Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το κλείνω μόνο όταν είμαι ταξίδι εκτός και ξέρω ότι το περισσότερο διάστημα θα είμαι εκτός wifi.

Για όταν είμαι εδώ, τις περισσότερες ώρες είμαι σε wifi, πιο πολύ μπαταρία θα καταναλώσω ανοιξε/κλείσε παρά έτσι.

Στην τελική όπως φαίνεται η αυτονομία μου είναι εξαιρετική και χωρίς προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και χρονια πολλά. Είμαι νέο μέλος και νέος επίσης με το galaxy note 2. Παρόλα αυτά του έκανα ήδη root και θελω να μου πει κάποιος παρακαλώ ποιες εφαρμογές από το σύστημα μπορώ να τις διαγράψω με το root unistal για να μην τρώνε μνήμη αλλά κυρίως γιατί μου είναι αδιάφορες οι πιο πολλές όπως το chat on και επίσης ποιες μπορώ να σταματήσω εναλλακτικά με το disable service.

Επίσης μου πετάει διαφημίσεις στη κεντρική οθόνη που και που και ψάχνω το adaware αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια γιατί έρχομαι από iphone λειτουργικό.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες στους εχοντες την Dn3 Rom.

Υπαρχει καποιος custom kernel που δουλευει με αυτη την εκδοση? (Devil, Agni)

Επισης μπορουμε να προσθεσουμε custom προγραμματα στο ultra power saving mode? (Ραδιοφωνο, μουσικη)

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν DN3 για δοκιμάστε το εξής:

στα settings της 4.4.2 (όχι τα default) κάντε αναζήτηση και επιλέξτε κάτι από τα αποτελέσματα. Σκάει;

Ολα καλα εδω με Dn3 Rc2.

Edit

Τωρα προσεξα σε ποια settings ελεγες. Ναι κρασαρει κι εδω...

Έγινε επεξεργασία από ponaei8anasi
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν DN3 για δοκιμάστε το εξής:

στα settings της 4.4.2 (όχι τα default) κάντε αναζήτηση και επιλέξτε κάτι από τα αποτελέσματα. Σκάει;

Ναι..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπω θα γυρίσω πίσω σε custom 4.3. Τουλάχιστον εκεί δεν μου έσκαγε κάτι, εδώ εκτός από τα settings, σκάει το σημειωματάριο όταν είσαι σε κλήση (κάτι που χρησιμοποιώ συχνά) αλλά και κάτι άσχετα σκασίματα.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης μετα την πρωτη πληρη φορτιση οι εντυπωσεις ειναι θετικες. agu5ydyt.jpgyve7udap.jpg

Στην Rc2 για να δω 2.5 ωρες οθονη ημουν γυρω στο 35-40%.

Στα θετικα οτι δεν κρασαρει το email app μετα το setup του και το home button αν πατηθει κατα την διαρκεια της κλησης δεν κρασαρει πια.

Τελος αν κανεις search στη εφαρμογη των ρυθμισεων και πατησεις το αποτελεσμα δεν κρασαρει ουτε αυτο.

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κανείς τη νέα Omega? (v28 4.4.2)

Λέω να το τολμήσω έχω μείνει ευχαριστημένη απο την v26.

Omega εγγύηση, κι εγώ λέω μέσα στην ημέρα να το προχωρήσω προς 28

Τη περνάω τώρα και θα δείξει :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.