Jump to content



Recommended Posts

Εγώ απλά δεν το πήρα γιατί δεν μου έκανε σαν συσκευή.

Γενικώς πάντως το γκιοζιές και εμμετικό κτλ δεν είναι και πολύ ώριμη απάντηση να ξέρεις...

Eδω εβαλε 16χρονα στην Ιαπωνια να τρολαρουν κατα της HTC επι πληρωμή. Καταδικάστηκε γι αυτο, το ξεχασατε!

Ουτε η Microsoft δεν τα εκανε αυτα...

MS = MS και Samy = Αμπαλοι ολκης!

Aπο Samsung, μονο SSD! ....και αυτο μεχρι να κανει γερο come back ο leader της τεχνολογιας Intel!

Apple δεν θα γίνεις ποτε των ποτων με τετοιες αρκουδιες Κορεατη...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εξακολουθείς να λες αοριστίες και μη χειροπιαστά πράγματα αλλά οκ, κατάλαβα.

To ONE είναι πολύ όμορφο κινητό αλλά χάνει στα σημεία από τον ανταγωνισμό και αυτό δεν έχει καμία σχέση με κορεάτες, ms και τα σχετικά που λες.

Η HTC επίσης, αυτή τη στιγμή είναι ένα τίποτα στην αγορά κινητής, ΤΙΠΟΤΑ. Δεν φαίνεται σε κανένα πίνακα. Παρόλα αυτά εμένα δεν με αποτρέπει να πάρω ένα smartphone της στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω το μεγαλο αγχος που ειχα πριν προβω στην αγορα του HTC ONE.

Ειχα το Galaxy Note της Samsung και μαλιστα ακομα το εχω, το μεγαλο μου θεμα και που το σκεφτομουν εκεινη την εποχη με το HTC ONE ηταν πως θα συνέρχεται το τηλεφωνο αμα ξαφνικά κολλήσει μιας και η μπαταρία δεν βγαινει. Το να φαει σκάλωμα το Galaxy note ανοίγοντας μερικά apps ηταν καθημερινή υπόθεση με το samy για τα μπαζα λειτουργικο. Τραβας Μπαταρια και συνερχεται το τηλεφωνο.

Τελικά πήρα το HTC ONE και μετά απο 10 σχεδόν μηνες στην κατοχη μου δεν μου κόλλησε /σκάλωσε ΠΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω το μεγαλο αγχος που ειχα πριν προβω στην αγορα του HTC ONE.

Ειχα το Galaxy Note της Samsung και μαλιστα ακομα το εχω, το μεγαλο μου θεμα και που το σκεφτομουν εκεινη την εποχη με το HTC ONE ηταν πως θα συνέρχεται το τηλεφωνο αμα ξαφνικά κολλήσει μιας και η μπαταρία δεν βγαινει. Το να φαει σκάλωμα το Galaxy note ανοίγοντας μερικά apps ηταν καθημερινή υπόθεση με το samy για τα μπαζα λειτουργικο. Τραβας Μπαταρια και συνερχεται το τηλεφωνο.

Τελικά πήρα το HTC ONE και μετά απο 10 σχεδόν μηνες στην κατοχη μου δεν μου κόλλησε /σκάλωσε ΠΟΤΕ!

θα διαφωνήσω στο παράδειγμα και στη σύγκριση

στην εποχή του note 1 το android δεν ήταν ελαφρύ OS και δεν είναι, όπως δεν είναι και optimised OS όπως τα apple

για το θεμα τι κανει και τι εκανε η samsung ειναι άλλο θέμα παπά ευαγγέλιο

επισης τα android κινητά απο άποψη ταχύτητας (η smooth as butter που λενε μερικοί)κολλήματα η οτι άλλο θέμα είχε, το ξεπέρασε το 2012

και αυτο απο μεσαίου κόστους κινητά και πάνω

σήμερα 2014, κινητό android στα ~150€+ να τρέχουν εντελώς(η σχεδόν) άνετα είναι ελάχιστα, πχ το motorola moto g

τα windows phone 8 [(όχι mobile)lumia 520] πάνε μια χαρά(σχεδόν) με 512mb ram, με το android έπρεπε να φτάσει στο 4,4 για να γίνει εν μέρη αυτό

τωρα για το htc one, ναι θα συμφωνήσω μαζι σου, οτι ειναι εξαιρετικά στημένο απο άποψη ταχυτητας

και ναι ειναι και lag free, η τουλάχιστον με αυτά που κάνω εγώ

επισης μην ξεχνάς ο snapdragon 600 είναι πάρα πολυ ισχυρός απο μόνος του

και ειδικά αν τον συγκρίνεις με τα περσινά(2012) cpu

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω στο παράδειγμα και στη σύγκριση

στην εποχή του note 1 το android δεν ήταν ελαφρύ OS και δεν είναι, όπως δεν είναι και optimised OS όπως τα apple

για το θεμα τι κανει και τι εκανε η samsung ειναι άλλο θέμα παπά ευαγγέλιο

επισης τα android κινητά απο άποψη ταχύτητας (η smooth as butter που λενε μερικοί)κολλήματα η οτι άλλο θέμα είχε, το ξεπέρασε το 2012

