Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

την παρασκευη θα την εχω

VGA :: nVidia GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-N780OC-3GD) - Visionstudio.gr

βλεπεται κατι αρνητικο στην συγκεκριμενη υλοποιηση.......αν ειναι πειτε....προλαβενω να την ακυρωσω!

γενικα της giga δεν τις πολυ πηγενα,αυτην την βλεπω καλη με το μαυρο pcb,κ φαινεται το cooler της καλυτερο απο τους προκατοχους της!

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά όχι...καλό σύστημα ψύξης έχει...καλοδούλευτη..

ίσως όμως έχει κλειδωμένα ρεύματα κλπ και δεν θα μπορείς να την overclockάρεις (αν ασχολείσαι), θέλει ψάξιμο όμως..

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά όχι...καλό σύστημα ψύξης έχει...καλοδούλευτη..

ίσως όμως έχει κλειδωμένα ρεύματα κλπ και δεν θα μπορείς να την overclockάρεις (αν ασχολείσαι), θέλει ψάξιμο όμως..

τι ρευματα??? αφου στα kepler δεν πειραζεις ρευματα

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα την εχω

VGA :: nVidia GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-N780OC-3GD) - Visionstudio.gr

βλεπεται κατι αρνητικο στην συγκεκριμενη υλοποιηση.......αν ειναι πειτε....προλαβενω να την ακυρωσω!

γενικα της giga δεν τις πολυ πηγενα,αυτην την βλεπω καλη με το μαυρο pcb,κ φαινεται το cooler της καλυτερο απο τους προκατοχους της!

kyr καλοδουλευτη μεγια!!!!!!

αν και σε εκοβα για τιτανα!!

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα την εχω

VGA :: nVidia GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-N780OC-3GD) - Visionstudio.gr

βλεπεται κατι αρνητικο στην συγκεκριμενη υλοποιηση.......αν ειναι πειτε....προλαβενω να την ακυρωσω!

γενικα της giga δεν τις πολυ πηγενα,αυτην την βλεπω καλη με το μαυρο pcb,κ φαινεται το cooler της καλυτερο απο τους προκατοχους της!

Με τέτοια κάρτα πραγματικά άποψη μου στο gaming αλλά και γενικά τι να κλοκάρεις όταν είναι τόοοοοοσσσοοο δυνατή !

Μεγιά :)

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα την εχω

VGA :: nVidia GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-N780OC-3GD) - Visionstudio.gr

βλεπεται κατι αρνητικο στην συγκεκριμενη υλοποιηση.......αν ειναι πειτε....προλαβενω να την ακυρωσω!

γενικα της giga δεν τις πολυ πηγενα,αυτην την βλεπω καλη με το μαυρο pcb,κ φαινεται το cooler της καλυτερο απο τους προκατοχους της!

Eγώ δεν βλέπω τίποτα αρνητικό, εσένα όμως δεν θα έπρεπε να σε χαλάει το ...πλαστικό;

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πολύ κοντά στην gigabyte αλλά δεν ξέρω κάτι με χαλάει. οπτικά? τα πλαστικά? δεν ξέρω πάντως θα πάω στην πρώτη μου επιλογή που ήταν η evga γιατί θα το μετανιώσω μετά!

Σίγουρα πάντως την δουλειά της την κάνει κ η gigabyte!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πολύ κοντά στην gigabyte αλλά δεν ξέρω κάτι με χαλάει. οπτικά? τα πλαστικά? δεν ξέρω πάντως θα πάω στην πρώτη μου επιλογή που ήταν η evga γιατί θα το μετανιώσω μετά!

Σίγουρα πάντως την δουλειά της την κάνει κ η gigabyte!!!

Να σου πώ, προσωπικά το μετάνοιωσα που αγόρασα κάρτα Gigabyte.

Αιτία: Εχουν χάλια πολιτική εγγύησης. Αγόρασα την Gigabyte GTX 580 SOC Windforce 3X απο Γερμανία, και ευτυχώς, γιατί εδώ για Ελλάδα αν ψάξεις στον ιστότοπο της gigabyte (http://www.gigabyte.com/support-downloads/customer-service.aspx?ck=3) δεν έχουν ΚΑΝ ανηρτημένη πολιτική εγγύσης για κάρτες γραφικών. Κάν.

Για κάρτες που αγοράστηκαν στην Γερμανία δίνουν δυο χρόνια περιορισμένη εγγύηση.

Η EVGA απο την άλλη (την προφέρω ΕