Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά.

Πρόσφατα, μέλος του forum μου δωσε τα βιβλία στα ελληνικά, μπορείτε να μου πείτε η τέταρτη σεζόν σε ποιό βιβλίο αντιστοιχεί; (λογικά στο τέταρτο αλλά δεν είμαι σίγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι 2 απλά βρίσκουν τα πιο ακατάλληλα μέρη για να βγάλουν τα μάτια τους..

Τα λόγια είναι λίγα, όλοι οι χαρακτήρες εξελίσσοντε τέλεια! Πανέξυπνος ο Tywin, λυπάμαι τον Τύριον, τα έσπασε η Καλλήσι..

Link to comment
Share on other sites

Πες της., "εσυ έχεις ωραίο κώλο και είσαι ψωνισμένη, με 3 δράκους να σε δω"

δεν έχει :haha:

πάντως μπορεί όλοι να γουστάρουν τον νάνο με 1000, μα αγαπημένος μου ήρωας κ χαρακτήρας που θα ήθελα να παίζω εγώ (λέμε τώρα) στη σειρά, είναι ο Jorah Mormont

7ny2ulb.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι θέλει να την πηδήξει?

Το πιθανότερο ναι.

Αν ζούσε ακόμα ο αδερφός της ίσως το σενάριο να ήταν διαφορετικό.

Μπορεί ο Jorah και να την ήθελε για προξενήτρα με τόση "αχλαδιά" που πέφτει στην σειρά. Ήταν λίγο απλησίαστος ο brother βλέπεις, αλλά είχε ωραίο κωλαράκι για τα standards της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο επεισοδιο σε καποια φαση ο μπαμπας λανιστερ αναφερει πολυ φυσιολογικα σα να μην τρεχει τπτ οτι η καλισι εχει 3 δρακους στην ανατολη και ρχεται...

μονο σε μενα εκανε εντυπωση αυτο και χτυπησε πολυ ασχημα?

Δεν ξερω τι παιζει στα βιβλια αλλα το θεωρησα τρελο κενο της σειρας.

Και αντε το ηξερε γιατι δεν στελνει στρατο να την σφαξουν μαζι με τους δρακους τωρα?

Αλλα τι λεω πως να το ξερε,μιλαμε για κατι που γινεται στην αλλη ακρη του κοσμου σχεδον.

Επισης αλλη απορια που εχω που αυτη ειναι περισσοτερο για να κανουμε πλακα...οχι πως δεν δειχνει το μεγαλειο της σειρας...

τι φοβερος χαρακτηρας που ειναι η καλισι ξεκινησε για να κατακτησει το γουεστερος και πλεον εχει ξεχασει θρονους κλπ κλπ και απλα ελευθερωνει σκλαβους..και χωρις ιδιαιτερο λογο..απλα της κ@υλωσε..Logic:suicide:

Πολυ κακο character development.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

μάλλον μόνο εσένα σου κάνει εντύπωση... ο γέρος είναι ο πιο δικτυωμένος στο westeros + ο πιο φραγκάτος, δύσκολο είναι να έχει πληροφοριοδότες παντού;

τώρα για την καλίσι το σκάλωμα με τον θρόνο τον είχε ο αδερφός της, ο οποίος την υποδούλωσε, πουλώντας την ουσιαστικά στον ντρόγκο. η σειρά φρόντισε να δείξει την συμπάθεια της προς τους δούλους από πολύ νωρίς. Επίσης τέθηκε το θέμα ότι δεν έχει λεφτά και πως δεν είχε τρόπο να αγοράσει στρατό οπότε θεωρώ ότι την απελευθέρωση των δούλων το έχει κάνει κομμάτι της στρατηγικής της, αν μη τι άλλο στο τελευταιο επεισόδιο το κάνει ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.