο ηταν το επιχειρημα μου? Σου ανεφερα εν συντομια τι λεει ο νομος 2472/1997 και με ρωτησες τι με πειραζει που αλλα λεει ο νομος και αλλα θες εσυ...Μετα σου εφερα παραδειγμα για να καταλαβεις οτι αλλο τι υπαγορευει ο νομος και αλλο τι γουσταρεις εσυ...

Με χαρακτηριζεις αριστερο/ψευτοαριστερο(το ιδιο μου κανουν και τα δυο, δεν ειμαι τπτ απο αυτα), σε χαρακτηριζω πολυ ευκολα προβατο των ΜΜΕ που μετα απο τοσο βομβαρδισμο και προπαγανδα εισαι διατεθειμενος να παραιτηθεις των ατομικων σου δικαιωματων για να μην μπαινουν τζαμπατζηδες στα ΜΜΜ και χρεωνουν τις εταιριες.

μέγιστο επιχείρημα...υποκλίνομαι

Καλα μονο και μονο που μιλας για επιχειρηματα καιω οσα εγκεφαλικα κυτταρα μου εχουν απομεινει.

Αλλά είπαμε, αφού ο πιτσιρικάς δολοφονήθηκε από τους πανούργους-μασώνους ελεγκτές όλα τα άλλα ειναι μπούρδες...

Καλα και νομοθετης και δικαστης....εγω δηλωνω αναρχικος/barman.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

η απαντηση που πηρες ηταν αναλογη της δικης σου. Εσυ μπορει να γουσταρεις να βαλεις καμερες και στο σπιτι μου, γιατι μπορει να φτιαχνω μολοτοφ και βομβες και να σου φαινεται και λογικο. Ευτυχως οπως σου ειπα ο νομοθετης εχει αντιθετη αποψη.

Έγινε επεξεργασία από Kosmos
Link to comment
Share on other sites

ποση μορφωση χρειαζεται για να ξεχωρισει καποιος τον ιδιωτικο χωρο με τον δημοσιο ;

αληθεια δεχεσαι και μπαινεις στα καταστηματα με ταμπελα "ο χωρος παρακολουθειται";

Link to comment
Share on other sites

αφήστε λίγο τις κάμερες και τον άδικο χαμό του παιδιού-έφταιγε δεν έφταιγε,το αποτέλεσμα είναι ότι έχασε την ζωή του ένας άνθρωπος- και επικεντρωθείτε στο θέμα:

γιατί π.χ δεν βάζουν τουρνικέ όπως στην Αγγλία;είναι πολύ απλό να γίνει,χωρίς εισιτήριο δεν περνάς και φαντάζομαι αποτελεσματικό.

ούτε εισπράκτορες,ούτε ελεγκτές ούτε τπτ.γιατί δεν το κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

ποση μορφωση χρειαζεται για να ξεχωρισει καποιος τον ιδιωτικο χωρο με τον δημοσιο ;

αληθεια δεχεσαι και μπαινεις στα καταστηματα με ταμπελα "ο χωρος παρακολουθειται";

Μονο οταν εχω αφησει τις μολοτοφ στο σπιτι :flower:!

Η καταγραφή ήχου ή εικόνας με οποιασδήποτε τεχνικής μορφής συσκευές με σκοπό τη βεβαίωση τέλεσης των παραπάνω εγκλημάτων γίνεται μόνον κατόπιν εντολής εκπροσώπου της εισαγγελικής αρχής και εφόσον επίκειται σοβαρός κίνδυνος για τη δημόσια τάξη και ασφάλεια.

Σκοπός της καταγραφής αυτής είναι μόνον η χρησιμοποίηση του βεβαιούντος την τέλεση των εγκλημάτων υλικού ως αποδεικτικού στοιχείου ενώπιον οποιασδήποτε ανακριτικής, εισαγγελικής αρχής και δικαστηρίου. Η επεξεργασία κάθε άλλου υλικού που δεν είναι αναγκαίο προς εξυπηρέτηση του παραπάνω σκοπού για τη βεβαίωση των εγκλημάτων απαγορεύεται, το δε σχετικό υλικό καταστρέφεται με πράξη του αρμόδιου Εισαγγελέα.*

ΟΧΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ= ΕΓΚΛΗΜΑ:suicide:

Τεσπα δεν την παλευω αλλο, τα παραπονα σας στην καταλληλη αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα παιδιά είναι ότι όλοι έχουν ένα δίκιο σε ότι γράφουν. Ανάλογα με την διάθεση του καθενός. Είναι καλοί οι νόμοι βέβαια αλλά ο Έλληνας παλεύει και με το φιλότιμο του μέσα του. Θα μπορούσα να γράφω ώρες για το θέμα όπως βέβαια και εσείς. Μακάρι να μην χάσει την ζωή του κάποιος ξανά για ένα ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την χρήση του 2001 ο Μελισσανίδης χρωστάει 26.660.261,57 ευρώ, και βεβαίως δεν θα δώσει δεκάρα.

Σιγά τα ωά

Χρειαζόμαστε 9 σελίδες για το τεράστιο πρόβλημα της οικονομικής αιμορραγίας του κράτους από τα μονόευρα των τσαμπατζήδων.

Εμείς δηλαδή που πληρώνουμε εισιτήριο κορόιδα είμαστε; Καλά εγώ έχω παπάκι, για τους άλλους λέω που πάνε με το λεωφορείο και πληρώνουν.

Νομίζω ότι για αυτό το ζέον θέμα μια συνδιάσκεψη όλων των πολιτικών αρχηγών είναι επιβεβλημένη.

Να συζητηθεί επίσης αυτό με τις κάμερες και τα προσωπικά δεδομένα. Εδώ κύριε καρφώνεσαι στο facebook με δική σου επιλογή και σε νοιάζει που θα σε γράφει η κάμερα με δική μου;

Αυτά, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.