Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πεταμένα λεφτά για σένα που δείχνεις να το θέλεις για χαβαλέ.

Για κάποιον που ειναι εργαλείο της δουλειάς του μάλλον ένα tablet ειναι must-buy.

Έλα μωρέ τώρα "εργαλείο της δουλείας τους"... για χαβαλέ το θέλουν όλοι και για να κάνουν μούρη. Δηλαδή πριν τα tablet δεν κάνανε τις δουλειές τους ? Θα τρελαθούμε τελείως τώρα ?

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ τώρα "εργαλείο της δουλείας τους"... για χαβαλέ το θέλουν όλοι και για να κάνουν μούρη. Δηλαδή πριν τα tablet δεν κάνανε τις δουλειές τους ? Θα τρελαθούμε τελείως τώρα ?

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

μπορείς να μας κάνεις κι άλλες τέτοιες πλούσιες και τεκμηριωμένες αναλύσεις ή θα αρκεστούμε σε αυτό το μικρό δείγμα της σοφίας σου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πλέον ο οδηγός για τη συσκευή μας θα υπάρχει και εδω...:)

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον!Όσο μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με ευχαρίστηση!

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/galaxy-note-ii-i-vivlos-117963.html

Link to comment
Share on other sites

:T: :T: :T:

Εδω είμαστε λοιπόν...:)

Δεν είναι πλήρες ενημερωμένος μιας και δε το έχω στη κατοχή μου αρκετό καιρό, αλλά σίγουρα υπάρχουν ενδιαφέρουσες πληροφοριες, βίντεο κ.τ.λ....;)

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/galaxy-note-n7000-i-vivlos-117967.html#post1063411787

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα root και πέρασα αυτό.. [APK] Seeder 1.1 entropy generator to provide significant lag reduction - xda-developers

Αναρωτιέμαι αν θα δω διαφορά.

Σε JB 4.1.2 δεν είδα διαφορά πάντως. Σε ICS τρομακτική για τα δεδομένα της συσκευής μου.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα root και πέρασα αυτό.. [APK] Seeder 1.1 entropy generator to provide significant lag reduction - xda-developers

Αναρωτιέμαι αν θα δω διαφορά.

επειδή ειμαι στη δουλειά και δε μπορώ να το τσεκάρω, μπορεί κάποιος να περιγράψει με δύο λόγια τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογούλα ;

Link to comment
Share on other sites

επειδή ειμαι στη δουλειά και δε μπορώ να το τσεκάρω, μπορεί κάποιος να περιγράψει με δύο λόγια τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογούλα ;

Μειώνει το lag,που υπάρχει σε παλιότερες εκδόσεις απο το jelly bean. Οπότε στο Note 2 δεν αξίζει να περαστεί ...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Σε JB 4.1.2 δεν είδα διαφορά πάντως. Σε ICS τρομακτική για τα δεδομένα της συσκευής μου.

ποιος ο λογος να περασεις ICS σε note2?

εφοσων ερχεται απο την μανα του με 4.1.χ ;

Link to comment
Share on other sites

Νάνοι είστε όλοι ? Σιγά το μέγεθος πια...

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

1) Το μέγεθος/βάρος της συσκευής, το αν χωρά εύκολα στην τσέπη/μπανάνα/μπουφάν κτλ είναι αντικειμενικό και δεν έχει να κάνει μόνο με το αν κάθετε καλά στο χέρι.

2) Επίσης θεωρώ εντελώς απαράδεκτο για συσκευή τέτοιου κόστους, τέτοιας κατηγορίας και από την εμπειρία που έχει μια τέτοια εταιρία να είναι λεία η πίσω πλευρά/καπάκι, όπως και το να ξεφλουδίζει το πλαϊνό από ιδρώτα. Βέβαια και τα δυο θέματα αυτά λύνονται με μια θήκη αλλά έτσι ξαναγυρνάμε στο 1 παραπάνω μιας και έξτρα βάρος και έξτρα όγκος αθροίζεται στον ήδη (μεγάλο) υπάρχοντα.

Υποκειμενικά (για τα 1 & 2 παραπάνω) εμένα δεν μου κάνει και παρόλο που ψηνόμουν τρελά να το πάρω έφαγε άκυρο twice. Αυτός είναι και ο λόγος που πρότεινα παραπάνω να παίξει κάποιος μαζί του για να δει αν του κάθετε σαν μέγεθος. Το ότι είναι μια καταπληκτική υπερ-φορητή συσκευή δεν το αμφισβητώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.