Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου, πιστεύω για δωράκι στις γιορτές :-) απ ότι έχω δει δεν είναι δα και τόσο μεγάλο, βέβαια μπορεί να κάνω λάθος Γιατί δεν το χω δει από κοντά, ότι έχω δει από βιντεάκια. Στα βιντεάκια που έχω δει χωράει στη τσέπη και σε σορτσάκι. Κάποιος που το χει ας μας πει τι γίνεται με το μέγεθος Γιατί με ενδιαφέρει και μένα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω όσοι "ζείτε" καθημερινά πλέον με αυτή την συσκευή. Πέρα από τα πλεονεκτήματα (τα οποία τα διάβασα στα προηγούμενα post και στα άπειρα reviews).

Ποια είναι τα αρνητικά αυτής της συμβίωσης; Πιο συγκεκριμένα σχετικά με το μέγεθος. Καταρχήν το έχετε για πρώτη συσκευή; Το έχετε πάντα μαζί σας, και αν ναι, πως; Το έχετε στην μπροστινή τσέπη του jean ή σε μια ξεχωριστή τσάντα σαν ένα tablet;

θα σου μιλησω για μενα που ειχα ταμπλετ 10αρη , και κινητο νεξους

αρχικα αν ειχα μονο το νεξους , θα μου λειπε το ταμπλετ.

Τωρα με το note2 , κερδιζει ενα μεγαλο ποσοστο χρηστικοτητας του ταμπελτ..Επειδη εγω εκανα καθημερινη χρηση του ταμπλετ (βιντεος , youtube οταν ξαπλωνα , ωρες αναγκης :p ) καταναλωνα την μπαταρια του ταμπλετ και οχι του κινητου.Αυτο σημαινει πιο συχνη φορτιση του note2

δοξα το θεο που κραταει πολυ.

Απο εκει και περα σαν κινητο , ναι συνηθιζεται.Στην τσεπη το εχω λιγες φορες γτ δε μου κανει ωραιο κ*λο :hehe: αλλα στην εσωτερικη θεση του μπουφαν μου.Χωρις θηκες χωρις τπτ.

Οι φορες που με εχει δυσκολεψει ειναι πχ να θελω να κανω κατι εν ωρα οδηγησης (οχι να στειλω μηνυμα - και μην ακουσω κατι για την χρηση κινητου γτ ειναι σα να ακουσω αντρας να μην εχει παιξει το πουλακι τσιου ) με το ενα χερι να θελω να ψαξω κατι γρηγορα , επαφη , POI ,κατι γρηγορο που ΜΕΡΙΚΕΣ φορες δυσκολευεσαι..Αλλα παντα αναλογα την συγκυρια.

Γενικως ειναι πολυ βολικο κινητο , ανετο , γρηγορο , το πενακι εχει φαση (για note ειναι ιδανικο αλλα για γραφη σου σπαει τα νευρα!)

κατα τα αλλα αν θες περιμενε για το note3 στις 6,3 inches :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω όσοι "ζείτε" καθημερινά πλέον με αυτή την συσκευή. Πέρα από τα πλεονεκτήματα (τα οποία τα διάβασα στα προηγούμενα post και στα άπειρα reviews).

Ποια είναι τα αρνητικά αυτής της συμβίωσης; Πιο συγκεκριμένα σχετικά με το μέγεθος. Καταρχήν το έχετε για πρώτη συσκευή; Το έχετε πάντα μαζί σας, και αν ναι, πως; Το έχετε στην μπροστινή τσέπη του jean ή σε μια ξεχωριστή τσάντα σαν ένα tablet;

"Αρνητικά"; :hehe:

Το κινητό είναι άπαιχτο: το φορτίζω κάθε 2 μέρες στο χαλαρό, ενώ έχω κλείσει μήνα χωρίς το iPad2 και δε μου λείπει το tablet καθόλου. Το παίρνω πάντα μαζί μου και δεν το φοβάμαι να γρατσουνιστεί (το έχω με λεπτό silicone skin και ζελατίνα στην οθόνη, δες μερικά posts πιο πάνω). Έχω πάρει βάση για το αμάξι (€15) με φορτιστή αυτοκινήτου μανίσιο Samsung (€10) και bluetooth Samsung (€10) και έχει γίνει ένα με το αμάξι μου, στις ομολογουμένως ελάχιστες διαδρομές που κάνω κάθε εβδομάδα.

Δε μου έχει χρειαστεί το S-pen ή το S-voice, και γενικά υποψιάζομαι ότι δεν χρησιμοποιώ το μηχάνημα ούτε στο 60% των δυνατοτήτων του, απλά το πήρα για να μην έχω 2 συσκευές.

