Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω δύο ερωτήσεις για τους λάτρες του note 2.

Ερώτηση πρώτη..

Φίλος έχει το συγκεκριμένο κινητό και μου το έδωσε να το γαργαλισω.. Αξίζει να του περάσω cyanogen?

Ερώτηση δεύτερη.

Κάτοχος nexus 4 πιστεύετε ότι η μετάβαση μου στο note 2 αξίζει? Βαριέμαι πλέον την καθημερινή φόρτιση για οποιοδήποτε smartphone και είχα μπει μέχρι σε σκέψεις να πάρω ένα tablet 7inch και να κυκλοφορώ με ένα κινητό στυλ νοκια 3210 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.. Αλλά από την άλλη έχω στα υπόψιν την σειρά νοτε λόγω αυτονομίας και χαρακτηριστικων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :-)

Swifted my keys on my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μαμά και πετάει! Δεν υπάρχει λόγος να βάλω άλλη ρομ και να βγάζει άκυρα προβλήματα όλη την ώρα.

Η μπαταρία πολύ καλή, εξαρτάται βέβαια και πόσο το πειράζεις!

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη..

Φίλος έχει το συγκεκριμένο κινητό και μου το έδωσε να το γαργαλισω.. Αξίζει να του περάσω cyanogen?

Ερώτηση δεύτερη.

Κάτοχος nexus 4 πιστεύετε ότι η μετάβαση μου στο note 2 αξίζει? Βαριέμαι πλέον την καθημερινή φόρτιση για οποιοδήποτε smartphone και είχα μπει μέχρι σε σκέψεις να πάρω ένα tablet 7inch και να κυκλοφορώ με ένα κινητό στυλ νοκια 3210 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.. Αλλά από την άλλη έχω στα υπόψιν την σειρά νοτε λόγω αυτονομίας και χαρακτηριστικων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :-)

Swifted my keys on my GNeX4

Η αληθεια ειναι οτι τα note ακομα και stock τελειως να τα αφησεις δεν καταλαβαινουν χρηστο..εγω προσωπικα πηγα σε 4.3 custom rom χωρις τα n3 features και δεν το εχω μετανιωσει καθολου..

Χτυπα το χωρις δευτερη σκεψη..ειδικα σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.. πουλας και το nexus 4..

Έχει κανείς κανα κουλό με restart της συσκεής μόνη της; Δεν έχω πρόβλημα με γλώσσα κλπ αλλά κάνει restart χωρίς λόγο απόταν έκανα root.

Δεν εχεις παει σε καποια custom rom ετσι?Συνηθως αυτες φταινε για τα restart..

Ακουω πολυ καλα λογια για αυτην την rom..θα την δοκιμασω καποια στιγμη..

[ROM][ML4][16/1/14] JellyKatv2 |Note3 Fs|OTA|Stable|Fast|Tweaked|Themed|Beautiful| - xda-developers

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4728]Billys[/MENTION] Εχω την Jellykat μερικές μέρες στο κινητό. Δείχνει αρκετά καλή.

Ειχα ένα πρόβλημα με το WIFI καθώς δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω αλλά με ένα φλασάρισμα του MJ5 bootloader όλα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, απο s3 θελω να παω σε note 2 4G

Που να κοιταξω για αγορά συσκευής;

Εξωτερικό ή Ελλάδα...

Ελλάδα θα σου βγεί ποιο φτηνά αυτήν την στιγμή.

Karmen η rom τι λέει;

Είμαι με stock αλλά λόγο άκυρον reboot μετά το root σκέφτομαι οτι είναι ευκαιρία για δοκιμή σε rom

Link to comment
Share on other sites

Και γω το 4G όσο κι αν έψαξα στην Ευρώπη, πιο φτηνά ήταν Ελλάδα. Αυτό βέβαια πριν μερικούς μήνες.

Εκτός και αν πάρεις από κάποιον που φέρνει από Κίνα....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ενημερωση μεχρι το που θα φτασει το Note 2???

Κατι ειχα δει οτι απο μαρτη-απριλη θα παιξει Kit kat αλλα οχι επισημα πραγματα...

Αλλα και να την βγαλουν τους φοβαμαι μετα τα τελευταια που κανουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, απο s3 θελω να παω σε note 2 4G

Που να κοιταξω για αγορά συσκευής;

Εξωτερικό ή Ελλάδα...

Τσέκαρε μήπως έχει μείνει κανένα κομμάτι σε γερμανό. Το πήρα Χριστούγεννα 399 ευρώ και σε 24 άτοκες Ελληνικό cosmote. Δεν βγαίνει στο skroutz αλλά ακόμα και σήμερα αν έχει κάνα κομμάτι είναι η καλύτερη τιμή από σκρουτζομαγαζα. Απλά να ξέρεις ότι άν είσαι flash junkie έχεις ελάχιστες επιλογές καθώς και ότι επίσημα δεν έχει δώσει 4.3 για cosmote

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μήπως έχει μείνει κανένα κομμάτι σε γερμανό. Το πήρα Χριστούγεννα 399 ευρώ και σε 24 άτοκες Ελληνικό cosmote. Δεν βγαίνει στο skroutz αλλά ακόμα και σήμερα αν έχει κάνα κομμάτι είναι η καλύτερη τιμή από σκρουτζομαγαζα. Απλά να ξέρεις ότι άν είσαι flash junkie έχεις ελάχιστες επιλογές καθώς και ότι επίσημα δεν έχει δώσει 4.3 για cosmote

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk

Τελικώς εντοπίστηκε...

Απορία:

Από S3 σε NoteII ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσω τα περιεχόμενα και το customization που έχει το τηλέφωνο;;;

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς apps και τις ρυθμίσεις τους, πιστεύω το Titanium Backup θα σου κάνει δουλειά.

Customization τι ακριβώς εννοείς;

Καλό βέβαια εφαρμογές που επεμβαίνουν σε αρχεία συστήματος να τις εγκαθιστάς από την αρχή και να τις ρυθμίζεις από το μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς apps και τις ρυθμίσεις τους, πιστεύω το Titanium Backup θα σου κάνει δουλειά.

Customization τι ακριβώς εννοείς;

Καλό βέβαια εφαρμογές που επεμβαίνουν σε αρχεία συστήματος να τις εγκαθιστάς από την αρχή και να τις ρυθμίζεις από το μηδέν.

Αυτό εννοώ - το περιβάλλον όπως το έχω διαμορφώσει στο S3, τα apps καθώς επίσης και τον κατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα θα σου βγεί ποιο φτηνά αυτήν την στιγμή.

Karmen η rom τι λέει;

Είμαι με stock αλλά λόγο άκυρον reboot μετά το root σκέφτομαι οτι είναι ευκαιρία για δοκιμή σε rom

Νίκο αρκετά καλή. Οσο την έχω δεν έχω κάποιο freeze κλπ. Η κίνηση είναι ομαλή και γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι το μεμπτό.

Εχει μέσα όλα αυτά τα νέα καλούδια με το spen

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.