Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

πριν 6 ώρες, το μέλος aliakas έγραψε:

επί πληρωμής  dlc χωρίς πίστα ?

και άλλοι δίνουν ολόκληρο game τζάμπα ?

ωραία τα mazdaκια αλλά αρχίζουν να ξεφεύγουν 

Εεεεεμμμμ, συγγνώμη αλλά τι λες?

 

Καταρχάς, προσωπικά , με 1200 ώρες και ελάχιστα χρήματα που έχω δώσει, θεωρώ πως τους κλέβω κιόλας. Χώρια τα δώρα που πήραμε κατά καιρούς.

Αν με δωρεάν παιχνίδι, εννοείς το Forza (δλδ την προωθητική ενέργεια της Microsoft για τα 10), με ένα παιχνίδι, που απέχει από την ποιότητα του AC , έτη φωτός, επέτρεψέ μου να σκάσω ένα γελάκι.

 

Το DLC λογικά θα έχει γύρω στα 8€ και θα σου δώσει την δυνατότητα, να οδηγήσεις πιστά OFFICIAL, legendary αυτοκίνητα, που δεν υπάρχουν πουθενά σε άλλο αξιόλογο sim και μάλιστα σε πραγματικές πίστες = instant buy.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν ειχε και μια Suzuka μεσα (λογω japan dlc) δε θα με χαλαγε καθολου. Παλι θα το αγοραζα... :p

(καλυτερα τιποτα ομως, απο το να εδιναν παλι καμια ¨φανταστικη" τυπου nfs: underground σε καμια πολη μεσα :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι ρε παιδια οτι τους κλεβουμε κιολας..
Επειδη εχουμε καλο comunity και παιζουμε δε σημαινει οτι αξιζουν και καθε Ευρω.
Ακομα η εφαρμογη δεν θεωρειται stable (ναι ναι ξερω το πισι μου φταιει γιατι θα βγουν καποιοι να πουνε σε μενα τρεχει μια χαρα) , ακομα υστερει πολυ σε multiplayer , εχει καποιες βασικες ελλειψεις αλλα βγηκε το 2013 και μετα απο 3χρονια ακομα να θεωρηθει "ολοκληρωμενο" game και σωστο προγραμματιστικα.

Φοβασαι να κανεις alt kai tab γιατι δημιουργει stutter.Που να το πεις αυτο το πραγμα..

Γενικα ειναι τα ζωα μου αργα σαν εταιρια.Μου αρεσει πολυ , εχω πολλες ωρες και εγω ~1070 , θα συνεχιζω να τους υποστηριζω, αλλα να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ιασονα οπως το βλεπει ο καθεις και αναλογως τα "πιστολιασματα" κ τις "φολες" που εχει φαει κατα καιρους...

 

Συγκριτικα λοιπον ναι, θεωρω οτι τους κλεβω :)

 

Alt+tab γιατι αφου μπορεις κ με Alt+Enter?

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Παντως αν ειχε και μια Suzuka μεσα (λογω japan dlc) δε θα με χαλαγε καθολου

Πιο πολύ θα ταίριαζε laserscanned Tsukuba ή ακόμα καλύτερα Ebisu circuit (μαζί με το touge course) ;)

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είστε μικροί.. Λίγο ακόμα και φτάνω 2k ώρες.. Θα τις έφτανα προ πολλού αλλά το τελευταίο 6μηνο ζήτημα να  έπαιξα 150 ώρες :D

Anyway.. το παιχνίδι ανήκε μέχρι πρότινος σε niche market (νις προφέρεται; το είχα πάντα απορία) και ίσως το κόστος να φαίνεται σχετικά υψηλό στους καλομαθημένους από άλλα games ευρείας κατανάλωσης.

 

 

@GoMaR έχεις το ίδιο πρόβλημα με τον αλιάκα. Καλά όλα αυτά που λέτε αλλά με τι το συγκρίνετε; Φαίνεται ότι δεν έχετε παίξει/πληρώσει άλλα sims να δείτε τη γλύκα.. Να περιμένεις ΧΡΟΝΙΑ update που υποσχέθηκαν και να μη βρίσκεις τον dev πουθενά. Να έχεις σκάσει ένα κάρο λεφτά και το game να είναι broken. Είστε τυχεροί που πέσατε κατευθείαν στο AC χωρίς να φάτε τη μαυρίλα των περασμένων ετών.

Η άμεση επαφή με τους devs, τα συνεχή updates και το ότι ακούνε το community είναι πρωτόγνωρα πράγματα στο sim racing. Έχει γίνει επανάσταση με το AC. To sim-racing έγινε mainstream.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Φαίνεται ότι δεν έχετε παίξει/πληρώσει άλλα sims να δείτε τη γλύκα.. Να περιμένεις ΧΡΟΝΙΑ update που υποσχέθηκαν και να μη βρίσκεις τον dev πουθενά.

Παράδειγμα? NKpro?

 

Edit: Φατσούλα :p

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακη σου διαφευγει κατι πολυ σημαντικο.

