Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Γιατι το λες αυτο? Με την τελευταια official μια χαρα παει το κινητο...

mf8 (19-6-13)?

δεν προλαβα να την δοκιμασω εβαλα κατευθειαν την omega7

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλως εχόντων των πραγμάτων το απογευμα θα τσιμπησω το S4.

μετά απο 2 μηνες σχεδον κυκλοφοριας που μερικοι εχετε παρει το octa κ αλλοι το 4g, τι να προτιμησω τελικα? i9505 η i9500? :)

-δεν με ενδιαφερει το 4g γιατι εδω Κυπρο δεν εχουν ακομα 4g δικτυα..

-ουτε παιζω games για να κανει ο octa (αν κανει) την διαφορα..

Με ενδιαφερει το κινητο ναναι smooth στις βασικες του λειτουργιες..

Οποιο απο τα δυο παρεις θα εισαι μια χαρα φιλε μου. Το κινητο ειναι απιστευτα smooth

σεντ φρομ μαι GT-I9505 γιουζινκ ταπατοκ :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω....αξιζει τα λεφτα του? η να περιμενω κατι αλλο που θα βγαλει η samsung καλυτερο?

τεχνολογια και αναμονη δε πανε μαζι.

αν περιμενεις να βγαλει κατι καλυτερο τοτε παντα θα περιμενεις.

το S4 ειναι καινουργιο κινητο.Οποτε προχωρας αφοβα.απο εκει και περα εσυ θα κρινεις αν καλυπτει τις αναγκες σου

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION]

Σταυρο ολα κομπλε με το flashαρισμα?Τι εχεις να πεις για την omega?

Send from my Note 2 using my hands...

Ολα καλα Πετραν μονο θετικα εχω να πω!

Πιο γρηγορο, πιο σμουθ! εχω παθει πλακα με τη μπαταρια!

Δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

παιδες το τσιμπησα τελικα το Σαββατο. i9505 16GB white

ειχα S3 κ πηγα σε S4 (αρρωστος το ξερω :p)..

ενταξει οθοναρα..αλλα τελικα πλεον τοχω παρει αποφαση..smooth= iOS μονο..δυστηχως :/

οχι οτι το κινητο laggarei, αλλα που και που τα μικρο κολληματακια τα κανει.. οπως και τα animation φαινεται ωρες ωρες να χανουν frames. οχι σε ενοχλητικο σημειο..απλα ετσι να γινεται κουβεντα :p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει οθοναρα..αλλα τελικα πλεον τοχω παρει αποφαση..smooth= iOS μονο..δυστηχως :/

οχι οτι το κινητο laggarei, αλλα που και που τα μικρο κολληματακια τα κανει.. οπως και τα animation φαινεται ωρες ωρες να χανουν frames. οχι σε ενοχλητικο σημειο..απλα ετσι να γινεται κουβεντα :p

Με τι firmware είσαι?

Έχεις περάσει XXUBMF8?

Link to comment
Share on other sites

λεω να περιμενω να βγει officialy απτον carrier.. βαριεμαι να κατσω να ξαναπερναω απτην αρχη ρυθμισεις κλπ βασικα :) καθως κ θελω να αποφυγω φλασαρισματα κ ιστοριες αυτη τη φορα.. εσεις την βαλατε με odin ή εγινε prompt για update απτον carrier σας?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ελληνικο, δεν εχω βαλει ποτε απο carrier...Ειναι παντα 1-2 εκδοσεις πισω. Στις τελευταιες rom δεν βαζω καν stock.Μονο omega. Βγαζει παντα τις νεες εκδοσεις σε μια μερα μεσα απο οταν βγαινουν στις εκαστωτε χωρες...

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο καλυτερη μπαταρια τι αλλο εχει αλλαξει? που βλεπω full changelog? ουφ με ψηνετε σιγα σιγα...για indie κ οmega.. :giveup:

PS.στο φλασαρισμα stock firmware ο flash counter μετραει? ή μονο σε custom roms?

Link to comment
Share on other sites

Stock firmware (με stock kernel), δεν αυξάνει τον counter.

Σε custom rom / kernel αυξάνεται, αλλά υπάρχει το triangle away για να τον μηδενίσεις αν θές..

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις update από τον carrier...

Προσωπικά είμαι με stock XXUBMF8 & root.

(Διαδικασία μέσω ODIN).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.