Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αυτοί οι σκελετοί που έβγαιναν από το παγωμένο έδαφος (μου θύμισαν λίγο Skyrim) ήταν Whitewalkers ή άσχετο;

Whitewalkers δεν ηταν αλλα ουτε κατι αλλο αφου θα επρεπε να εχουν μπλε ματια.Δεν καταλαβα ουτε εγω ακριβως τι ηταν μαλλον μα...κια των παραγωγων.

Link to comment
Share on other sites

Whitewalkers δεν ηταν αλλα ουτε κατι αλλο αφου θα επρεπε να εχουν μπλε ματια.Δεν καταλαβα ουτε εγω ακριβως τι ηταν μαλλον μα...κια των παραγωγων.

Δεν ηταν μα..κια των παραγωγων... Περικοπες και στα ζομπι κανουν τα ζωααα.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν -δικαίως- μπερδεύετε ακόμη την ιστορία των τελευταίων 10 χιλιάδων ετών στο Westeros, μια εκδοχή σε κλασικά εικονογραφημένα παρακάτω. Φαίνεται λίγο και το γιατί οι Stark νόμιζαν ότι εκτός από 3 μάτια έχουν και 3 πόδια. ;)

A Mapped History of A Song of Ice and Fire - Imgur

Link to comment
Share on other sites

Αυτα υπαρχουν γραμμενα στα βιβλια?

youshoudnthavereadmyname 78 points : 10 days ago reply

George RR Martin is the best epic/fantasy writer since Tolkien (is RR a coincidence? I say no). I am fascinated with all those details/1

Και μετα μου λετε γιατι γκρινιαζω.Για κατι τετοιους γκρινιαζω.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Αυτα υπαρχουν γραμμενα στα βιβλια?

youshoudnthavereadmyname 78 points : 10 days ago reply

George RR Martin is the best epic/fantasy writer since Tolkien (is RR a coincidence? I say no). I am fascinated with all those details/1

Και μετα μου λετε γιατι γκρινιαζω.Για κατι τετοιους γκρινιαζω.

Εσύ τα εχεις διαβάσει τα βιβλία;

Link to comment
Share on other sites

Αstro, εγώ συμφωνώ με τον χεσούς πάντως εδώ. Έχω διαβάσει το πρώτο, δεν άντεξα να πάω παρακάτω. Είναι γραμμένα καθαρά σαν σενάρια, δεν είναι λογοτεχνία αυτό το πράγμα, επίπεδο dan brown, cliffhanger παντού γιατί αλλιώς δεν θα τον διάβαζε κανείς.

Έχεις και Adams στην υπογραφή πανάθεμα σε, και σου άρεσε ο GRRM?

Link to comment
Share on other sites

Αstro, εγώ συμφωνώ με τον χεσούς πάντως εδώ. Έχω διαβάσει το πρώτο, δεν άντεξα να πάω παρακάτω. Είναι γραμμένα καθαρά σαν σενάρια, δεν είναι λογοτεχνία αυτό το πράγμα, επίπεδο dan brown, cliffhanger παντού γιατί αλλιώς δεν θα τον διάβαζε κανείς.

Έχεις και Adams στην υπογραφή πανάθεμα σε, και σου άρεσε ο GRRM?

Εγώ πολέμησα μέχρι το τέταρτο, αλλά όχι παραπέρα. Ευτυχώς μετά ξεκίνησε η σειρά - το πιο κατάλληλο μέσο του GoT είναι η οθόνη και εκεί το απολαμβάνω περισσότερο. Δύσκολα θα βρει κάποιος ψόγο στον RR, γιατί δεν κάνει συγγραφικά "λάθη" (εκτός τη φλυαρία), αλλά το γράψιμό του λογοτεχνικά είναι πολύ φορμαλιστικό. Σαν σεναριογράφος μου αρέσει, και όχι μόνο στο GoT.

Του Αρς ντου νοτ ε ράιτερ μέικ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολέμησα μέχρι το τέταρτο, αλλά όχι παραπέρα.

Είπαμε, audio books. Ειδικά η Daenerys έχει πολύ γέλιο όταν την κάνει o 90χρονος Fidel Castro look-alike:

Για την ιστορία όμως, ο αναγιγνώσκων είναι ο ίδιος τύπος που έκανε τον πυρομαν(τ)η στο 2x09 (Blackwater).

dotrice2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.