Jump to content



Καταστήματα για αθλητικά παπούτσια


Dr.Paneas

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Δεν θα προτινα ομαδικη, υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος για τελωνειο...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Περιπου ποσο ειναι το τελωνειο για μια παραγγελια 3 πραγματα και πανω-κατω 200$?

Link to comment
Share on other sites

Περιπου ποσο ειναι το τελωνειο για μια παραγγελια 3 πραγματα και πανω-κατω 200$?

AFAIK 23% των 200$ συν τα έξοδα εκτελωνισμού κλπ ( κάπου στα 35 ευρώ για τέτοιο ποσό ) [ εννοώ να κάνεις εσύ τον εκτελωνισμό, αν θες να στο εκτελωνίσει εταιρία θέλουνε κανά 80+ ευρώ δικά τους ]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ψάχνω κι εγώ παπούτσια.

Είχα πάρει πριν 3 χρόνια τα air max 97 κι από τότε είδα το φως μου!

Ένα πρόβλημα που είχα με το αριστερό μου γόνατο απλά το ξέχασα και παίζω άνετα και λίγο μπασκετάκι.

Τα air max λοιπόν μετά από αρκετό λιώσιμο μου τρύπησαν (στα 2 χρόνια). Τα είχα πάρει από ελλάδα από αλυσίδα. Πήρα πέρυσι από amazon τα οποία μου έχουν τρυπήσει σε λιγότερο από χρόνο (στους 9 μήνες). Υποθέτω μαϊμού.

Το θέμα είναι ότι το nike uk δεν φέρνει τα nike air max 97 ούτε σε id που τα καστομάρεις μόνος σου ούτε σε μαύρο χρώμα παρά μόνο στο κλασσικό ασημί (και δεν μου αρέσουν ασημί παπούτσια), οπότε μάλλον με βλέπω για μαϊμού. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι μούφα, αρκεί να κάνουν 50 ευρώ και όχι 100 λίρες, αλλά δυστυχώς εδώ uk δεν βρίσκω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Santa barbara με 25€... κανε υπομονη να πας Ελλαδα.

Ειχα παρει κ κρατησαν κανενα 6μηνο. Μετα πηρα αυθεντικα απο eastbay κ τα χω 2 χρονια, και παιζω 110-120κιλα.

Και βασικα αν εχεις θεμα με το ποδι κοιτα σε αυθεντικο

http://m.footlocker.eu/gb/en/s/Shoes/Nike-Air-Max-97-42.aspx/4202037504

Και τσεκαρε κ σε asics nimbus, κλασεις πιο ανετο απο το air max 97.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ψάχνω κι εγώ παπούτσια.

Είχα πάρει πριν 3 χρόνια τα air max 97 κι από τότε είδα το φως μου!

Ένα πρόβλημα που είχα με το αριστερό μου γόνατο απλά το ξέχασα και παίζω άνετα και λίγο μπασκετάκι.

Τα air max λοιπόν μετά από αρκετό λιώσιμο μου τρύπησαν (στα 2 χρόνια). Τα είχα πάρει από ελλάδα από αλυσίδα. Πήρα πέρυσι από amazon τα οποία μου έχουν τρυπήσει σε λιγότερο από χρόνο (στους 9 μήνες). Υποθέτω μαϊμού.

Μαϊμουδάκια και τα 2 χαλαρά.

Από τότε που σταμάτησα να αγοράζω έτοιμα παπούτσια Nike και το γύρισα σε "my design" από το Nike ID ξεχνάω πότε έκανα παραγγελία τελευταία φορά.

Να σου δώσω να καταλάβεις, έχω ζευγάρι από το 2007 τα οποία αν τα δείς σήμερα μοιάζουνε ακόμα σαν καινούργια, με την μόνη ΜΙΚΡΗ μάλιστα φθορά να είναι στο 1 παπούτσι στην σόλα ίσα ίσα.

Και δεν είμαι τύπος που προσέχει τα παπούτσια του, κλπ.

Παίζω μπάσκετ, ακόμα και ποδόσφαιρο άμα λάχει με αυτά, άνοιγα με το μίτο τους τις "ασφάλειες" χειροκίνητης γκαραζόπορτας, βόλτες συχνά, περπάτημα κάμποσο, πλυσίματα στο πλυντήριο έχουνε φάει και γω δεν ξέρω πόσα.

Δερμάτινα Tommy H. που πήρα πριν 15 μέρες ήδη έχουνε περισσότερη φθορά από αυτά, και τα φοράω μόνο σε βραδινές εξόδους φαντάσου :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με τις αερόσολες έχω θέμα γιατί μετά από κάποιο διάστημα από κάπου μπάζουν και παίρνουν νερό και τρίζουν... :p

Δεν τις έχω σε ιδιαίτερη υπόληψη...Παλιότερα μου είχε σκάσει η μία από το ένα παπούτσι και δεν κατάλαβα καμία διαφορά. Ήταν μόνο στη φτέρνα όχι σε όλο το παπούτσι.

Εγώ έχω βρει την χαρα μου με τα and1 εδώ και 4-5 χρόνια παίρνω μόνο τέτοια και είναι σκυλιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει κι εγώ από Eastbay τα Nike LunarGlide 2. Έκαναν 1 μήνα για να έρθουν Θεσσαλονίκη και απο όσα είχα διαβάσει πριν παραγγείλω, είναι το φυσιολογικό χρονικό διάστημα.

Δεν ξέρω τι παίζει τώρα με μεταφορικά (είχα παραγγείλει τέλη του '11), τότε πλήρωσα 35,99$ για "shipping & handling" και πάλι έβγαινε πολύ πιο φτηνά από το να τα πάρω εδώ. Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με την παραγγελία από το checkout μέχρι να την παραλάβω aka τελωνεία κτλ. Είτε το ποσό του τελωνείου ήταν μέσα στα 36$, ή δεν ασχολήθηκαν. :p

Να αναφέρουμε πως είναι θυγατρική του footlocker.

Από εκεί και μετά, σε περίοδο εκπτώσεων στηρίζουμε official stores, ενώ τώρα έχω κάνει και μια παραγγελία από spartoo.gr

Για να δούμε πως θα είναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Από εκεί και μετά, σε περίοδο εκπτώσεων στηρίζουμε official stores, ενώ τώρα έχω κάνει και μια παραγγελία από spartoo.gr

Για να δούμε πως θα είναι και αυτό...

Γεια σου

Τελικα εμεινες ευχαριστημενος απο την παραγγελια σου απο το spartoo.gr? Ρωταω διοτι ο αδερφος μου παραγγειλε ενα ζευγαρι αθλητικα NIKE, pegasus κατι... νομιζω, για τρεξιμο, και τωρα περιμενουμε να ερθουν σε 8 εργασιμες. Θα δουμε. Εσυ εμεινες ευχαριστημενος απο αυτο το καταστημα?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.