Jump to content



Recommended Posts

2.0gb εχει το τηλεφωνο!

Απο αυτα λοιπον,τα 512mb ειναι στην καρτα γραφικων adreno 320!

...οποτε μιλαμε 1,5gb μνημη με ελευθερα τα 900mb (available ram 57% 890mb) σε μενα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] antutu πόσο βγάζεις :p

...να σου πω οτι δεν το εχω τρεξει! :p

Βεβαια, κανενα bench δεν εχω τρεξει μεχρι τωρα οποτε δεν μπορω να πω κατι πανω σε αυτα!

Link to comment
Share on other sites

900 mb εχω μονο μολις ανοιγω το τηλεφωνο απο κλειστο. Τωρα πως εσεις με χρηση εχετε 900 mb απορω. Ειδικα αν ισχυει αυτο που λεει ο borg οτι χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη απο τα samsung για να φορτωνει το sense...

Link to comment
Share on other sites

900 mb εχω μονο μολις ανοιγω το τηλεφωνο απο κλειστο. Τωρα πως εσεις με χρηση εχετε 900 mb απορω. Ειδικα αν ισχυει αυτο που λεει ο borg οτι χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη απο τα samsung για να φορτωνει το sense...

δεν ξερω που το διαβασε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα στο τηλεφωνο μου δεν εχω δει δειγμα κοπωσης, μπορω να ανοιξω 3-4 παιχνιδια και να βγαινει/μπαινει σαν δαιμονισμενο!

Δεν εχω κανενα θεμα με την ram! Πρωτη φορα την κοιταξα τωρα για να σας πω ποσο εχω ελευθερη....

Πραγματικα με το τηλεφωνο εχω αραξει που λεμε! Μετα το galaxy note, ηρθε το ΟΝΕ μου και μου εδωσε την ηρεμια που ηθελα! Μια συσκευη η οποια ειναι κατασκευασμενη να κανει τα παντα αλλα πανω απο ολα απροβληματιστα!

Αυτο ειναι που εψαχνα.... δεν θελω να ακουω για XDA, δεν θελω να ακουω για custom rom! Θελω πανω απο ολα την ηρεμια μου...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Το sense 5 δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τα προηγούμενα.

Από one x σε one τεράστια η διαφορά..

(Γνώμη μου,μου άρεσε περισοτερο πριν το 5.Αλλά το 5 είναι παναλαφρο)

Όσο για custom Rom το HTC είναι πολύ πιο εύκολο από τα Samsung.

Και σαν Rom η ordroid η viper που είναι θεϊκή!!

Όσο για συγριση one με s4 σε καθημερινή χρήση (λειτουργικότητα όχι benchmarks) είναι καλύτερο το one αν αφαιρέσουμε την κάμερα και ίσως και το χώρο που για κάποιους παίζει ρόλο.

(HTC 32gb Samsung 8,κάτι διαθεσημα συν sd 64gb..

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι πως οταν βαρεθεις την εργοστασιακη δεν εχεις πολλες επιλογες. Οπως και να εχει την επιλογη μου την εχω κάνει. Εχετε προχειρα συγκριτικά καμερας με s4 κτλ; στο public εξακολουθώ να σας λεω πως κολλαει το κινητό! Οποιος ειναι "βόρειος" ας το τσεκαρει! ;) οσον αφορά τωρα την εργοστασιακη ρομ μου αρεσει το αλα windows στην αρχική οθονη αλλα το μρνου με "ξενίζει" αρκετα λογω οτι συνηθισα αλλιως.. απο γρατζουνιες πως τα πατε; χαράζει ευκολα οπως το μηλοφωνο;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση ή φωτογραφική του s4 με το one.

Το s4 είναι πολύ μπροστά.

Αλλά το one για 4megapixel απλά δεν υπάρχει.

Είναι μη συγκρίσιμα όμως και είναι λάθος να τα συγκρίνουμε στο συγκεκριμένο.

Όσο για φωτο σε χαμηλό φωτισμό έχω την αίσθηση ότι είναι σχεδόν τα ίδια.

Και στο βίντεο καλύτερο το s4.

(Παιδιά τη γνώμη μου λέω.επίσης έχω και τα δύο και νομίζω πως έχω πιο ολοκληρομενη άποψη)

Όσο για τον φίλο παραπάνω που λέει πως ψιλοκολλαει το εκθεσιακό στα public,μην συγκρίνεται τέτοιες συσκευές.

Μπορεί να είναι καθαρά για εκθεσιακό σκοπό "demo",μπορεί να του έχουν κάνει οτιδηποτε,μπορεί και να μην του έχουν κάνει ποτέ επανεκκίνηση..

