Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

Παω για επικο ξεθαμα.:p

Επισης οι σκελετοι τι σκτα ηταν?

Οτι να ναι για να υπαρχει λιγο αγωνια?

Υπαρχουν στο βιβλιο?

Οι σκελετοί είναι από τα ξαναζωντανεμένα κουφάρια των νεκρών (wights). Είναι ο λόγος που καίνε όλα τα πτώματα βόρεια από το τείχος, για να μη γίνουν έτσι. Πάει καιρός βέβαια, αλλά από ό,τι θυμάμαι στο βιβλίο δεν έχουν αποσυντεθεί τόσο, μένουν σχεδόν όπως ήταν όταν τους "έφτιαξαν".

Εμένα μου τη δίνει που σ' αυτή τη σαιζόν προετοιμάζονται για οικονομία στους ηθοποιούς. Ακόμη ένας χαρακτήρας πεθαίνει αδικαιολόγητα (Jojen), τη στιγμή που θα είχε ρόλο να παίξει αργότερα.

Δε βλέπουμε και τη Meli στη μάχη, σε ένα σύντομο συμβάν που θα έδενε με τον Bran.

Κάτι άλλο που με ξένισε ήταν ότι ο θάνατος του Tywin ήταν πολύ αποστειρωμένος. Τον περίμενα πιο βάρβαρο και προσβλητικό, για να τον αποκαθηλώσουν επιτέλους. Η φράση "Tywin Lannister didn't shit gold" έπρεπε να ακουστεί από τα χείλη του Tyrion.

Ήταν σίγουρα το καλύτερο επεισόδιο της σεζόν, αλλά έχει χάσει σε σχέση με τις προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hate post

begin

α) Που βρήκε ο κατακαημένος Στάνις όλους αυτούς τους ιππείς; Not important

β) Πόσο αποδοτικοί είναι ιππείς μέσα σε δάσος...απέναντι σε 100.000 κόσμο (ο οποίος μετατράπηκε σε 100 άτομα); Not important

γ) Πότε θα έρθει ο μαμώ-χειμώνας;Winter is comming,Winter is comming,Winter is comming,Winter is comming......

δ) Πότε θα γίνω μάνα;.....

Η άλλη η χωριατοπούλα η Daenerys τι μυξοκλαιγόταν με τους δράκους; Πάρτους μωρή Μαγδάλω και Αστρολαβόψησε κανέναν στρατό.

To καλισακι εχει εξελιχθει σε ενα απο τους πιο αδιαφορους εκνευριστικους χαρακτηρες στην ιστορια της τηλεορασης και του κινηματογραφου.Ασε που πλεον δεν παιζει και κανενα ουσιαστικο ρολο στην σειρα.Καθετε σε ενα θρονο εκει και μυριζει τις κλανιες της.Smug alertttttt

Περίμενα πολλά περισσότερα η αλήθεια είναι από αυτό το επεισόδιο Ριξε στον πατο τις προσδοκιες σου και θα σου φαινονται ολα τελεια:hehe:

Me εχεις δει ποτε εμενα να κολαω με τετοιες λεπτομερειες?:hehe:

Το επεισόδιο μάμησε!

1) Είδαμε undeads

2) Ο John Snow έμαθε κάτι τελικά

3) Τα αδέρφια ξαναπηδήχτηκαν

4) Είδαμε δράκους

5) Είδαμε το Tree of Life

6) Είδαμε fireball spells

7) Ψόφησαν τρία άτομα

8) Valar Morghulis

Btw, έπαιξε rains of castemere σε ΧΕΣΤΡΑ.

Γράψε για τον κομμουνισμό εσύ! :p

Που τους ειδες τους undead?Για τους σκελετους μιλας...?

Που τους ειδες τους δρακους?Για 30`` που εμφανιστηκαν?

κοκ

Σημασια δεν εχει μονο αν εμφανιστηκε καποιος σε ενα επεισοδιο αλλα τι εκανε κιολας.

Ο Μαρτιν εχει στα χερια του:δρακους,ταυλιαρες μαγισσες,μαγους,ξωτικα με fireballs και εχουν περασει 4((τεσσερις) σεζον και ακομα ουσιαστικα τπτ δεν εχουμε δει απο αυτα...

End

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Καιγωσαγαπω:p

Ειμαι η ψυχη του thread.

Ειμαι σημαντικο γραναζι.

Ι am the way i am the light i am the dark inside the night:jester:

Xωρις εμενα το νημα εχει κανα μηνα ζωης.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα λεφτα η σκηνη οπου ο Βαρυς παει να επιστρεψει στο kings landing και με το που βαρεσαν οι καμπανες τσουπ μεταβολη... Δεν αντεξε αλλους θανατους ο ανθρωπος!! :p

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα λεφτα η σκηνη οπου ο Βαρυς παει να επιστρεψει στο kings landing και με το που βαρεσαν οι καμπανες τσουπ μεταβολη... Δεν αντεξε αλλους θανατους ο ανθρωπος!! :p

Sent from my Note II using Tapatalk

Ναι, κυρίως τον ενόχλησε ότι ο επόμενος μπορεί να ήταν ο δικός του :)

Ελπίζω πάντως από την επόμενη σεζόν να ξαναδούμε μερικές από τις μικρές λεπτομέρειες που δίνουν ζωή στην ιστορία - η 4η την είδε πολύ μακροσκοπικά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κυρίως τον ενόχλησε ότι ο επόμενος μπορεί να ήταν ο δικός του :)

Ελπίζω πάντως από την επόμενη σεζόν να ξαναδούμε μερικές από τις μικρές λεπτομέρειες που δίνουν ζωή στην ιστορία - η 4η την είδε πολύ μακροσκοπικά...

