Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Αρη σε ευχαριστουμε για την εμπειρια του να βγαινω στη ταρατσα με τη g27 στο χερι ετοιμη για ρηψη οταν εφτασα σπιτι! χαχα

Πραγματικα η fanatec απο αλλη διασταση! και πραγματικα το ολο setup οπως προειπε και ο φιλος pilot-Ιασονας ειναι μια πραγματικα αψογη καταστευη!!

Thanks για τη φιλοξενια!!!!!

 

Υ.γ. Το φρενο πολυ μαλακο. ( το παταγα μεχρι τη μεση και νομιζα οτι ειχε τερματισει! χαχα)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω scotts. Το φρένο μου φάνηκε πολύ σκληρό και με μηδέν αίσθηση. Το μόνο μείον από το απίστευτο set του Άρη (βέβαια όλα συνήθεια είναι).

 

Η Logitech μοιάζει σαν παιχνίδι μπροστά της.

 

Ο Άρης φιλόξενος, ο κοκπιτ φανταστικό και ο Ιάσονας αλλάζει ταχύτητες σαν τον Speedy Gonzales(για αυτό τόσο σταθερός στα φρένα).

 

Ελπίζω να σου αρέσουν οι ρυθμίσεις που σου προτείναμε.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας άρεσε, από Ιούνιο μόλις κλείσουν τα σχολεία και διώξω τις κόρες μου θα ξαναδιοργανώσουμε ένα τεστ ντραϊβ! :happy:

 

Δηλαδή ...

Τους έβγαλες όλους για καφέ ... και μετά τους παρέσυρες στο σπίτι σου (και καλά) για να τους δείξεις το cockpit.

Αν μου πείς οτι έτσι έριξες και την γυναίκα, τρέχω να προμηθευτώ PVC!!   :D  :D  :maninlove:

 

Αν σε κάθε συνάντηση συμπεριλαμβάνεται και το testdrive, στην επόμενη θα καταβάλω υπεράνθρωπες προσπάθειες να συμμετάσχουμε, εγώ και η βαριοπούλα μου!!  :bleh:  :bleh:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ...

Τους έβγαλες όλους για καφέ ... και μετά τους παρέσυρες στο σπίτι σου (και καλά) για να τους δείξεις το cockpit.

Αν μου πείς οτι έτσι έριξες και την γυναίκα, τρέχω να προμηθευτώ PVC!!   :D  :D  :maninlove:

 

Αν σε κάθε συνάντηση συμπεριλαμβάνεται και το testdrive, στην επόμενη θα καταβάλω υπεράνθρωπες προσπάθειες να συμμετάσχουμε, εγώ και η βαριοπούλα μου!!  :bleh:  :bleh:

 

Εσύ Κώστα θα είσαι η καλύτερη διαφήμιση για τα κόκπιτ μου, αν περάσουν το crash test σου με τη βαριοπούλα, θα αποκτήσω παγκόσμια φήμη!!!

 

Πάντως μπορούν να σου πουν τα παιδιά που με είδαν να χοροπηδάω (100 κιλά) πάνω σε έναν μόνο σωλήνα του κόκπιτ!

 

Χωρίς πλάκα, όποιος θέλει κανονίζουμε ξανά ένα test drive στο κόκπιτ μου και ιδιαίτερα για εσένα που μου είσαι ιδιαίτερα συμπαθής :bleh:  (κάπως έτσι έριξα και τη γυναίκα μου :wub: )

 

Για να μην είμαστε όμως :offtopic: στείλτε μου μήνυμα ή συνεχίζουμε τη κουβέντα εδώ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγώ ότι εάν κάποιος ψήνετε για fanatec και θέλει να κάνει test drive πρίν αποχωριστεί ένα σεβαστό ποσό είναι ευπρόσδεκτος (Παλαιό Φάληρο κατοικοεδρεύω). Εγώ βέβαια δεν έχω PVC Cockpit αν και έχω λάβει υποσχέσεις από τον Άρη ότι θα κάτσουμε παρεούλα όταν έχει χρόνο να φτιάξουμε ένα :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγώ ότι εάν κάποιος ψήνετε για fanatec και θέλει να κάνει test drive πρίν αποχωριστεί ένα σεβαστό ποσό είναι ευπρόσδεκτος (Παλαιό Φάληρο κατοικοεδρεύω). Εγώ βέβαια δεν έχω PVC Cockpit αν και έχω λάβει υποσχέσεις από τον Άρη ότι θα κάτσουμε παρεούλα όταν έχει χρόνο να φτιάξουμε ένα :D

 

Δεν το έχω ξεχάσει φίλε μου αλλά προς το παρόν δεν φαντάζει αυτό κατορθωτό στο άμεσο μέλλον (γι' αυτό και σιωπώ :rolleyes: ) με τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που διαθέτω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ποπ κορν και απολαύστε βίντεο και σχόλια από κάτω.

