Jump to content



Καταστήματα για αθλητικά παπούτσια


Dr.Paneas

Recommended Posts

Ψάχνω κάποιο αξιόπιστο ελληνικό κατάστημα για να αγοράσω τα καινούρια Nike Air Max 2013, και είπα λοιπόν να δω τι παίζει στο ελληνικό Internet. Από τα πρώτα links ήταν αυτό του Ricardo... κοιτάζω λοιπόν και βλέπω μία πληθώρα από ιδιώτες να πουλάνε τα παππούτσια στο 1/5 ή 1/4 ή 1/3 της τιμής.

Αναφορικά τα Nike Air Max 13 κοστίζουν από 190 μέχρι 250 Ευρώ, και στο Ricardo τα έχουν 50 με 100 Ευρώ. Κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να είναι Replica δηλαδή Fake. Εμφανισιακά μοιάζουν πολύ με τα αυθεντικά, αλλά δεν νομίζω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

nike.jpg

Πέρα από την πλάκα, μπορείς να τα διακρίνεις από την εσωτερική πλευρά. Συνήθως οι θερμοκολλημένες στάμπες με τα σήματα της NIKE είναι χαμηλής ποιότητας και φεύγουν πολύ γρήγορα. Επίσης οι κολλήσεις και τα ραψίματα είναι πρόχειρα. Από έξω είναι πολύ δύσκολο να τα καταλάβεις. Μόνο το πέλμα αυτού που το φοράει το καταλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μετακινήθηκε στο off topic μιας και "Η συγκεκριμένη υποκατηγορία αφορά θέματα σχετικά με υπολογιστές, εξαρτήματα και περιφερειακά τους καθώς και ηλεκτρονικά προϊόντα τεχνολογίας" :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έγινε μια έρευνα που έλεγε ότι το 40-50% των εμπορευμάτων σε επίσημα καταστήματα είναι μαϊμού προκειμένου να μειώσουν τη χασούρα λόγω της μειωμένης κίνησης. Η έρευνα έγινε σε κάθετα* καταστήματα και μόνο. Φανταστείτε λοιπόν τι γίνεται στα υπόλοιπα. Αν βρω το link, γιατί ήταν πριν 3-4 μήνες, θα σας το δώσω.

*πουλάνε αποκλειστικά μια μάρκα

Link to comment
Share on other sites

μερικα μαϊμου κανουνε κρα οτι ειναι ψευτικα γιατι ειναι χοντροκομμενα κακο πλαστικο

βαρεια κτλπ. Αν ειναι καλη απομιμηση ειναι και αυτη που αναφερεται παραπάνω και δε μπορείς

να την καταλάβεις αφού στην πουλάει μέχρι και το κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο original = Nike's online shop only.

Από όπου αλλού και να τα πάρεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Οι καλές μαϊμούδες δεν ξεχωρίζονται, και άνετα μπορείς να νοιώθεις υποψίες ακόμα και για μεγάλα καταστήματα [ εδώ το official store πούλαγε μαϊμούδες! ]

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω εχω αγορασει και ειναι αξιοπιστο!

Nike Air Max + 2013 - Men's - Running - Shoes - Pimento/Black/Reflect Silver

btw τα ειδα χτες εδω στο μαντσεστερ στο foot locker 129λιρες νομιζω

edit

http://www.footlocker.eu/gb/en/s/air-max-2013.aspx

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο original = Nike's online shop only.

Από όπου αλλού και να τα πάρεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Οι καλές μαϊμούδες δεν ξεχωρίζονται, και άνετα μπορείς να νοιώθεις υποψίες ακόμα και για μεγάλα καταστήματα [ εδώ το official store πούλαγε μαϊμούδες! ]

Προσοχη με τετοια ποστ.

Καλυτερα να δινεις ενα λινκ για δημοσιευμα παρα να λες τετοια πραγματα για μια επιχειρηση που μπορει για την πλακα της να σου κανει μια μηνυση η μια αγωγη 300χιλιαρικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ τα βρήκα εδώ https://petersport.gr/nike-air-max-2013 και τα περιμένω, και επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη, ξέρω ότι φέρνουν μόνο αυθεντικά.

Και γω απο Θεσσαλονικη ειμαι, αλλα δεν το ξερω αυτο το πραγμα

Και δεν μπορω να το ξερω για κανενα καταστημα φυσικα

συνεπως, μην παιρνεις ορκο για κανεναν :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω εχω αγορασει και ειναι αξιοπιστο!

Nike Air Max + 2013 - Men's - Running - Shoes - Pimento/Black/Reflect Silver

Οταν παραγγειλες ειχες θεμα με τελωνειο?

Ειμαστε σιγουροι για το μαγαζι?

Ρωταω γιατι βλεπω τα air max να βγαινουν στα 115 ευρω με ενα 15% εκπτωση που εχει.

Για μεταφορικα τι σου ειχε χρεωσει?

thx in advance

Link to comment
Share on other sites

To μαγαζι ειναι φουλ αξιοπιστο! και εχει και πολυ μεγαλη ποικιλια, βεβαια καποιες μαρκες δεν τις στελνει εκτος αμερικης, πχ asics. Το βρηκα απο το ινσομνια που εχει παρα πολλους που εχουν αγορασει απο κει. Τα δικα μου airmax '97 εχουν βγει αριστα, και ειναι τα τοπ παπουτσια στις μαιμουδιες. Εχω και κατι αλλα μαιμουδιες και δεν εχουν καμια σχεση με αυτα του eastbay, οποτε ειναι 100% αυθεντικα. Τωρα αν εχει αλλαξει κατι δεν μπορω να το ξερω. Νομιζω ειναι το ιδιο καταστημα με το footlocker, εκτος και αν εχουν το ιδιο template στο site τους και ιδιες ακριβως τιμες.

Mεταφορικα ειναι πολλα, καμια 30αρια δολαρια. Αλλα και παλι πιο φτηνα απο Ελλαδα ερχονται, εμενα μου ηρθαν 98€ και Ελλαδα στην καλυτερη τα εβρισκα 135€ σε εκπτωσεις. Συνηθως επαιζαν 185€.

Τελωνειο 3€ μου ειχε ερθει πριν 3 χρονια, αλλα και περσυ που πηρε ενας φιλος μου 3€ πληρωσε.

Κουπονια για εκπτωση παιζουν συνεχεια 15-20%.

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα, περιπου 10-15μερες.

Προχωρα τα σταδια της παραγγελιας κ θα σου βγαλει ακριβως ποσο ειναι. Επελεξε πχ paypal και σου βγαζει δεξια ποσο ειναι μαζι με μεταφορικα, εκπτωσεις κλπ.

Uk δυστυχως βαρανε τελωνειο απ οτι εμαθα κ δεν παρηγγειλα τωρα που ηθελα.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.