Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για το θέμα των υποτίτλων βρήκα και αυτό, αλλά είναι δουλειά τώρα και δεν το έχω δοκιμάσει.

Quote:

In developer settings the 'disable hw overlays' option, you will get subtitles to show up on your TV at glorious 1080p, and H/W encoded

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

xbmc

attachment.php?attachmentid=60730&stc=1&d=1392925436

το mxplayer όντως δεν παίζει υπότιτλους αλλά καθόλου δεν με νοιάζει. Δεν το χρειάζομαι και γιαυτό δεν δοκίμασα άλλους players/settings. Κάτι θα γίνεται, δοκίμασε και vlc.

Για το xbmc όμως ήμουν έτοιμος να στήσω pc.

[ATTACH]60730[/ATTACH]

Μια άλλη ερώτηση. Πώς σου φαίνεται γενικά η ποιότητα εικόνας? Γιατί εμένα μου φαίνεται ότι χαλάει πολύ... Και δεν νομίζω να φταίει το καλώδιο που χρησιμοποιώ.

Θα δοκιμάσω και κάποια Blu-ray rips, γιατί προς το παρόν κάνω δοκιμές με ένα επεισόδιο the walking dead 720p.

Πάντως σίγουρα τα χρώματα στην οθόνη του κινητού είναι απείρως καλύτερα από της οθόνης που χρησιμοποιώ (αυτή του υπολογιστή). Σε ταινίες όμως απ' τον υπολογιστή τα χρώματα είναι σωστά (αν και έχει πέσει καλιμπραρισμα με εργαλείο στην κάρτα γραφικών).

Sent from my Migato GT-N7105

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Η Phoenix ROM μετά από μια εβδομάδα χρησης περίπου τον παίζει.. Reboots, boot loops, εφαρμογές crashαρουν κλπ. Τώρα έχω βάλει MIUI.. και απορώ με τους υποστηρικτές της MIUI :p Πριν το σπάσω, ή γυρίσω σε στοκ επιτέλους και ησυχάσω (και ας έχω KNOX) έχει κάποιος να μου προτείνει μια ROM που να βγάζει τουλάχιστον μήνα χωρίς προβλήματα; Samsung.. Όχι AOSP :p

Με διαφορά η καλύτερη που είχα ήταν η Omega 4.1.2 νομίζω.. Αλλά δε θέλω να γυρίσω σε 4.1 :D

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζοντας σε 4,3 παρατήρησα 2 εκνευριστικά θεματάκια.

1. Σταμάτησε να λειτουργεί το snooze στην αφύπνηση

2. Δε μπορώ να βάλω συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος για να παω απευθείας στην κάμερα, στο τηλ κλπ.

:rant:

Παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Η Phoenix ROM μετά από μια εβδομάδα χρησης περίπου τον παίζει.. Reboots, boot loops, εφαρμογές crashαρουν κλπ. Τώρα έχω βάλει MIUI.. και απορώ με τους υποστηρικτές της MIUI :p Πριν το σπάσω, ή γυρίσω σε στοκ επιτέλους και ησυχάσω (και ας έχω KNOX) έχει κάποιος να μου προτείνει μια ROM που να βγάζει τουλάχιστον μήνα χωρίς προβλήματα; Samsung.. Όχι AOSP :p

Με διαφορά η καλύτερη που είχα ήταν η Omega 4.1.2 νομίζω.. Αλλά δε θέλω να γυρίσω σε 4.1 :D

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

FFS dude...πραγματικα εχεις χασει το νοημα..

καθε 2 μερες μου λες κολλαει το ενα κολλαει το αλλο...

θα σου ξαναπω να βαλεις την default ? απο το ενα θα μπει απο το αλλο θα βγει..Κατσε να παιδευεσαι dude με τις ρομ αντι να εχεις ενα εργαλειο που ξερεις οτι δουλευει σωστα

απορω με τη λογικη σου.η μηπως ολα αυτα τα καλουδια της ρομ , τα χρησιμοποιεις τοσο που αξιζει η ταλαιπωρια της ρομ / φορματ ;

η περιμενεις στιγμες οπως στο εξοχικο μου τοτε ;

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπεί..

Pulse ROM 5.0 - XXUEMK9 4.3 Note II

οτι πιο καθαρό και κοντά σε stock 4.3 Knox-free. ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ τρέχει τέλεια εδώ και 2 μήνες σχεδόν...

Την έβαλα, άντε να δω πόσο καιρό θα βγάλει :hehe:

Έχεις βάλει Xposed framework με wanam κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπεί..

Pulse ROM 5.0 - XXUEMK9 4.3 Note II

οτι πιο καθαρό και κοντά σε stock 4.3 Knox-free. ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ τρέχει τέλεια εδώ και 2 μήνες σχεδόν...

Αυτο ακριβως...απολυτα ικανοποιημενος εδω και καιρο με την συγκεκριμενη...απλα δεν εχει τα καλουδια του n3..παει σφαιρα και prerooted..

Εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο Στρατος..

Με την μονη που θα την αλλαζα ετσι για δοκιμη ειναι η jellykat..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.