και αυτο απο μεσαίου κόστους κινητά και πάνω

σήμερα 2014, κινητό android στα ~150€+ να τρέχουν εντελώς(η σχεδόν) άνετα είναι ελάχιστα, πχ το motorola moto g

τα windows phone 8 [(όχι mobile)lumia 520] πάνε μια χαρά(σχεδόν) με 512mb ram, με το android έπρεπε να φτάσει στο 4,4 για να γίνει εν μέρη αυτό

τωρα για το htc one, ναι θα συμφωνήσω μαζι σου, οτι ειναι εξαιρετικά στημένο απο άποψη ταχυτητας

και ναι ειναι και lag free, η τουλάχιστον με αυτά που κάνω εγώ

επισης μην ξεχνάς ο snapdragon 600 είναι πάρα πολυ ισχυρός απο μόνος του

και ειδικά αν τον συγκρίνεις με τα περσινά(2012) cpu

Εχεις λαθος. Καθαρά ευθύνη της εταιρίας.

Οσο περνάγανε τα updates το κινητό ΓΙΝΟΤΑΝ ολο και ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μεχρι που εφτασε στην 4.0.4 και σέρνεται το σύμπαν.

Βλέπεις βρε ζωντόβολο Samsung οτι δεν τραβάει, ξεβράκωσε την ROM σου!

Η Samsung φταιει, γιατι οταν εβαζα rom της XIAOMI κατι αλλες κινεζικες πηγαινε βουτηρο ?, ή αλλες ξεβράκωτες πήγαινε σαφώς ταχύτερα.

Εδω λαγκαρει το πυραυλοκίνητο galaxy note III με ddr3 3gb και S800... τι ψαχνεις ? :p

Aντιθετα το HTC ONE το εσκασα το πηρα και δεν εχει ΚΑΝΕΙ ΚΙΧ. ROCK & SPEEDY STABLE καθε στιγμη! καθε λεπτο! και καθε δευτερολεπτο!

Αυτο θελω απο μια εταιρια που μου παρεχει ενα προιον. Καποια στιγμη ας σταματησει να υποστηρίζεται, αλλα τουλαχιστον μεχρι την τελευταία ROM και μετα να δουλευει ΑΨΟΓΑ και οχι να ΑΓΚΟΜΑΧΑΕΙ!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Οσο περνάγανε τα updates το κινητό ΓΙΝΟΤΑΝ ολο και ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μεχρι που εφτασε στην 4.0.4 και σέρνεται το σύμπαν.

Βλέπεις βρε ζωντόβολο Samsung οτι δεν τραβάει, ξεβράκωσε την ROM σου!

αυτο ειναι λάθος οχι μόνο της samsung άλλα και απο την google

και αυτο ειχε γινει με πολλα κινητα με 512mb ram, που απο 2,+ version στην 4,04 σέρνονταν σαν την Ελλάδα

Εδω λαγκαρει το πυραυλοκίνητο galaxy note III με ddr3 3gb και S800... τι ψαχνεις ? :p

δεν το εχω δοκιμάσει, οποτε δεν εχω άποψη :p

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι λάθος οχι μόνο της samsung άλλα και απο την google

και αυτο ειχε γινει με πολλα κινητα με 512mb ram, που απο 2,+ version στην 4,04 σέρνονταν σαν την Ελλάδα

δεν το εχω δοκιμάσει, οποτε δεν εχω άποψη :p

To galaxy note 1gb ram εχει βρε...

Link to comment
Share on other sites

To galaxy note 1gb ram εχει βρε...

samsung note1 εχει memory bandwidth 6.4 GB/s

samsung gs4 εχει memory bandwidth 12.8 GB/se και σχεδόν ίδια έχει και το htc one

απλα δεν συγκρίνετε γενικά το htc one 2013 μοντέλο με οποιοδήποτε 2011 μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Ευτυχής πλέον κάτοχος και εγώ του HTC one black κύριοι!

8b9z.jpg

Το κινητό απλά πετάει και σήμερα θα γίνει και το ξεπαρθένιασμα(root, custom rom...)!!!

καλορίζικο

πρόσεχε το, θέλει στοργή και προδέρμ :D

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει η customια για λίγο undervolting(περισσότερη διάρκεια μπαταρίας), λίγο καμιά ιδιαίτερη εφαρμογή που για να δουλέψει χρειάζεται να γίνει root ε κ.τ.λ....τα ξέρετε!

Σας ευχαριστώ!

Υ.Γ.1 Κάνα tip έχετε τπτ να μου πείτε?

Υ.Γ.2 Α, για την κάμερα που είναι 4mp γίνεται κάπως 5mp?Κάτι τέτοιο θυμάμαι είχα διαβάσει!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει η customια για λίγο undervolting(περισσότερη διάρκεια μπαταρίας), λίγο καμιά ιδιαίτερη εφαρμογή που για να δουλέψει χρειάζεται να γίνει root ε κ.τ.λ....τα ξέρετε!

Σας ευχαριστώ!

Υ.Γ.1 Κάνα tip έχετε τπτ να μου πείτε?

Υ.Γ.2 Α, για την κάμερα που είναι 4mp γίνεται κάπως 5mp?Κάτι τέτοιο θυμάμαι είχα διαβάσει!

tip σε καστομ ρομ δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν θα ειχε νόημα

tips για κάμερα δες εδώ: HTC One UltraPixel camera tips and tricks review

:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.