Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πιστεύω η κυκλοφορία της 4.2.2 4.3 στο note2 θα εξαρτηθεί από το note3. Aν δεν κυκλοφορήσει πρώτα αυτό (και ανάλογα με τις πωλήσεις που θα κάνει) αναβάθμιση δεν θα δούμε.

Το "Καλοκαίρι 2014" φυσικά ήταν υπερβολή. :p

Link to comment
Share on other sites

Την κοροιδία δεν μπορώ. Ούτως η άλλως το ΝΟΤΕ ΙΙΙ θα βγει με Lime Pie, έτσι τουλάχιστον λένε οι φήμες, άρα γιατί να μην πάρει το Note2, την 4.2.2?

Εγώ αυτό που βλέπω είναι το εξής: Έχουν ανακοινώσει επίσημα πως το Note2 θα πάρει την 5.0. Σου λέει, γιατί να βγάζω την 4.2.2. Βγάλε κατευθείαν την 5 να μην βγούμε και ψεύτες και μετά τον πούλο. Όποιος θέλει πιο νέα έκδοση να πάρει το 3. Έτσι κι αλλιώς οι μαλ@κες θα στηθούν πάλι στις ουρές για να αγοράσουν...

Link to comment
Share on other sites

To Note II 4G είναι άλλη συσκευή (n7105) σε σχέση με το n7100 μας. Φοράει πολύ διαφορετικό hardware και ίσως γι αυτό να μην βγεί η 4.2.2 αλλα να πάει απευθείας σε 4.3..

Δεν ξερω, απλα εικάζω. Το σίγουρο ειναι οτι εξακολουθώ να το αγαπώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Νέος εδώ, καλώς ήρθα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι με official rom rooted. Μπορώ να φλασάρω άλλο μόντεμ από αυτό που έχει ήδη? Αν ναι που μπορώ να βρω κάποια λίστα με τα διαθέσιμα μόντεμ αν και εφόσον υπάρχουν αυτά κάπου. Έχω βρει για s2 και s3 αλλά πουθενά για note 2. Έχω κάτι θέματα με το 3g και την λήψη του και θέλω να δοκιμάσω αν φταίει κάπου το μόντεμ.

Note 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που δεν θυμάμαι γιατί από την αρχή δεν ελαφρά να ασχοληθώ τόσο με το σήμα. Μετά από λίγο καιρό που τύχαινε να υπάρχει κ 2ο ίδιο κινητό διπλά στο δικό μου μου έκανε εντύπωση μεγάλη το ότι το δικό μου είχε G σήμα με 2-3 γραμμές σήμα και του φίλου μου H+ με τις ίδιες σχεδόν γραμμές. Ίδιο δίκτυο σαφώς καθώς επίσης και νέες κάρτες sim.

Note 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που δεν θυμάμαι γιατί από την αρχή δεν ελαφρά να ασχοληθώ τόσο με το σήμα. Μετά από λίγο καιρό που τύχαινε να υπάρχει κ 2ο ίδιο κινητό διπλά στο δικό μου μου έκανε εντύπωση μεγάλη το ότι το δικό μου είχε G σήμα με 2-3 γραμμές σήμα και του φίλου μου H+ με τις ίδιες σχεδόν γραμμές. Ίδιο δίκτυο σαφώς καθώς επίσης και νέες κάρτες sim.

Note 2

μπορει να το εχεις WCDMA only και να φαινεται παντα Η+

δε ξερεις...

εσυ μηπως εχεις gsm only?

κανατε bandwidth test να δειτε αν διαφερει ;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το εχεις WCDMA only και να φαινεται παντα Η+

δε ξερεις...

εσυ μηπως εχεις gsm only?

κανατε bandwidth test να δειτε αν διαφερει ;

Τα έχω τσεκάρει όλα. Στο αυτόματο το έχω. Πριν καιρό το είχα γυρίσει μόνο σε WCDMA και τρόμαζα να πιάσω σήμα!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το DDMG1. Θα το δουλέψω στα γνωστά σημεία έλλειψης σήματος που ξέρω και βλέπουμε. Θα κατεβάσω και κανά δυο ακόμα να τα έχω έτοιμα για φλασάρισμα σε περίπτωση που το DDMG1 δεν κάνει δουλειά.

Note 2

Link to comment
Share on other sites

CSC: MF1 (EUR)

Note 2

Άρα είσαι ελληνικός! Δοκίμασε λίγο με διαφορετικά μόντεμ και πες μας τι παρατήρησες. Το έχεις καιρό? ! Στο έκανε από την αρχή? !

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Άρα είσαι ελληνικός! Δοκίμασε λίγο με διαφορετικά μόντεμ και πες μας τι παρατήρησες. Το έχεις καιρό? ! Στο έκανε από την αρχή? !

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Το είπα και πριν. Δεν θυμάμαι να το είχα από την αρχή. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Το παρατήρησα συγκρινόμενο με ίδιο κινητό φίλου μου εμένα να μη πιάνει και του φίλου μου να πιάνει. Εννοώ 3g έτσι? Όχι σήμα δικτύου. Είχαμε διαφορές στην ένταση σήματος. Πέρασα τώρα άλλο μόντεμ αλλά θα πρέπει να πάω σε συγκεκριμένο σημείο που δεν είχα τόσο καλό σήμα 3g ώστε να το δοκιμάσω. Θα γίνει σύντομα αυτό και θα επανέλθω με νεότερα.

Note 2

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια μοντέλα στην αρχή συμβαίνει. Έχει διορθωθεί πλέον όμως. Είναι θέμα hardware σε κάποια πρώτα κομμάτια. Υπάρχει εφαρμογή να τσεκάρεις αν έχεις θέμα

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν ανάβει καν, τι μπορώ να κάνω; Το έχω root, θα το στείλω έτσι στο service;

Έχεις δοκιμάσει να το ανοίξεις με volume down + home button + power button συγχρόνως πατημένα? Να το υποθέσω αυτό έτσι?

Note 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.