Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vader δοκιμαζω εδω και λίγες μερες αυτήν [4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) ROM from Electron Team(E-team) dt:01/12/2013 (OTA Update) - xda-developers

κι εχω μεινει πολύ ευχαριστημένος μεχρι στιγμής, καντην μια δοκιμή :)

[MENTION=4722]AlexanderK[/MENTION] πιστευω ειναι η καλύτερη απ οσες εχω δοκιμάσει (hurricane, sotmax, wannamlite και κανα δυο ακομα)

το θέμα με το να αργεί να ξυπνησει το κινητό την ώρα που σε παίρνουν τηλέφωνο λύνεται ως εξής:

just go to setting -> device -> call -> call rejection -> auto reject mode -> turn off

κατι το οποιό ειναι σε όλες τις 4.3

Έγινε επεξεργασία από lefteriz
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά απ' ότι φαίνεται το Note μου είναι από Ινδία! (INU)

Αυτό σημαίνει ότι δεν έχω Ευρωπαϊκή εγγύηση έτσι; Καλά μήπως πρέπει να πάρω να τους κράξω λίγο στο birdphone απ' όπου το πήρα;

Λοιπόν μίλησα με Samsung Hellas και δίνοντας τους το ΙΜΕΙ μου είπαν ότι το Note 2 μου προορίζεται για Γερμανία και άρα καλύπτεται από την ευρωπαϊκή εγγύηση.

Γιατί όμως το firmware μου είναι INU;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με Samsung Hellas και δίνοντας τους το ΙΜΕΙ μου είπαν ότι το Note 2 μου προορίζεται για Γερμανία και άρα καλύπτεται από την ευρωπαϊκή εγγύηση.

Γιατί όμως το firmware μου είναι INU;

Καινούργιο το είχες πάρει? !

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου αρέσει. ..ο counter σου είναι μηδενισμένος?!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Υπάρχει απλός τρόπος να το τσεκάρω χωρίς root;

Πάντως για την ιστορία το KIES μου βγάζει το εξής:

attachment.php?attachmentid=59615&d=1386166375

post-4676-1416077954,7558_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω και τη δική μου περίπτωση,

από το ίδιο μαγαζί με το [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] το Birdphone αγόρασα το S4.

Ενώ το κουτί του απέξω λέει ότι είναι από Αγγλία έχει Γερμανική Rom:fist:

Το counter είναι 0.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απλός τρόπος να το τσεκάρω χωρίς root;

Πάντως για την ιστορία το KIES μου βγάζει το εξής:

attachment.php?attachmentid=59615&d=1386166375

[ATTACH]59615[/ATTACH]

Μπαίνεις σε download mode και βλέπεις. Αλλά αν έχουν κάνει καλή δουλειά θα είναι όλα μηδενισμένα. Δεν χρειάζεται ροοτ. Το ανοίγεις με πατημένο home + power + volume down και βλέπεις.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε download mode και βλέπεις. Αλλά αν έχουν κάνει καλή δουλειά θα είναι όλα μηδενισμένα. Δεν χρειάζεται ροοτ. Το ανοίγεις με πατημένο home + power + volume down και βλέπεις.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Δεν κατάλαβα όμως τι περιμένεις να δω, αφού το IMEI της συσκευής προορίζεται για Γερμανία και αυτό το λέει η Samsung.

Τι υποπτεύεσαι δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί του ήταν σφραγισμένο με ταινία γνησιότητας? ! Δεν ξέρω πολλά περνάνε από το μυαλό μου. ...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Αν εννοείς το αυτοκόλλητο με τα στοιχεία του κινητού πχ ΙΜΕΙ, ναι τα έχει πάνω.

Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να έκαναν δηλαδή. Μπορούν να αλλάξουν το ΙΜΕΙ μιας συσκευής; Αν όχι τότε δεν έχει νόημα να σκεφτείς κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παιξω με το κινητο χτες και πλεον με dn3 rom κι εγω...

Το ξαναφορτωσα και ξανασεταρα τις εφαρμογες μου και παραμενει smooth οπως οταν οταν ηταν αδειο.

Μονο αρνητικο βλεπω πως απο την αρχη που περασα την ρομ εχει high ram usage(ξεκιναει το κινητο με 1gb κατελειμενο και μετα απο χρηση ειναι γυρω στο 1,1 με 1,3)

[MENTION=4722]AlexanderK[/MENTION] [MENTION=83]lefteriz[/MENTION]

Εχετε παρατηρησει high ram usage εσεις?

Απο kernel ο perseus θα κανει δουλεια πανω στην ρομ αυτη η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό

59613-galaxy-note-ii-i-vivlos-otg-mhl-2.jpg

JET και με φλασάκι (FAT32 32GB) και με 3.5" 1.5ΤΒ δίσκο (FAT32). είδε και ποντίκι/πληκτρ. (Microsoft 800 wireless set) αν και δεν μπορεσε να δεί το Logitech DiNovo for PC (μόνο πληκτρ). HDMI στην Panny :T:

Έπαιξε μια χαρα με XMBC, VLC, MX Player, MediaHouse (qnap nas με twonky 7.2)

Είδε και τις φωτος από την κάρτα SD.

9Ευρώ => :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.