Jump to content



Recommended Posts

Root γινεται χωρις να χαθει η εγγυηση?

Βεβαίως και δε χάνεται η εγγύηση. Όλα μπορούν να επανέλθουν σε εργοστασιακή κατάσταση, αν προηγηθεί s-off. Σαν να μηδενίζεται ο counter και αφαιρούνται όλα τα σημάδια επέμβασης.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:happy2: & :hehe:

https://twitter.com/htc/status/438033001083990016/photo/1

Βεβαίως και δε χάνεται η εγγύηση. Όλα μπορούν να επανέλθουν σε εργοστασιακή κατάσταση, αν προηγηθεί s-off. Σαν να μηδενίζεται ο counter και αφαιρούνται όλα τα σημάδια επέμβασης.

είσαι σίγουρος? είχα διαβάσει χωρίς να το διασταυρώσω οτι κράτα logs history μέσα στο chip

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος HTC One και γω εδω και ενα μηνα παεριπου

η εμπειρία χρίσης δεν εχει καμια επαφη με το S4 (που ειχα για 10 μηνες!!)

0 λαγκ και σφεντονα σε ολα χωρις να πειραξεις τπτ!!! και περισσοτερη μπαταρια επιτελους :D

ευτυχώς έστειλα το S4 και ησύχασα! αποτι ειδα και το S5 μπουρουχα

οποτε περιμενουμε το M8 με αγωνια!!

[MENTION=9875]venom7[/MENTION] μεγειες μαν!! και γω σε μαυρο το ηθελα αλλα ακουσα οτι ξεβάφει σχετικα ευκολα

και πηρα το ασημι

δεν ξερω αν ισχυει (μακαρι οχι δλδ!!)

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρία χρίσης δεν εχει καμια επαφη με το S4 (που ειχα για 10 μηνες!!)

και περισσοτερη μπαταρια επιτελους :D

Για ανάλυσέ τα λίγο παραπάνω αυτά τα 2 σε παρακαλώ να κράξω ένα φιλαράκι..

Link to comment
Share on other sites

το Σ4 είχε άπειρο λαγκ από την πρώτη ημέρα που το πήρα!! βέβαια υπόψιν δεν το νιώθουν όλοι και μερικοι με έλεγαν ψείρα.....τεσπα

το οποιο λαγκ βελτιώθηκε αρκετά ειδικά με την 4.3 εκδοση

λογικά στην 4.4 δεν πρέπει να υπάρχει καθόλου!

Στο One δεν έβλεπες ίχνος λαγκ άπω την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας!!

επίσης όταν πιάνεις το ONE στο χέρι σου η αίσθηση που σου αφήνει δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με την πλαστικουρα του Σ4

και οσον αφορα την μη επεκτασιμότητα του αποθηκευτικου χώρου μεχρι τωρα ειμαι κομπλε με τα 32Gb

η μπαταρια τωρα με ακριβώς ίδια χρήση και apps (για να μην πω περισσότερη με το ONE)

φεύγω από το σπίτι το πρωί 7.30 με 100% μπαταρία και στις 23:00 έχω 37% μπλε δόντι μόνιμα 4G και WIFI μόνιμα

ενω στο Σ4 παρόλο που έκλεινα στο μπλε δόντι και το WiFi όταν δεν τα χρησιμοποιουσα στις 23:00 πάλι ήμουν 18%

Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος HTC One και γω εδω και ενα μηνα παεριπου

η εμπειρία χρίσης δεν εχει καμια επαφη με το S4 (που ειχα για 10 μηνες!!)

0 λαγκ και σφεντονα σε ολα χωρις να πειραξεις τπτ!!! και περισσοτερη μπαταρια επιτελους :D

ευτυχώς έστειλα το S4 και ησύχασα! αποτι ειδα και το S5 μπουρουχα

οποτε περιμενουμε το M8 με αγωνια!!

[MENTION=9875]venom7[/MENTION] μεγειες μαν!! και γω σε μαυρο το ηθελα αλλα ακουσα οτι ξεβάφει σχετικα ευκολα

και πηρα το ασημι

δεν ξερω αν ισχυει (μακαρι οχι δλδ!!)

Αυτος ο sebastian μεγαλος τρολας τελικα. Απο το Μαρτιο του '13 τα φωναζω :p

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε το new ONE μηπως αξιζει γιατι το s5 για μενα ακυρο τρελο τρωει...Αλλιως δυστυχως g3...

Eνα ONE με βελτιωμενη καμερα θα ειναι... ολα τα αλλα βελτιωμενα στο 5%! Σφαίρα παει το one σφαίρα θα πηγαινει το new one!

...και μονο αυτα αρκουν για εναν με σαπιο S4 να παει σε one new!

Eγω μαλλον θα παω για το επομενο HTC! Θα πεσει αλλου το μαρουλι φετος....

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος? είχα διαβάσει χωρίς να το διασταυρώσω οτι κράτα logs history μέσα στο chip

Είμαι σίγουρος γιατί το έχω κάνει. Και στην τελική, η εταιρία δε μπορεί να ισχυριστεί ότι το τηλέφωνο δεν έχει εγγύηση τη στιγμή που το bootloader θα είναι locked, untampered και με s-off.

EDIT: S-On εννοούσα.

Έγινε επεξεργασία από wacko_gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

είμαι από χθες και γω πανευτυχης κάτοχος htc one σε μαύρο. ΤΟ κινητό είναι πραγματικά απίστευτο. Η ποιότητα κατασκευής είναι από άλλο πλανήτη. Μια ερώτηση μόνο, δεν μου έχει βγάλει το update για το 4.4.2 ακόμα. Ξέρεις κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.