Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

μια καθαρα υποκειμενική ερώτηση...

μεταξυ λευκού και "τιτανενιου" ποιο προτιματε?

κι εγω λευκό προτίμησα παρά το ότι από "κάπου" (:p) είχα αντιρρήσεις, αλλά τελικά μια χαρά κουκλί ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

μια καθαρα υποκειμενική ερώτηση...

μεταξυ λευκού και "τιτανενιου" ποιο προτιματε?

το δεύτερο, γιατί τα σκούρα χρώματα κάνουν τις παντόφλες να φαίνονται μικρότερες, μινιον :p :P
Link to comment
Share on other sites

σε τι άλλα χρώματα βγαίνει ?

Σε λευκό λέει πολύ με αυτή την "καλτσα"/θήκη προστασίας Rabbit mobile phone pouch - Product Picture From Dongguan Yi Tai Gifts Arts Co., Ltd.

:p

λογικά θα βγει αργότερα και σε άλλα χρώματα όπως έγινε και με το gs3!

απλά δεν με βλέπω πολύ να περιμένω...

και μάλλον για το titanium με βλέπω!

το πολύ πολύ του βάζω ενα flip cover λευκό και έχω λίγο και από τους 2 κόσμους...!:jump1:

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από goku_dbz
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω σε titanium grey, αλλά φίλος το έχει σε λευκό.

Το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό και κανένα poll δε μπορεί να αλλάξει το γούστο του καθένα.

Ο βασικός λόγος που επέλεξα το συγκεκριμένο χρώμα ήταν γιατί είναι κάτι διαφορετικό απο τα κοινά χρώματα (μαύρο-λευκο).Προσδίδει έναν επαγγελματισμό στη συσκευή, που τις ταιριάζει.Το λευκό είναι πιο νεανικό και...tredy...

Ο άλλος λόγος ήταν επειδή οι προηγούμενες συσκευές που είχα ήταν λευκές.Στο Note i (αλλά και στο S3-S2) δε με βόλευαν τα buttons πάνω στη λευκή επιφάνεια (προσωπική γνώμη πάντα).Εννοώ ότι κατα τη διάρκεια της μέρας όταν άναβαν τα κουμπιά, επάνω στο λευκό χρώμα δε μπορούσα να τα ξεχωρίσω πλήρως, όπως γίνεται στο titanium grey (ή σε μαύρο).

Όλα αυτά όμως είναι υποκειμενικά και αν δε τα δει κάποιος απο κοντά δε πρέπει να επηρεαστεί απο καμία γνώμη...;)

Link to comment
Share on other sites

μια καθαρα υποκειμενική ερώτηση...

μεταξυ λευκού και "τιτανενιου" ποιο προτιματε?

Το titanium grey που έχω, φαίνεται μικρότερο στο μάτι, ενώ το λευκό εντοπίζεται από πολλά μέτρα μακριά. Π.χ. περπατάς στο πεζοδρόμιο και μιλάς στο τηλέφωνο.

Αν έχεις το γκρι, από τα 10 άτομα που θα σε προσπεράσουν, ένας θα το προσέξει και θα πει "wtf τι κινητό έχει αυτός;".

Αν έχεις το λευκό, θα σε προσέξουν και οι 10 ενώ θα σε δουν κι άλλοι 30-40 από το απέναντι πεζοδρόμιο, ένας θα νομίζει ότι κόπηκες στο ξύρισμα και κρατάς πετσέτα στο μάγουλό σου, και 2 κοπέλες θα νομίζουν ότι μιλάς με το netbook σου.

Σκέψου τους συνανθρώπους σου, πάρε το γκρι.

================================

Ο συνάδελφος που το πήρε πριν από 4 βδομάδες (αυτός που άφησε να το ψαχουλέψω και κατέληξα να το αγοράσω και γω) έχει την μανίσια flip cover θήκη που δείχνετε πιο πάνω και μου λέει ότι είναι καλή, αλλά δεν καλύπτει το ασημένιο πλαίσιο γύρω από τη συσκευή, το οποίο φαίνεται να είναι το πιο ευαίσθητο σημείο του. Το δικό του έχει ήδη αρχίσει να ξεφλουδίζει, κάτι το οποίο είναι τραγικό για κινητό των 500-600 ευρώ, ενώ ακούγεται και γελοίο αν σκεφτείς τι αντέχει η Gorilla 2 οθόνη του καθεαυτή:

(ΠΡΟΣΟΧΗ: μην τα δείτε αν δεν έχετε γερό gadgetoστομάχι)

Κλειδιά και φαλτσέτα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fhoF564nJ_Q]Samsung Galaxy SIII - Screen Scratch Test - Gorilla Glass 2 - YouTube[/ame]

Κουζινομάχαιρα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nFdJOBOI3lY]Samsung Galaxy S3 vs. Samsung Galaxy Note 2 - Knife Screen Scratch Test - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: ακόμα δεν έχω σβύσει τα δεδομένα μου από το iPhone 4S για να το σπρώξω, και μόλις μπήκα για να μεταφέρω κάτι video που τράβηξα τα παιδιά μου το περασμένο Σαβ/κο. Απλά wow, το να βλέπεις video καλής ποιότητας στο 4S ήταν πάντα απόλαυση, αλλά μετά από 2 μέρες με το Note 2, το ίδιο task είναι απλά σα να κοιτάω σε ρολόι χειρός...

