Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Στο δικό μου το έχει ως auto network switch, που στην ουσία αν το Wi-Fi δεν είναι καλό το γυρίσει σε mobile data.

Δουλεύει έτσι, γιατί μετά αφού γυρίζει στο mobile συνδέεται στο άλλο access point.

Αλλά πριν το έκανε αυτόματα σε σημείο που δεν το καταλάβαινες. Ενώ άλλαζες δωμάτιο έβλεπες πάνω το σήμα να πέφτει και τσουπ ανέβαινε φουλ. Τώρα θέλει ολόκληρη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 4.3 official, εχω ενα θεμα με το wifi.

Δεν αλλαζει αυτοματα απο access point σε access point.

Eχω στη δουλεια 2 access point με ιδιο ονομα και κωδικο και διαφορετικο καναλι, ωστε οταν αλλαζουμε δωματια κλπ να αλλαζει και το access point που ειναι συνδεδεμενο το κινητο αυτοματα και να εχει παντου φουλ σημα.

Μεχρι τωρα με την 4.1.2 δουλευε μια χαρα. Με την 4.3 δεν δουλευει. Πρεπει να φτασεις σε σημειο που δεν πιανει καθολου το συνδεδεμενο access point ωστε να αποσυνδεθει και να μπει στο αλλο. :TD:

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

Μηπως μπορεις να δοκιμασεις αν το κανει και σε σενα αυτο που περιγραφω; Αν δουλευει κανονικα θελω να μου πεις ποιας χωρας ρομ εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμανε έτοιμος να το σπάσω το κινητό. Ήθελα να συνδεθώ σε ένα δίκτυο το οποίο δεν είχε πρόσβαση στο ιντερνετ και το κινητό αρνούνταν πεισματικά να παραμείνει συνδεδεμένο σε αυτό και μου άλλαζε συνέχεια δίκτυο. Μπορούμε να του πούμε με κάποιο τρόπο να μην επιλέγει αυτό για μένα δίκτυο ή τουλάχιστον να του ορίσω παραμέτρους βάσει των οποίων θα κάνει την επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμανε έτοιμος να το σπάσω το κινητό. Ήθελα να συνδεθώ σε ένα δίκτυο το οποίο δεν είχε πρόσβαση στο ιντερνετ και το κινητό αρνούνταν πεισματικά να παραμείνει συνδεδεμένο σε αυτό και μου άλλαζε συνέχεια δίκτυο. Μπορούμε να του πούμε με κάποιο τρόπο να μην επιλέγει αυτό για μένα δίκτυο ή τουλάχιστον να του ορίσω παραμέτρους βάσει των οποίων θα κάνει την επιλογή;

Αν εκανες forget network απο τα υπολοιπα , το ιδιο θα εκανε ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα, αυτή τη δουλειά θα κάνω κάθε φορά; Το βρίσκω λίγο παράξενο να μην έχω έλεγχο πάνω στο ποιο ασύρματο δίκτυο να θέλω να επιλέξω. Σκέψου τώρα να είσαι έξω σε εγκατάσταση ασύρματου δικτύου, να θες να δεις τις ρυθμίσεις ενός AP και επειδή αυτό δεν έχει συνδεθεί με το modem να έχει ιντερνετ να σε πετάει έξω. Το πετάς το κινητό στη θάλασσα μετά ή δε το πετάς;

Link to comment
Share on other sites

Δυστύχώς αυτό το πρόβλημα με τα networks χωρίς internet το έχω και στο ταμπλετ & στο Mi. Πρέπει να είναι θέμα του android εν γένει.

[MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION] και εμενα μου αλλάζει μονο αν έχει πολυ μικρη ταχύτητα σύνδεσης (πολυ χαμηλο σημα) Έχω την N7100XXUEMK9_N7100DBTEMK2_DBT νομίζω Γερμανίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα, αυτή τη δουλειά θα κάνω κάθε φορά; Το βρίσκω λίγο παράξενο να μην έχω έλεγχο πάνω στο ποιο ασύρματο δίκτυο να θέλω να επιλέξω. Σκέψου τώρα να είσαι έξω σε εγκατάσταση ασύρματου δικτύου, να θες να δεις τις ρυθμίσεις ενός AP και επειδή αυτό δεν έχει συνδεθεί με το modem να έχει ιντερνετ να σε πετάει έξω. Το πετάς το κινητό στη θάλασσα μετά ή δε το πετάς;

μαζι σου ειμαι αγαπη..σε ρωτησα αν το εκανες για να δω αν θα ξεσυνδεοταν αν δεν ειχε αλλη εναλλακτικη απο δικτυα.δε στο εδωσα σα λυση

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION] και εμενα μου αλλάζει μονο αν έχει πολυ μικρη ταχύτητα σύνδεσης (πολυ χαμηλο σημα) Έχω την N7100XXUEMK9_N7100DBTEMK2_DBT νομίζω Γερμανίας.

Θα δοκιμασω κι αυτην.... εβαλα μια Γαλλικη χτες βραδυ, αλλα τωρα που δοκιμασα στη δουλεια δεν παιζει ουτε μ αυτην! ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

μαζι σου ειμαι αγαπη..σε ρωτησα αν το εκανες για να δω αν θα ξεσυνδεοταν αν δεν ειχε αλλη εναλλακτικη απο δικτυα.δε στο εδωσα σα λυση

Αυτό που είπες το σκέφτηκα, αλλά στη τελική αν το δεις, δε σε συμφέρει να το κάνεις συνέχεια αυτό κάθε φορά. Θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.