Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Φίλε jax σε καταλαβαίνω. Ήμουν κ εγώ κάτοχός Htc Desire HD κ το έδωσα για το Note. Από θήκες που ρωτάς, εγώ έχω μία της momax καταπληκτική. Είναι αυτή εδώ

Momax I Case Pro Samsung Galaxy Note 2 N7100 Note II LTE N7105 Fr Screen Black | eBay

Στο ανθρακικό χρώμα που το έχω, η θήκη δεν παίζεται. Δίνει μαζί κ ένα protector το οποίο δεν καταλαβαίνεις καν ότι υπάρχει επάνω. Στο προτείνω.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Παρήγγειλα τελικά αυτήν εδώ:

Samsung Galaxy Note 2 Slim Essential cases

Από Ιταλία γιατί στην Ελλάδα δεν την έχει φέρει κανείς. Είχα Puro και στο Iphone 3GS, 4 και στο Desire HD και είναι κορυφαίες για αυτό που θέλω. Θέλω το κινητό να είναι ολόκληρο μέσα σε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτές οι θήκες δεν με ενθουσιάζουν. Το ότι δεν μπορώ να δω ποιος με καλεί κ πρέπει να το τραβήξω να το βγάλω, είναι κόπος για μένα.

Για απόλυτη προστασία πάντως ιδιαίτερα το καλοκαίρι που θα το παίρνω στην παραλία θα του πάρω μία θήκη της otterbox. Δες το βίντεο

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς πόσο, αλλά φορτίζει πραγματικά γρήγορα. Είμαι εντυπωσιασμένος. Έχω έναν φορτιστή στο κρεβάτι, έναν στο σαλόνι στον καναπέ, έναν δίπλα στο λαπτοπ στο γραφείο, έναν στο αυτοκίνητο κ έναν στη δουλειά. Οπότε δεν μπορώ να ξέρω συγκεκριμένο χρόνο γιατί όπου είμαι μπορεί κ να το βάλω να φορτίσει.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδες τα ποστ μου, έχω βάλει τα links επανηλλειμένα. Αγόρασα και τις 2 θήκες (μαύρη και διάφανη-λευκή) και κράτησα τη μαύρη. Τιμές από 3.5 ευρώ, παράδοση σε 2 εργάσιμες, περιλαμβάνουν και μια ζελατίνα για την οθόνη και πανάκι microfiber για καθαρισμό.

Ο συνάδελφος που του έκανα δώρο την διάφανη, είχε την μανίσια flip-top της Samsung (30 ευρώ). Άφηνε το κινητό στο γραφείο του και το κινητό έκανε σβούρες, grip=0. Με την μαύρη σιλικονένια θήκη που έχει το δικό μου, αράζω στον καναπέ ακουμπώντας την πλάτη μου πίσω και μπορώ να αφήσω το SGN2 στον θώρακά μου μπροστά, πάνω στο μπλουζάκι μου και δεν πέφτει, 60 μοίρες κλίση.

Μου ήρθε η σιλικονένια που έλεγες, είμαι πολύ ευχαριστημένος για την τιμή :D

Θα ανεβάσω φώτο αργότερα. Το screen protector που έχει μαζί λέει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Το stock messaging app χθες το βράδυ μετέτρεψε τις ευχές που ήθελα να στείλω σε MMS για κάποιο λόγο αντί για SMS (Κάτι διάβασα μετά για το πλήθος των χαρακτήρων) με αποτέλεσμα να μου τελειώσει η κάρτα λόγω του κόστους του MMS. Και όσοι δεν τα έχουν ενεργοποιημένα δεν μπορούσαν να δουν το μήνυμα μου...

Έβαλα το handcent. Αλλά μου την δίνει άπειρα το γεγονός ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το encoding και ενώ γράφεις με πεζούς χαρακτήρες το μήνυμα φεύγει με κεφαλαία!

Νομίζω ότι ένα encoding επιτρέπει την αποστολή 160 χαρακτήρων με την θυσία των "πεζών" γραμμάτων, και το άλλο είναι γύρω στους 70 και έχει πεζά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόγραμμα που να στέλνει μικρά ελληνικά σε 160 χαρακτήρες κ να το χρεώνει ως 1 μήνυμα. Το encoding, χρόνια τώρα, απαιτεί διαφορετική κωδικοποίησή χαρακτήρων το οποίο το πληρώνεις με επιπλέον μηνύματα. Αν θες να στείλεις δηλαδή 160 χαρακτήρες μήνυμα με μικρά ελληνικά τονισμένα, θα χρεωθείς 2 η και 3 μηνύματα. Είναι τράμπα λεφτά.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι δεν είναι εφικτό να στείλεις μήνυμα 160 χαρακτήρων με πεζά γράμματα και τόνους, απλά ψάχνω μια εφαρμογή που να δίνει την δυνατότητα να στείλεις πεζά με 70 χαρακτήρες, πέρα από την stock η οποία μου σπάει τα νεύρα.

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα σημερα και τα χαρτια για το Samsung Cash Back. Ενεργοποιησα και το SamsungDive και με μια δοκιμη που εκανα βρηκε το τηλεφωνο. 5η μερα σημερα και ακομα δεν εχω κανει την δευτερη φορτιση. Το update για την 4.1.2 γινεται μονο μεσω Samsung Kies;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.