 

http://www.racedepartment.com/media/videos/battling-wolfgang-reip.9482/

 

Σήμερα έχουμε το prequalification για το BMW 235 cup και η συζήτηση για το τι επιτρέπεται στην πίστα και τι όχι έχει φουντώσει :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα αναμνηστικό βιντεάκι που τράβηξα από το χτεσινό "test-drive" (κακής ποιότητας αφού δεν το είχα προγραμματίσει) όπου μπορείτε να θαυμάσετε το "ιδιαίτερο" οδηγικό στυλ του Ιάσονα από το καπό του αυτοκινήτου - και παρεμπιπτόντως δεν ήξερε ότι τον τραβούσα! (προσέξτε στο 2:14 πως δαιμονισμένα κατεβάζει τις ταχύτητες :lol: στο 3:50 μου έκοψε να ανάψω και τα φώτα... )

 

PVC cockpit 41_TestDrive1_Jason
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο λεξικό η λέξη "ΖΗΛΙΑ" θα μπορούσε να αποτυπωθεί με τα συναισθήματα που νιώθω τώρα :p :p :p

 

ΚΑι αυτό όχι τόσο για την υπέροχη κατασκευή του Άρη, αλλά για την ωραία παρέα που φτιάξατε και το διασκεδάσατε!!!!!!

 

 

 

ΥΓ @Aris Teidis Φίλε ήρωας με 3 γυναίκες σπίτι. Εγώ με 2 ίσα που τα βγάζω πέρα :D :D :D

Μήπως να μαζευτούμε εμείς οι "αδικημένοι" και να φτιάξουμε κανά άλλο φόρουμ....

 

Πλάκα κάνω να τις χαίρεσαι!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα επιτέλους το video . Σχόλια.

1. Πραγματικά λυπόμουν τα Fanatec σε κάθε φρενάρισμα. Αν το Video αυτό αποσταλεί στην Fanatec, θα μειώσουν στο μισό την εγγύηση των προιόντων!!!!
2. Οι αλλαγές του Ιάσονα ήταν τόσο γρήγορες που ο εγκέφαλός μου δεν μπορούσε να τις συλλάβει.
3. Είδα υιοθέτησες άμεσα το κόλπο έκτισης του penalty με το μικρότερο δυνατό κόστος ;)

4. Ο Ιάσονας αν αρχίζει να παίζει με v-sync off (προσθέτει input lag = δεν προλαβαίνεις τα ανάποδα),  κάμερα από μέσα και μάθει λίγο setup, έχει τα φόντα να μετατραπεί σε alien.

Τώρα είναι καλούτσικος :p :p :p

5. Περί Fanatec.

α. Η τιμονιέρα όλα τα λεφτά. Αθόρυβη , smooth και σφαιράτη. Τα ανάποδα είναι παιχνιδάκι.

β. Το Shifter επίσης.

γ. Τα πετάλ δεν μου άρεσαν καθόλου.

ι. Το γκάζι απλά καλό.

ιι. Το φρένο εχει μηδενική αίσθηση. Είναι σαν να πατάς ένα σκληρό λάστιχο. Δεν μου άρεσε καθόλου.

ιιι. Ο συμπλέκτης έκανε πολύ θόρυβο.

 

Συγκρίσεις με G27 δεν υπάρχουν απλά λέω τί ένοιωσα. Θα την αγόραζα (αν είχα λεφτά), αλλά σίγουρα άλλα πετάλια.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είδα επιτέλους το video . Σχόλια.

4. Ο Ιάσονας αν αρχίζει να παίζει με v-sync off (προσθέτει input lag = δεν προλαβαίνεις τα ανάποδα)

 

ιι. Το φρένο εχει μηδενική αίσθηση. Είναι σαν να πατάς ένα σκληρό λάστιχο. Δεν μου άρεσε καθόλου.

Για να ακουστεί και η αντίθετη άποψη, τo vsync off δε μου έδωσε τίποτα πέρα από πονοκέφαλο και θόρυβο στο ανεμιστηράκι της vga. :lol:

Αν δεν προλαβαίνεις τα slides με vsync on, σου εγγυόμαι ότι δε θα τα προλάβεις ούτε με off.

 

Το φρένο των fanatec είναι πολύ πιο κοντά στην αίσθηση κανονικού φρένου αυτοκινήτου, ιδίως σε σύγκριση με τα πεντάλ της logitech. Απλά πρέπει να συνηθίσεις να φρενάρεις πιέζοντας πιο δυνατά και όχι πιο βαθιά. Αν δε σου άρεσε, μάλλον δε σου αρέσουν ούτε τα κανονικά πεντάλ φρένου των αυτοκινήτων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.