Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ αντιθέτως φοβόμουν πιο παλιά τη μετάβαση από το iphone 3gs στο dhd (4.3")

Τι παντόφλα είναι αυτή, έλεγα... Μετά από 2 εβδομάδες μου φαινόταν σπιρτόκουτο...

Η μετάβαση σε αναλόγου μεγέθους συσκευή, ήταν παιχνίδι πλέον...

Πριν ένα χρόνο ταλαιπωρηθηκε πολύ το μυαλό μου όταν είδα το note... Έψαχνα, ρωτούσα γνώμες, το είχα δει από κοντά αρκετές φορές, αλλά στο τέλος έλεγα "με τίποτα!"... Έτυχε μια μέρα να έρθει στα χέρια μου από μια καλή προσφορά... Αυτό ήταν... Μετά από κάποιες μέρες, όλα μου φαίνονται παιχνίδια μπροστά από του...

Παιδιά όλα στη ζωή είναι θέμα συνήθειας... Δε λέω ότι είναι η πιο βολική συσκευή στο κόσμο, αλλά αν κάποιος θέλει ένα smartphone για δουλειά, διασκέδαση, παιχνίδι, ψυχαγωγία, browsing και λιγότερο σαν τηλέφωνο, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και πιστέψτε με, συνηθίζεται...

Φίλε tifoziF1, η πλάτη είναι από πολυκαρμπονικο υλικό φτιαγμένη. Αυτό έγινε για να είναι ελαφριά και ευλυγιστη. Ραγιζει /σπάει πολύ δύσκολα....

Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρουν πολύ τα εξωτερικά μέρη μια συσκευής. Εκτός βέβαια αν τρίζουν, που κάτι τέτοιο δε συμβαίνει πουθενά στο note.

Πάντα βάζω θήκη άλλωστε... ;)

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

pegi18 rating

@

elthis είναι που είναι μεγάλο ας βάζανε από πίσω ραβδώσεις ή σπυράκια ή κάτι τέλος πάντων να μην γλιστρά έτσι. Έχοντας στο χέρι το Νοτε1 προχθές και προσπαθώντας να τεντώσω τον αντίχειρα να δώ μέχρι που φτάνει στην οθόνη παραλίγο να μου φύγει κάτω. Ναι ζήτησα από τον πωλητή να βγάλει τις ασφάλειες με το καλώδιο από πίσω, να μήν τραβάει το σπιράλ.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να διωξω και το ταμπλετ και να εχω ενα για ολα...

ναι ο ειναι παντοφλα το νοτε σκεφτεται να αγορασει παντοφλα

το θεμα ειναι μην ειναι οντως παντοφλα :p

γτ οκ , κ*λοτσεπη δε χωραει εκτος αν εισαι xxl τυπος

Link to comment
Share on other sites

Είδα 2 σήμερα στο Mall. Ένα άσπρο, ένα ασημί. Ασημί FTW. Και το κινητό είναι έρωτας. Κάθεται τέλεια στο χέρι μου. Από ταχύτητα δεν έχω να πω πολλά γιατί δεν το δούλεψα σε real χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χωράει σε όλες τις κωλότσεπες. Απλά το iPhone που είχα, χωρούσε και στην μπροστινή τσέπη του τζην, εκεί το Note2 δύσκολα μπαίνει. Επίσης, σε όποια τσέπη του παντελονιού κι αν το βάλετε, ξεχάστε τις επικύψεις και τις ακραίες κινήσεις.

Ιάσωνα και γω γι'αυτό το λόγο το πήρα και μου έχουνε φύγει εντελώς οι ιδέες για tablet. Και να σκεφτείς ότι σε ένα μήνα θα είμαι στο Palo Alto της Καλιφόρνια, στο σπίτι της Apple και των γκατζετιών και με ισοτιμία $/€ στα πούπουλα, αλλά απλά δε μου κάνει αίσθηση να πάρω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... Μην λέμε πράγματα που δεν ισχύουν...

Η συσκευή χωράει μια χαρά στη προστινη τσέπη ενός τζιν! Ούτε xxl είμαι όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω. 1.82 είμαι 80 κιλά και δουλεύω σε κατάστημα, που σημαίνει ότι όλη την ώρα το έχω στη προστινη τσέπη! Στο δρόμο το ίδιο!

Υ. Γ. :το τζιν είναι κανονική φόρμα κι όχι hip hop... :p

Link to comment
Share on other sites

ξενέρωσα....!

πρέπει να περιμένω να μου έρθει τώρα η microsim!

έκοψα την δική μου, με χειρουργική ακρίβεια πρέπει να πω :p, αλλά δεν την αναγνωρίζει...

μετά από λίγη ώρα puzzle-assembling την έκανα και πάλι "macosim" και πίσω στο iphone για να βγάλουμε το σ/κ :mobile:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω...λές όμως?

ακολούθησα όλες τι οδηγίες γράμμα προς γράμμα....

απλά λίγο που το έψαξα, υπάρχουνε διαφορετικές sim (βασικά διαφέρουν ως προς την τάση..) με 1.3, 3.3, 5V...

Link to comment
Share on other sites

απλά λίγο που το έψαξα, υπάρχουνε διαφορετικές sim (βασικά διαφέρουν ως προς την τάση..) με 1.3, 3.3, 5V...

Υπαρχουνε ναι διαφορετικες επαφες, εμφανισιακά τουλάχιστον , ουτε έμενα δούλεψε η κοπη της παλιας σιμ στο iphone

Καλοδουλευτο :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το ότι αντέχει τα πάντα δεν ειναι και λόγος να μην του παρεις 1-2 ζελατίνες.

Αφενός ειναι τσάμπα (στο ebay, οχι εδώ φυσικά) και αφετέρου αν αργότερα θελήσεις να το πουλήσεις η οθόνη θα ειναι κυριολεκτικά ανέγγιχτη

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδες..

Στο s3 ή στο note2 χρειαζεται να μπει μεμβρανη στην οθονη για τις γραντζουνιες ή δεν παθαινει τπτ?

Ναι σε κανένα με gorilla glass2 δεν μπορείς να κάνεις γρατζουνιά μέχρι να δεις την πρώτη και να ξενερώσεις εντελώς!!!

http://androidforums.com/samsung-galaxy-s3/579703-so-much-scratch-resistant-gorilla-glass-2-a.html

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.