Αν σας βολεύει το μέγεθος παίδες, το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτίμησα το titanium grey πάντως. Αν θέλετε να ξεχωρίζετε από μακριά πάρτε το λευκό!

Και ένα δικό μου screenshot με ανοιχτό συνέχεια wifi και bluetooth, λίγη ομιλία και αρκετή χρήση sygic-gps, torque, teamviewer και πλοήγηση με firefox, opera και ολίγο tapatalk...

screenshots201211201615.png

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωσα 2 εβδομαδες σχετικα light χρησης και αισθανομαι εξοικειωμενος με το Android, η win tablet μου παραμενει κλειστη 15 μερες οπως και το παλιο win κινητο μου.

Επισης, οποτε αντικρυζω iphone 4(s) ή αλλα "καλα" κινητα με κυριευει συμπαθεια για τους ιδιοκτητες τους, που βολευονται ακομα με παιδικα τηλεφωνακια (μου θυμιζουν αυτα που πουλουσαν τα περιπτερα με καραμελες για παιδακια)

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Στην πρωτη πτωση σε πεζοδρομιο ,η οθονη μου απεκτησε 2-3 μεγαλες ρωγμες.Ειναι 100% λειτουργικο το τηλεφωνο αλλα αντιαισθητικο.Επισης η συσκευη γλιστραει πολυ ευκολα απο χαλαρες τσεπες(φουτερ,ζακετα κλπ) οποτε συνιστω να παρετε και μια θηκη

Τελος, για οσους φοβουνται το μεγεθος(κι εγω το σκεφτομουν πολυ), προτεινω να το αγορασετε και αν δεν κολλησετε μαζι του,θα βρειτε σχετικα ευκολα καποιον να το δωσετε με μικρη χασουρα(ειναι αρκετα δημοφιλες μοντελο)

ΥΓ μιλαω παντα χωρις Bluetooth/hands free και σκοτιστηκα τι λενε οι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωσα 2 εβδομαδες σχετικα light χρησης και αισθανομαι εξοικειωμενος με το Android, η win tablet μου παραμενει κλειστη 15 μερες οπως και το παλιο win κινητο μου.

Επισης, οποτε αντικρυζω iphone 4(s) ή αλλα "καλα" κινητα με κυριευει συμπαθεια για τους ιδιοκτητες τους, που βολευονται ακομα με παιδικα τηλεφωνακια (μου θυμιζουν αυτα που πουλουσαν τα περιπτερα με καραμελες για παιδακια)

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Στην πρωτη πτωση σε πεζοδρομιο ,η οθονη μου απεκτησε 2-3 μεγαλες ρωγμες.Ειναι 100% λειτουργικο το τηλεφωνο αλλα αντιαισθητικο.Επισης η συσκευη γλιστραει πολυ ευκολα απο χαλαρες τσεπες(φουτερ,ζακετα κλπ) οποτε συνιστω να παρετε και μια θηκη

Τελος, για οσους φοβουνται το μεγεθος(κι εγω το σκεφτομουν πολυ), προτεινω να το αγορασετε και αν δεν κολλησετε μαζι του,θα βρειτε σχετικα ευκολα καποιον να το δωσετε με μικρη χασουρα(ειναι αρκετα δημοφιλες μοντελο)

ΥΓ μιλαω παντα χωρις Bluetooth/hands free και σκοτιστηκα τι λενε οι αλλοι

πο ρε φιλε, το κατεστρεψες το διαμαντι!

Ποσο παει το μαλλί για να το επισκευάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστημενη, 179 euro τελικη με το ΦΠΑ μου ειπαν στο τηλ (παλι καλα,υπολογιζα κανα 250-300αρι με την εγκατασταση)

Το κακο ειναι οτι θελει backup πριν το service κι εγω βαριεμαι :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ελαχιστα <5%

BTW το HTC Touch HD ειχε πενακι που ηταν απαραιτητο, ενω αγορασα εξτρα πενακι για το tablet μου που δεν ειχε (Acer W500 - win7 σε 10 inch tablet με δαχτυλα = NO GO)

Έγινε επεξεργασία από cptkoulis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.