Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Συμπληρωσα 2 εβδομαδες σχετικα light χρησης και αισθανομαι εξοικειωμενος με το Android, η win tablet μου παραμενει κλειστη 15 μερες οπως και το παλιο win κινητο μου.

Επισης, οποτε αντικρυζω iphone 4(s) ή αλλα "καλα" κινητα με κυριευει συμπαθεια για τους ιδιοκτητες τους, που βολευονται ακομα με παιδικα τηλεφωνακια (μου θυμιζουν αυτα που πουλουσαν τα περιπτερα με καραμελες για παιδακια)

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Στην πρωτη πτωση σε πεζοδρομιο ,η οθονη μου απεκτησε 2-3 μεγαλες ρωγμες.Ειναι 100% λειτουργικο το τηλεφωνο αλλα αντιαισθητικο.Επισης η συσκευη γλιστραει πολυ ευκολα απο χαλαρες τσεπες(φουτερ,ζακετα κλπ) οποτε συνιστω να παρετε και μια θηκη

Τελος, για οσους φοβουνται το μεγεθος(κι εγω το σκεφτομουν πολυ), προτεινω να το αγορασετε και αν δεν κολλησετε μαζι του,θα βρειτε σχετικα ευκολα καποιον να το δωσετε με μικρη χασουρα(ειναι αρκετα δημοφιλες μοντελο)

ΥΓ μιλαω παντα χωρις Bluetooth/hands free και σκοτιστηκα τι λενε οι αλλοι

Πω ρε φίλε! Μεγάλη γκαντεμιά. Όντως γλιστράει για αυτό και εγώ με το που το πήρα πέρασα επιτόπου ultra clear protector και την original θήκη της samsung που το καλύπτει όλο γύρω-γύρω και το επινικελωμένο πλαϊνό τμήμα. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56089

Βέβαια δεν μου έχει πέσει ακόμα, χτύπα ξύλο! Ελπίζω να μην σου ξανατύχει!

Να το χαίρεσαι!

Τί χρώμα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

τώρα να δούμε τι λέει και το android γενικά (πρώτο μου android κινητό μετά απο 4 χρόνια iphone και ios)

αύριο παραλαμβάνω!!:magic:

υγ: το πήρα σε titanium τελικά μαζί με την γνήσια θήκη του...

εντυπώσεις το σ/κ όπου θα έχω και τον απαιτούμενο χρόνο για δοκιμές!

Link to comment
Share on other sites

Samsung SSD παντού

attachment.php?attachmentid=53419&stc=1&d=1353617250

Κάτι δεν κάνεις καλά. Ποιό firmware έχεις; Εκτός αν λόγω λίγου ρεύματος στην μπαταρία είχε ρίξει συχνότητες στους πυρήνες κάτω από 1.6Ghz...

Να ένα που έτρεξα μόλις με πολλές εφαρμογές να τρέχουν από πίσω...

post-14033-1416076819,8346_thumb.jpg

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14033]KostasNK[/MENTION] μάλλον έχεις δίκιο αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι στην 2η φόρτιση και έτρεχα το Quadrant για να αδειάσει η μπαταρία και να το φορτίσω πριν φύγω για το γραφείο το πρωί (διάβασα κάπου ότι οι πρώτες 4-5 φορτίσεις & αποφορτίσεις πρέπει να είναι πλήρεις). Το παραπάνω σκορ είναι με λιγότερο από 10% μπαταρία, γιατί μου είχε βγάλει ήδη το μήνυμα για να το βάλω στον φορτιστή.

Τώρα που το φορτίζω, το ξαναέτρεξα κι έβγαλε το παρακάτω:

attachment.php?attachmentid=53425&stc=1&d=1353623903

Ενώ συνδεδεμένος στο ρεύμα έδωσε άλλα 200 marks παραπάνω.

post-129-1416076821,6075_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14033]KostasNK[/MENTION] μάλλον έχεις δίκιο αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι στην 2η φόρτιση και έτρεχα το Quadrant για να αδειάσει η μπαταρία και να το φορτίσω πριν φύγω για το γραφείο το πρωί (διάβασα κάπου ότι οι πρώτες 4-5 φορτίσεις & αποφορτίσεις πρέπει να είναι πλήρεις). Το παραπάνω σκορ είναι με λιγότερο από 10% μπαταρία, γιατί μου είχε βγάλει ήδη το μήνυμα για να το βάλω στον φορτιστή.

Τώρα που το φορτίζω, το ξαναέτρεξα κι έβγαλε το παρακάτω:

attachment.php?attachmentid=53425&stc=1&d=1353623903

Ενώ συνδεδεμένος στο ρεύμα έδωσε άλλα 200 marks παραπάνω.

Εγώ έτρεξα με μπαταρία στο 90%. Θα δοκιμάσω αύριο και στο ρεύμα να δω αν δίνει +200.

Εγώ τις 3 πρώτες φορτίσεις έκανα έτσι. Δεν χρειάζεται να σβήσει για να φορτίσει στο 5% να είναι,το ίδιο κάνει.

Τι θηκούλα και protector πήρες;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

έφτασε!!! :neo:

το μόνο που ξέχασα πως θέλει microsim και τώρα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο να πάω να την κόψω!

(σκέφτομαι να το κάνω και μόνος μου αλλά φοβάμαι μην γίνει καμια στραβή και να πρέπει να πληρώνω και για νεα καρτα...)