Πάντως το τηλέφωνο δεν νιώθεις ότι ζορίζεται-κολλάει πουθενά.

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση ή φωτογραφική του s4 με το one.

Το s4 είναι πολύ μπροστά.

Αλλά το one για 4megapixel απλά δεν υπάρχει.

Είναι μη συγκρίσιμα όμως και είναι λάθος να τα συγκρίνουμε στο συγκεκριμένο.

Όσο για φωτο σε χαμηλό φωτισμό έχω την αίσθηση ότι είναι σχεδόν τα ίδια.

Και στο βίντεο καλύτερο το s4.

(Παιδιά τη γνώμη μου λέω.επίσης έχω και τα δύο και νομίζω πως έχω πιο ολοκληρομενη άποψη)

Όσο για τον φίλο παραπάνω που λέει πως ψιλοκολλαει το εκθεσιακό στα public,μην συγκρίνεται τέτοιες συσκευές.

Μπορεί να είναι καθαρά για εκθεσιακό σκοπό "demo",μπορεί να του έχουν κάνει οτιδηποτε,μπορεί και να μην του έχουν κάνει ποτέ επανεκκίνηση..

Πάντως το τηλέφωνο δεν νιώθεις ότι ζορίζεται-κολλάει πουθενά.

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Με τα υπολοιπα πως τα παει; τοσο χαλια ειναι;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως είναι χάλια..

Μονο σε κάμερα χάνει για μένα.

Αλλά από την άλλη έχει zoe που δουλεύει πολύ καλά.

Όσο για τα air του Samsung είναι απλά για εφέ.

Όποιος έχει S4 και τα έχει ενεργοποιημένα νομίζω κάνει τη ζωή του πιο δύσκολη.

Μου αλλάζει τραγούδια ακόμα και όταν γυρνάω το κεφάλι μου μερικές φορές πχ..

Αν μου λέγανε να κρατήσω ένα από τα 2 σίγουρα θα κράταγα το HTC.

Πιο smooth,καλύτερη μπαταρία και πιο εύχρηστο για μένα.

Όσο για το αν βαρεθεί κάποιος το sense έχει επιλογές.

Ακριβώς ότι ρομ παίζουν για τα άλλα τηλέφωνα υπάρχουν και για το one.

Αν και HTC πέρνεις για το sense....

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια δεν νομιζω να ειναι καλυτερο το ΟΝΕ. Στα ιδια ειναι πανω κατω...

Σε stand by mode ειναι αρκετα καλυτερο το one εχουν αναφερει... προσωπικα δεν ξερω!

Αλλα σε θεμα μπαταριας με εχει αφησει αφωνο...εχω μπει 3ο πρωι με 50% διαθεσιμη! (1ο πρωι 100%, 2ο πρωι 78% και 3ο πρωι 50%) :p Με wifi μονιμα ανοιχτο με auto update & φωτεινοτητα 100%!

Το galaxy note το εχω μονιμα στην πριζα.... δεν το βγαζω πια! Αλλαζα 2-3 μπαταριες την ημερα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14799]ziarkas[/MENTION] σε ευχαριστώ! Οι επιλογες δεν ειναι παρομοιες ουτε καν πλησιαζουν, για την ακριβεια ειναι πολυ λιγες αλλα αν δουλευει απο μονο του καλα δεν εχω προβλημα..! @Σεμπ το @@@ και σκουριασε, καταλαβα πως κραταει δεν χρειάζεται το παράδειγμα!!! :p

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε τετοια μπαταρια ειχα δει και εγω μια φορα που απλα το ειχα παρει μαζι μου το κινητο και δεν το χρησιμοποιησα παρα μονο για να διαβασω ενα μηνυμα και μια κληση... Δεν παιζει με χρηση να εχει τετοια μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως όσο το χρησιμοποιείς το κάθε κινητό κρατάει και λιγότερη μπαταρία.

Σαν σύνολο το one έχει λίγο καλύτερη μπαταρία.

Και στην αναμονή όντως δεν χαλάει καθόλου,το Samsung σε αναμονή χαλάει λίγο παραπάνω..

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις εφτασε στα χερια μου αυτο το διαμαντι παιδες :D Must have apps ? (Αν μπορειτε γραψτε και ενα comment απο διπλα για το τι κανει η καθε εφαρμογη γτ ειμαι νεος στο android :D ) Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε στα χερια μου αυτο το διαμαντι παιδες :D Must have apps ? (Αν μπορειτε γραψτε και ενα comment απο διπλα για το τι κανει η καθε εφαρμογη γτ ειμαι νεος στο android :D ) Ευχαριστω πολυ :)

Καλορίζικο

Πες μας τις απορίες σου και εδώ είμαστε εμείς. :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.