αν εννοείς τα μεμε της Ντανέρις συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

αυτό το θρεντ ένα πράγμα με δίδαξε..

τι σημαίνει απαιτητικός "series viewer"

:p

κλείστε διακόπτες και χαλαρώστε βρε.. γι'αυτό δε βλέπουμε σειρές; :upside:

ας πούμε μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γκρινιάξει κανείς για το πού έσκασαν τα βελάκια του Τύριον.. από τόσο κοντά και πήγαν στήθος κ ώμο; :p αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου κάτι γιατί προσπαθώ αλλά δεν...τι ήταν αυτό που έδειξε η Σταρκ και την πήρε ο άλλος στο πλοίο αμέσως;

Εμένα δεν με εντυπωσίασε το επεισόδιο τόσο, περίμενα ο κοντός να φάει την αδερφή του με το τόξο αντί τον πατέρα του.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου κάτι γιατί προσπαθώ αλλά δεν...τι ήταν αυτό που έδειξε η Σταρκ και την πήρε ο άλλος στο πλοίο αμέσως;

Εμένα δεν με εντυπωσίασε το επεισόδιο τόσο, περίμενα ο κοντός να φάει την αδερφή του με το τόξο αντί τον πατέρα του.

@1:50

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kBV0uOLx8jM]Arya & Jaqen H'ghar - Valar Morghulis - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Διασκεδάζω πάντως που ορισμένοι δεν θυμάστε βασικά στοιχεία της σειράς, και κράζετε τα πάντα. Αν δεν θυμάσαι τα μισά από αυτά που έχουν γίνει, και το παρακολουθείς λες και παρακολουθείς λάμψη, προφανώς και θα σου φαίνεται βαρετή η εξέλιξη της σειράς, αφού τα μισά που γινονται θεωρείς ότι δεν έχουν βάση / έγιναν τυχαία.

Και η παραμικρή λεπτομέρια έχει σημασία, και τίποτα δεν γίνεται τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

hate post

begin

Που τους ειδες τους undead?Για τους σκελετους μιλας...?

Που τους ειδες τους δρακους?Για 30`` που εμφανιστηκαν?

κοκ

Σημασια δεν εχει μονο αν εμφανιστηκε καποιος σε ενα επεισοδιο αλλα τι εκανε κιολας.

Ο Μαρτιν εχει στα χερια του:δρακους,ταυλιαρες μαγισσες,μαγους,ξωτικα με fireballs και εχουν περασει 4((τεσσερις) σεζον και ακομα ουσιαστικα τπτ δεν εχουμε δει απο αυτα...

End

Να στο πω ευγενικά.

Μας τα πρήζεις.

Διασκεδάζω πάντως που ορισμένοι δεν θυμάστε βασικά στοιχεία της σειράς, και κράζετε τα πάντα. Αν δεν θυμάσαι τα μισά από αυτά που έχουν γίνει, και το παρακολουθείς λες και παρακολουθείς λάμψη, προφανώς και θα σου φαίνεται βαρετή η εξέλιξη της σειράς, αφού τα μισά που γινονται θεωρείς ότι δεν έχουν βάση / έγιναν τυχαία.

Και η παραμικρή λεπτομέρια έχει σημασία, και τίποτα δεν γίνεται τυχαία.

Εγώ που δεν διαβάζω τα βιβλία, δύσκολα θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες μετά από 1-2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως θα μπορούσαν καλυτερα για τελευταίο επεισόδιο.

Η σκηνή με τον Μπραν ηταν οτι νάναι μα αλήθεια σκελετοι που τρεχαν κιόλας.Υποτίθεται whites τους επιτέθηκαν έτσι δεν είναι?Το κοριτσάκι με τις μπάλες φωτιάς ο μυστήριος τύπος μέσα γενικά τα CGI σε αυτή την σκηνή ηταν άθλια.

Πάμε στον Τυριον που αλλάξανε τελείως την απόδραση του.Άντε στη μάχη με τον Στανις τα απλοποιεις τα πραγματα λογο μπάτζετ αλλά τη απόδραση του Τυριον γιατί ρε π....η.

Ωραιο βεβαια το σκηνικό με την Άρυα κ τους υπολοιπους.

Γενικά το περίμενα κάπως καλυτερο γενικά κάτι με χάλασε στο σημερινο επεισόδιο και δεν γκρινιαζω κιόλας συνήθως.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν διαβάζω τα βιβλία, δύσκολα θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες μετά από 1-2 χρόνια.

Ούτε εγώ διαβάζω τα βιβλία (όχι μόνο αυτά, γενικότερα :hehe:) Απλά έχω δει την σειρά παραπάνω από μια φορά. Κάθε φορά που την βλέπω καταλαβαίνω ακόμα περισσότερα.

Και όποιος πει "σιγά μην την δω πάλι την σειρά" θα του απαντήσω προκαταβολικά "τότε παράτα το GoT και ρίχτο στη λάμψη" :upside:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.