Το οτι ειναι καλυτεροι απο τους αλλους δε σημαινει οτι ειναι οι καλυτεροι γενικα και οτι δεν πασχει σαν εταιρια.
Και οπως ειπα,εκτιμωντας ολα αυτα,θα συνεχιζω να τους στηριζω,αλλα οχι να κανουμε τα στραβα ματια.


 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, GoMaR said:

θα συνεχιζω να τους στηριζω,αλλα οχι να κανουμε τα στραβα ματια.

Κάπως σαν το πονάω αλλά μου αρέσει, ένα πράμα ... 

 

ΥΓ. Τι να πω κι εγώ ο δύσμοιρος που τον τελευταίο χρόνο είναι ζήτημα αν έχω παίξει 50 ώρες!!

Έγινε επεξεργασία από djkostas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ε οχι ρε παιδια οτι τους κλεβουμε κιολας..
Επειδη εχουμε καλο comunity και παιζουμε δε σημαινει οτι αξιζουν και καθε Ευρω.
Ακομα η εφαρμογη δεν θεωρειται stable (ναι ναι ξερω το πισι μου φταιει γιατι θα βγουν καποιοι να πουνε σε μενα τρεχει μια χαρα) , ακομα υστερει πολυ σε multiplayer , εχει καποιες βασικες ελλειψεις αλλα βγηκε το 2013 και μετα απο 3χρονια ακομα να θεωρηθει "ολοκληρωμενο" game και σωστο προγραμματιστικα.

Φοβασαι να κανεις alt kai tab γιατι δημιουργει stutter.Που να το πεις αυτο το πραγμα..

Γενικα ειναι τα ζωα μου αργα σαν εταιρια.Μου αρεσει πολυ , εχω πολλες ωρες και εγω ~1070 , θα συνεχιζω να τους υποστηριζω, αλλα να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους.

 

1. H εφαρμογή είναι κάρα-stable. Αν εσύ έχεις πρόβλημα με το pc σου, δεν φταίει το software. Υπόψιν ότι έκανα format μιας κ είχα παλιό build στα 10άρια. Με τα παλιά , στο ίδιο μηχάνημα, έπρεπε να είχα μόνο τους 362.00 drivers αλλιώς είχα Frame drops μετά από alt-tab κτλ. Με το νέο build ακόμα κ με τους latest drivers , το παιχνίδι πάει σφαίρα και απροβλημάτιστα).  Άρα πάει το ένα επιχείρημα.

 

2. Το AC , υποτίθεται πως θα είχε καμιά 10αριά αμάξια, 5-6 πίστες και ίσως multiplayer. Κοίτα που είσαι τώρα με τα ίδια λεφτά. Μη πεις για DLC , ακόμα και έτσι.

 

3. Στο multiplayer , είναι μια χαρά. Τι άλλο θες? Έχεις MR , έχεις SRS , έχεις σχεδόν ότι θες. Τι άλλο υπάρχει? Α ναι , το iRacing με εκατοντάδες € για συνδρομή και content που ουσιαστικά δεν έχεις παρά μόνο όσο πληρώνεις...α ναι έχεις κ το raceroom ( ας γελάσω)  κ το rF2 με τους ερημωμένους servers....

Ας σοβαρευτούμε.

 

4. Έχεις υποστήριξη 24/7. Οι devs θα βγάλουν fixes Κυριακή απόγευμα ή ακόμα κ την Πέμπτη πριν τα Χριστούγεννα!!!!

 

5. Τα ζώα μου αργά???? Φιλαράκι, κοίτα τι γίνεται γύρω σου. Επίσης κοίτα το 2.

 

Για αυτά και για αυτά , μιας και είναι με διαφορά (μαζί με reiza) το καλύτερο studio, αξίζουν 100% την υποστήριξή μας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, liakjim said:

 

1. H εφαρμογή είναι κάρα-stable. Αν εσύ έχεις πρόβλημα με το pc σου, δεν φταίει το software. Υπόψιν ότι έκανα format μιας κ είχα παλιό build στα 10άρια. Με τα παλιά , στο ίδιο μηχάνημα, έπρεπε να είχα μόνο τους 362.00 drivers αλλιώς είχα Frame drops μετά από alt-tab κτλ. Με το νέο build ακόμα κ με τους latest drivers , το παιχνίδι πάει σφαίρα και απροβλημάτιστα).  Άρα πάει το ένα επιχείρημα.

 

2. Το AC , υποτίθεται πως θα είχε καμιά 10αριά αμάξια, 5-6 πίστες και ίσως multiplayer. Κοίτα που είσαι τώρα με τα ίδια λεφτά. Μη πεις για DLC , ακόμα και έτσι.

 

3. Στο multiplayer , είναι μια χαρά. Τι άλλο θες? Έχεις MR , έχεις SRS , έχεις σχεδόν ότι θες. Τι άλλο υπάρχει? Α ναι , το iRacing με εκατοντάδες € για συνδρομή και content που ουσιαστικά δεν έχεις παρά μόνο όσο πληρώνεις...α ναι έχεις κ το raceroom ( ας γελάσω)  κ το rF2 με τους ερημωμένους servers....

