Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το Note 2 βασικά για μένα ήταν σημείο αναφοράς... κάτι σαν το θρυλικό S2, τηλέφωνα που όταν βγήκαν έκαναν τη διαφορά κ έθεσαν τα στάνταρτ. Γιαυτό ασχολούμαστε ακόμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση.

εχω δυο μπαταριες.original kai moufa.

πάντα εχω την αυθεντική πανω και οποτε ξεμενω βαζω τη μουφα που ειναι πάντα φορυισμενη.

χθες ειχα 1day 15ωρες και 4ωρες screen on.

αλλάζω μπαταρία στο 3% χθες το βράδυ μέχρι σήμερα πρωί που τελείωσε η μουφα γτ της άλλαξα τα φώτα.φορτιζω την μουφα για να την βγαλω.100%.κλεινω,βγάζω,βαζω αυθεντική.γιατι γαμω το καντήλι του δειχνει 80%?????? που οφειλεται αυτο; πως αποκτά παλι φορτιο; δε λεω οτι ειναι πραγματικό 80αρι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ας υποθέσουμε πως μιλάμε Ελληνικά. 

 

Εχθές άλλαξες στο 3% την οριτιζναλ, και έβαλες την μούφα.

Έβαλες την original να φορτίζει.

Σήμερα το πρωί που είχε τελειώσει η μούφα, έκλεισες τον κινητό και έβαλες πάλι μέσα την και καλά 100% φορτισμένη ορίτζιναλ.

Και σου έδειχνε 80% αντί για 100% σωστά?

 

3 ερωτήσεις.

 

1. το έχει ξανακάνει? 

2. ΠΟΥ την φορτίζεις?

3. είναι η ορίτζιναλ 3 ετών με 2000 κύκλους φόρτισης 

Link to comment
Share on other sites

πωπω δε γλυτωνεις τη παντοφλα στη κεφαλα σου
ειπα εγω οτι εβαλα την Original να φορτιζει αφου ειχα τη μουφα πανω ;;; ΕΙΠΑ;; Ε; ξυπνα :p
παμε παλι επιγραμματικα αυτη τη φορα.(καφε ηπιες ; )

1)ξεφορτιζει η original. 3%
2)ΒΓΑΖΩ Original , Βαζω μουφα..
3) εχω την μουφα ΜΕΧΡΙ να τελειωσει (που τελειωσε σημερα το πρωι)
4)φορτιζω ΤΗΝ ΜΟΥΦΑ στο 100% για να την εχω παλι στο πορτοφολι μονιμα γεματη , οπως κανω παντα.
5)ΒΓΑΖΩ μουφα , βαζω original (αδεια προφανως με 3%) να την γεμισω...
6)ανοιγω και μου δειχνει 80%

ανεφερα πιο πανω βεβαια οτι το 80% δεν ειναι πραγματικο φορτιο, αλλα 2 ωρες up / 30 min screen on και wifi μονιμα ανοιχτο ειναι σιγουρα 15-20%
7)ΓΙΑΤΙ ?

edit
απανταω στα ερωτηματα σου
1)ναι.οχι ομως τοσο πολυ σε ποσοστο
2)AC φορτιστη.original
3)με ρωτας κατι ; αν ναι , ειναι η Original που ηρθε με το κινητο μαζι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

official ειναι?

 

Εγω το μαξιμουμ που εχω κρατησει ειναι καπου 45-50 μερες σε HTC m8 και εκανα restart επειδη βγηκε update απο 4.4.3 σε 4.4.4.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκλεισα μια βδομαδα με την dn4 v2..μπαταρια σαφως και εχει καλυτερη απο την dn3 που ημουνα πριν..παντα με normal χρηση , εχω σβησει-παγωσει μερικες σαβουρες φυσικα που δεν χρειαζονται..επισης το βραδυ παντα το κλεινω.

 

Μου πηρε λιγο χρονο να συνηθισω οτι με πατημενο το home button δεν σου βγαζει πλεον τις διεργασιες αλλα αυτες βγαινουν με το αριστερο ..το μονο bug που υπαρχει και ειναι γνωστο ειναι οτι δεν δουλευει το ραδιοφωνο.

 

Ο kernel της rom υποστηριζει και o/c (και πολλα αλλα features) μεσω του agni control..ετσι για δοκιμη , 3 μερες το ειχα στα 1.9ghz  και δεν εκανε κιχ..

Στο video παρακατω ειναι η πρωτη dn4 

 

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη μπαταρία με o/c από την DN3; Σε σχέση με την stock;

 

Μπορει να ειναι λιγο νωρις ακομα για να πω αλλα εχω την εντυπωση πως ναι..στην dn3 επειδη ειχα φλασαρει καπακι και το s5 mod μου την καταπινε σχετικα γρηγορα..και τελευταια αυτο π ειχα παρατηρησει ηταν οταν το εβαζα για φορτιση απο usb κολλουσε καποιες φορες πχ στο 30% και δεν ανεβαινε το ποσοστο..

Με αυτην τωρα δεν εχει θεμα..

 

Απο stock δεν ξερω γιατι η τελευταια που φορουσα ηταν η 4.1.2 , oπως ειχα παρει το κινητο δλδ τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα είδα τα σχόλια. Την είχα περάσει πριν φύγω για Κρήτη. Παρόλο που την ξαναπέρασα με το σκεπτικό ότι ίσως δεν έχει κάτσει καλά τελικά πήρε πόδι μόλις γύρισα Αθήνα.

Ενώ ήταν γρήγορη και είχε σαφέστατα καλύτερη διαχείριση στη μπαταρία το κινητό σε άκυρες στιγμές δεν έλεγε να ανάψει η οθόνη του. Το είχα αφήσει πχ κάπου και το χρειαζόμουν μετά απο κάποια ώρα και έπρεπε να βγάλω μπαταρία και να ξαναβάλω για να ανοίξει. Οπότε επέστρεψα σε Omega και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελος η υποστηριξη της ditto για το note ii..η ομαδα πηγε σε note 4.. :(

 

Βρηκα και ενα app για να εχω ραδιοφωνο στην dn4 και ολα κομπλε..το μονο θεματακι που ειχα σε αυτους τους δυο μηνες ηταν οτι χαθηκαν ξαφνικα τα hotmail accounts οποτε τα ξαναπερασα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.