Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μολις φλασαρα την Eclipse v3..μετα απο 8 μηνες που ημουν με την dn4 v2..

επειδή την έχω και εγώ μερικές μέρες, μου έχει κάνει 3 φορές το εξής το τηλέφωνο

Το έχω να φορτίσει και ενώ μου λέει fully charged μόλις το βγάζω πάει στο 97%. Εχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

επειδή την έχω και εγώ μερικές μέρες, μου έχει κάνει 3 φορές το εξής το τηλέφωνο

Το έχω να φορτίσει και ενώ μου λέει fully charged μόλις το βγάζω πάει στο 97%. Εχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?

Οχι Αγαπη δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο..προς το παρον τουλαχιστον..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την Eclipse v3..μετα απο 8 μηνες που ημουν με την dn4 v2..

Εντυπώσεις;

 

Δύο πράγματα θα ήθελα να μάθω επίσης αν σου είναι εύκολο. Αν αναγνωρίζει NTFS από USB OTG, αν βλέπεις διαφημίσεις στις εφαρμογές (η Δρ Ketan v13 που έχω τις κόβει).

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις;

 

Δύο πράγματα θα ήθελα να μάθω επίσης αν σου είναι εύκολο. Αν αναγνωρίζει NTFS από USB OTG, αν βλέπεις διαφημίσεις στις εφαρμογές (η Δρ Ketan v13 που έχω τις κόβει).

Πολυ σταθερη rom και καθολου lags προς το παρον τουλαχιστον!Νtfs οχι δεν υποστηριζει(θεμα της kk δεν ειναι αυτο??)

Διαφημισεις οχι δεν εχει καθολου..

Γενικα ειναι πολυ ομορφη rom,μπαταρια τα ιδια θα ελεγα πανω κατω..

Ram κυμαινεται γυρω στα 800mb με 1gb εχοντας παγωσει φυσικα καποιες αχρειαστες εφαρμογες.

Αν την περασεις φλασαρε και το ATMOS addon γιατι ο ηχος ειναι σχετικα χαμηλος απο default..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω dn4 στο κινητό. Ύστερα από 6 μήνες ξαφνικά τρώει φλασια και δεν βρίσκει σήμα στην Sim.

Ενώ όταν ανοίγει και ζητάει pin φαίνεται να έχει σήμα όταν μπεις μετά βγάζει blocked την σύνδεση με τον παρόχο και δεν συνδέεται ούτε χειροκίνητα. Καμία ιδέα.

Ετοιμάζομαι να περάσω rom μπας και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω με eclipse αν φτιάξει θα μείνει.

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι ότι δεν φταίει η rom

 

Εχω κατεβασει την v5 με τις πινελιες του Ακη για αυτους που ξερουν και περιμενω να βρω χρονο να την περασω..και γω αυτο φοβαμαι οτι παιζει να μην ειναι θεμα της rom.

Με αλλη sim δοκιμασες?

 

Περνα απο το thread του myphone αν θες και ρωτα μπας και βγει ακρη..

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2.5 χρονια βαριας χρησης(internet,gaming κυριως) η μπαταρια του note 2 μου αρχισε να πεφτει πολυ γρηγορα.Για αγορα καινουργιας μπαταριας σκεφτομαι μονο την original samsung αλλα απο οτι βλεπω οι τιμες αρχιζουν απο 9 ευρω εως 28 ευρω

https://www.skroutz.gr/s/3225525/Samsung-EB595675LU.html.Μηπως τρωνε μπανανες οι φτηνες?Απο ποιο μαγαζι εχει αγορασει καποιος σιγουρα original samsung.Η ημερομηνια παραγωγης πρεπει να 5-6 μηνες παλια ή και 1 χρονου να ειναι δεν πειραζει?Σε ενα καταστημα mediamarkt ειχαν μια με ημερομηνια παραγωγης 10/2014 μου φανηκε πολυ παλια για να την αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2.5 χρονια βαριας χρησης(internet,gaming κυριως) η μπαταρια του note 2 μου αρχισε να πεφτει πολυ γρηγορα.Για αγορα καινουργιας μπαταριας σκεφτομαι μονο την original samsung αλλα απο οτι βλεπω οι τιμες αρχιζουν απο 9 ευρω εως 28 ευρω

https://www.skroutz.gr/s/3225525/Samsung-EB595675LU.html.Μηπως τρωνε μπανανες οι φτηνες?Απο ποιο μαγαζι εχει αγορασει καποιος σιγουρα original samsung.Η ημερομηνια παραγωγης πρεπει να 5-6 μηνες παλια ή και 1 χρονου να ειναι δεν πειραζει?Σε ενα καταστημα mediamarkt ειχαν μια με ημερομηνια παραγωγης 10/2014 μου φανηκε πολυ παλια για να την αγορασω.

Καποιος αλλος που εχει αλλαξει μπαταρια στο νοτελι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πήρα από εδώ και είμαι μάλλον ικανοποιημένος.

 

Θελω να παραγγειλω για note ii φιλου μπαταρια(και ισως κ για μενα)...εισαι ικανοποιημενος με την μπαταρια π πηρες απο αυτο το καταστημα?

Φανταζομαι ειναι μαιμου..ημερομ.παραγωγης σου ειναι ευκολο να μου πεις καποια στιγμη?

Thanks in advance...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπαταρία note 2 καινούργια δεν πρόκειται να βρείτε .

Επίσης αν δε γίνει αρχική φόρτιση δε χαλάει η μπαταρία σε τόσο χρονικό διάστημα.

Ματαεπισης, ΜΟΝΟ μπαταρία σε συσκευασία, βρωμάει το τόπος, ειναι γεματo από samsung μαϊμούδες μπαταρίες και φορτιστες.

Εχω καταγγείλει δυο καταστήματα ( και τους εκλ@*σα τα @@ )

Η από πάνω παιδιά δεν ειναι γνήσια σορρυ.

Έγινε επεξεργασία από das
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα μου ηρθαν 2 μπαταριες για note ii απο το πιο πανω μαγαζι , με product date 20.5.2015.

 

Ειχε φουσκωσει η μπαταρια μου εμενα και πραγματικα δεν το περιμενα γιατι το προσεχα γενικα παρα πολυ! 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθαν 2 μπαταριες για note ii απο το πιο πανω μαγαζι , με product date 20.5.2015.

 

Ειχε φουσκωσει η μπαταρια μου εμενα και πραγματικα δεν το περιμενα γιατι το προσεχα γενικα παρα πολυ! 

Τώρα πρόσεξα την απάντηση σου. Η δική μου είναι 16.12.2014

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.