Τέλος, ενώ όντως στην αρχή μου φαινόταν μεγάλο ακόμα και το S3, μπορώ να πω ότι μετά από μερικές εβδομάδες μαζί του πιστεύω ότι είναι το απολύτως μεγαλύτερο μέγεθος συσκευής που μπορεί να χωρέσει στην παλάμη μου σαν τηλέφωνο. Μισή ίντσα πιο πάνω θα ήταν άβολο, έτσι όπως είναι, είναι άψογο. Από 4S ήρθα και γω και η χρήση με ένα χέρι μου πήρε κανα δυο ώρες να συνηθίσω. Αντίθετα, επιστρέφοντας στο 4S μετά από 3-4 μέρες με το SGN2 για μερικές απλές διεργασίες απεδείχθει επώδυνη :D

Σημεία που θένε προσοχή:

1) Γλυστράει πολύ και σε συνδιασμό με το μέγεθος, κάνει την χρήση silicone skin απαραίτητη. Ευτυχώς λύσεις υπάρχουνε από 3.5 ευρώ.

2) Πολλοί λένε ότι δεν έχει πρόβλημα το ασημένιο περίβλημα που έχει στο πλάι, αλλά εγώ το είδα να ξεφλουδίζει σε κινητό μερικών εβδομάδων (του συναδέλφου). Όχι χτυπήματα, απλά ξεφλούδισμα. Η λύση είναι η ίδια με το αποπάνω. Από τη μια το θεωρώ τραγικό για κινητό 600 ευρώ, από την άλλη το ίδιο παθαίνει και το iPhone 5, οπότε δεν το παίρνω κατάκαρδα.

3) Απλά δεν το πολυδείχνω έξω στο δρόμο τη νύχτα. Κάνει μπαμ ότι αξίζει $$$ και γίνεσαι στόχος πιο εύκολα από ένα κινητό που κρύβεται όμορφα μέσα στην παλάμη σου.

4) Εθιστικό! Είμαι στο σαλόνι μπροστά στην Bravia και προτιμώ να βλέπω ταινία στο SGN2.

Εν ολίγοις, αν σε βολέψει το μέγεθος, στα υπόλοιπα θα σε κερδίσει από τα αποδυτήρια. Το μηχάνημα δεν παίζεται. Θα πω αυτό που είπα και 100 posts πριν: πιάσε ένα στα χέρια σου, κανονικό SGN2 όχι τα πλαστικά demo στα μαγαζιά. Δες ένα βίντεο, σύνταξε ένα sms, δες μια σελίδα σε φουλ browser (όχι mobile έκδοση). Η στύση σου θα σε πείσει να το αγοράσεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τον racer στα γκομενακια που βγαζει φωτογραφια

"χα! ναι , note2 με τετραπυρηνο επεξεργαστη , vga , πενακι , βγαζει γυμνες φωτογραφιες και επειδη εχω λεφτα , samsung original θηκη γτ οταν θα εχω νευρα θα το πεταω και δε θελω να σπαει και παιρνω αλλο καθε φορα"

μου κλαιγοσουν για λεφτα και θα μου σκασεις 40δολλαρια για θηκη ;

Link to comment
Share on other sites

και 5Ε να ειχε , αυτος απο την samsung με 40δολλαρια θα την παρει..

Από εδώ θα την πάρει

Samsung Protective Cover - Galaxy Note II - Μαύρο - Public.gr: υπολογιστές, τηλεφωνία, gaming, περιφερειακά, βιβλία & comics, μουσική & ταινίες

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Γρατζουνιές στο πίσω καπάκι του κινητού; Πωτς γκένεν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ βλέπω αυτό. e-choice.gr: νέα προσφορά Galaxy Note II για μέλη του myPhone.gr! :: myphone forum. Καμπανάκια αρχίζουν να βαράνε.. 518-100=418. Παίρνω τηλ αλλά δεν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά να μην είναι. Ο επίσημος διανομέας της samsung πουλάει χονδρική πάνω από 600 €. Ο Γερμανός και το πλαίσιο ή έχουν ειδική συμφωνία με την Samsung ή μπαίνουν μέσα με τη προσφορά αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ βλέπω αυτό. e-choice.gr: νέα προσφορά Galaxy Note II για μέλη του myPhone.gr! :: myphone forum. Καμπανάκια αρχίζουν να βαράνε.. 518-100=418. Παίρνω τηλ αλλά δεν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας.

ρε μλκ...θες να στο δωσω τσαμπα το δικο μου ; :hehe:

και σε 6μηνες - 1 χρονο παλι εδω θα ειμαστε , εγω με αλλο κινητο ,ο τασος να με πρηζει και τελος να υποκυπτει και να αγοραζει το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας συνιστούσα να μην πάρετε σκληρή θήκη, καλύτερα λαστιχένια/σιλικόνη.

Τα μειονεκτήματα του σκληρού πλαστικού για θήκη είναι γνωστά και όχι συγκεκριμένα για το SGN2. Πόσο μάλλον για θήκες των 20 και 30 ευρώ (έλεος)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.