υγ: καλά το iphone 3gs μπροστά του είναι νάνος...γεμίζει όλη την παλάμη ;)

ελπίζω να συνηθίζεται...

post-11416-1416076821,7284_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτό:

Supergets

Αλλά μετά από αυτά που είδα δε με βλέπω να του φοράω protector...

Καλημέρα.

Μιας και είδα την αναφόρα στο Bezel του συναδέλφου σου θέλω να απλά να ενημερώσω ότι όχι μόνο δεν είναι το αδύνατό του σημείο, άλλα γενικά αντέχει περισσότερο απο άλλες συσκευές, Samsung ή apple (υπάρχουν πολλές αναφορές για αυτό).Πολύ πιθανόν ο συνάδελφος να έπεσε σε ελαττωματικό κομμάτι (ελαττωματική επίστρωση).

Προσωπικά το έχω 2 μήνες και δεν έχει παρουσιάσει κανένα ξεφλούδισαμ παρότι η συσκευή είναι προέκταση του χεριού μου...:)

Βέβαια δε παύει να είναι Bezel...;)

Υ.Γ.: Μέσα στο σ-κ θα ανεβάσω custom Rom βασισμένη στο leak firmware (android 4.1.2) που έχει απογειώσει (περισσότερο) τη συσκευη...:)

Θα τη βρείτε στη Βίβλο στην υπογραφή μου...(όσοι δε με ξέρετε μαγειρεύω που και που για τις συσκευές μου custom rom στο myphone.gr, μόνο όταν είμαι σίγουρος ότι όλα λειτουργούν άψογα)

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

έφτασε!!! :neo:

το μόνο που ξέχασα πως θέλει microsim και τώρα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο να πάω να την κόψω!

(σκέφτομαι να το κάνω και μόνος μου αλλά φοβάμαι μην γίνει καμια στραβή και να πρέπει να πληρώνω και για νεα καρτα...)

υγ: καλά το iphone 3gs μπροστά του είναι νάνος...γεμίζει όλη την παλάμη ;)

ελπίζω να συνηθίζεται...

Όχι μόνο θα το συνηθίσεις αλλά θα γίνει προέκταση του χεριού σου...

Link to comment
Share on other sites

σε παει σε ενα ποστ του [MENTION=129]Chosen[/MENTION] ο οποιος εχει ανεβασει βιντεο απο youtube απο συμπεριφορα της οθονης του note2

και τρακτερ να περασει απο πανω δε μασαει λεμε η οθονη του.

οποτε περιττη αγορα για προστασια οθονης

Link to comment
Share on other sites

Πήγα public προχτές και έπεξα και με το Note1 και το Νοτε2 για ~μισάωρο.

Για mini tablets μια χαρά είναι αλλά για κινητά είναι τεράστια !

Μπορεί κάποια στιγμή να αγοράσω κάποιο από τα δύο για tablet χρήση αλλά ποτέ δεν θα το αγόραζα για κινητό.

Πανάκριβα τα ρημάδια

Link to comment
Share on other sites

σε παει σε ενα ποστ του [MENTION=129]Chosen[/MENTION] ο οποιος εχει ανεβασει βιντεο απο youtube απο συμπεριφορα της οθονης του note2

και τρακτερ να περασει απο πανω δε μασαει λεμε η οθονη του.

οποτε περιττη αγορα για προστασια οθονης

Μάλιστα. Τα είχα δει και εγω αυτά, αλλά ακόμα και το gorila glass 2 μπορεί να γρατζουνιστεί. Οπότε better safe than sorry...

:thumbup:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πήγα public προχτές και έπεξα και με το Note1 και το Νοτε2 για ~μισάωρο.

Για mini tablets μια χαρά είναι αλλά για κινητά είναι τεράστια !

Μπορεί κάποια στιγμή να αγοράσω κάποιο από τα δύο για tablet χρήση αλλά ποτέ δεν θα το αγόραζα για κινητό.

Πανάκριβα τα ρημάδια

αν εχεις το K750i λογικο να σου φαινεται τεραστιο :p

Link to comment
Share on other sites

είχα ΖΤΕ blade (Orange San Fran : 116 x 56.5 x 11.8 mm // 110 gr) και πήγα στο Ideos X5 (120 x 62 x 11.6 mm // 130 grams) και έκανα καιρό να το συνηθίσω. Ακόμα και τώρα που περνά από τα χέρια μου το ZTE (το έδωσα στην γυναίκα μου) μία στο τόσο για να του περάσω κανέα app/game λέω : "ΑΥΤΟ είναι κινητό" όσο αφορά το μέγεθος, πιάσιμο, αίσθηση στο χέρι.

Ναι το κολο-ΖΤΕ :crazy:

Επίσης : τι π@π@ρι@ έχουν κάνει στο note1/2 (και σε μερικά άλλα παντοφλέ που είδα στο public) που δεν δικαιολογείτε για τα χρήματα που στοιχίζει: Η πίσω πλευρά του κινητού που ακουμπά στην παλάμη είναι εντελώς ΛΕΙΑ, λίγο λιπαρά/ιδρωμένα χέρια και με ένα απαλό σκούντημα έφυγε από το χέρι !! Βάλτε ρε νουμπάδες υλικό να μην γλιστρά.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.