Ας σοβαρευτούμε.

 

4. Έχεις υποστήριξη 24/7. Οι devs θα βγάλουν fixes Κυριακή απόγευμα ή ακόμα κ την Πέμπτη πριν τα Χριστούγεννα!!!!

 

5. Τα ζώα μου αργά???? Φιλαράκι, κοίτα τι γίνεται γύρω σου. Επίσης κοίτα το 2.

 

Για αυτά και για αυτά , μιας και είναι με διαφορά (μαζί με reiza) το καλύτερο studio, αξίζουν 100% την υποστήριξή μας.

Αλλοιμονο αν ησουν λιγοτερο επιθετικος.
Δε πειραζει , αυτος εισαι.Απανταω στο ιδιο στυλ.

 

1.Στο ξανα λεω, το οτι τρεχει σε σενα αψογα δε σημαινει οτι τρεχει σε ολους.Το μηχανημα μου δεν εχει κανενα προβλημα.Το αρνεισαι;Δικο σου προβλημα.Γιατι δε το δεχεσαι αυτο και προτιμας να πεις μια εφαρμογη "Kara-stable" οταν στο ts , εχει αναφερθει απο 2-3 ατομα για ψιλο προβληματα ; Θες να σου αναλυσω μηπως τι προβληματα εχω ; Τα εχω πει πολλακις.

2.Συμφωνω αν και με 10αμαξια και 5-6 πιστες δε θα ειχε 35Ε η κοντα 50Ε (με DLC)μετα.Τοτε αλλος θα εκλεβε.

 

3.Πολλα που θα βοηθησουν στο online community.Search friend , Vote system ,περισσοτερες επιλογες για συστημα αγωνων..Αυτα μου ερχονται αυτη τη στιγμη..

4.Δεν ανεφερα οτι δεν υπαρχει υποστηριξη.

5.Αν κρινω απο την τεραστια κοιλια και τα ΠΟΛΛΑ προβληματα απο 1.4 -> 1.5 ναι.

6.Να την αντιμετωπιζουμε τελικα αυστηρα ως καλυτερο studio η ως μια ομαδα 10 ατομων που ειχαν σκοπο για 10 αμαξια και 5-6 πιστες ; Αν θελουν να λεγονται σοβαρο στουντιο , τοτε θα πρεπει να ειναι ετοιμοι και για κριτικες.

 

Με αυτα και με αυτα μη παραποιεις λογια που δεν ειπα.Δεν ειπα οτι δεν αξιζουν την υποστηριξη μας και για αυτο την εχουν.Δε συμφωνω στην υπερβολη  στο οτι "τους κλεβουμε" Υπαρχει μια διαφορα.

Ναι ειμαι πιο αυστηρος.Ναι δεν ειμαι 100% ευχαριστημενος οσο εσεις.Εχει σημασια ; ΕΓΩ δεν ειμαι.Δεν εχω το δικαιωμα μηπως να κρινω ενα παιχνιδι ως καταναλωτης και ως gamer που εχω αφιερωσει 1000+ ωρες και που εχω δωσει ΟΛΑ τα λεφτα που μου εχει ζητησει ;
Οτι και να πειτε , γνωμη δε θα μου αλλαξετε...αλλα θα σας αγαπαω το ιδιο

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

rF2 με τους ερημωμένους servers....

Δεν έχει ερημωμένους server.

Oι servers υπάρχουν και είναι κλειδωμένοι για να κάνεις προπόνηση. Δεν είναι βρήκα server μπήκα να τρέξω. Δεν είναι για τον καθένα. Δες σελίδες απο πρωταθλήματα στο rF2 για να καταλάβεις τι εννοώ.

Και αν εγώ είμαι αυστηρός εκεί σε μερικούς server έχει υποχρεωτικό practice και δεν υπάρχει περίπτωση να τρέξεις αν δεν έχεις παρουσία στον server.

 

Όχι είναι Κυριακή άντε να μπω να τρέξω για τον χαβαλέ.

Θέλεις τέτοιες καταστάσεις ?

Πάνε AC ή Forza.

 

Kαι δεν θα ανφερθώ σε ποινές κ.τ.λ. που μερικοί θεωρούν αστεία και αυστηρά.

Είπαμε, θέλεις hardcore ? Πας rF2.

Θέλεις χαβαλέ ? AC ή Forza.

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR αν δε στείλεις logs δε δικαιούσαι να λες ότι έχεις κάνει τα πάντα και δε στρώνει. Δεν έχεις κάνει το βασικότερο: να ενημερώσεις τους devs!!

Πιο πολύ ενδιαφέρον θα είχε να γίνει συζήτηση γύρω από τα νέα αυτοκίνητα πάντως..

 

Έρχεται trueno και skyline ρε γερμανόφιλοι ειδωλολάτρες!!! Θα πήξετε στη JDMίλα και θα σας αρέσει κιόλας!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.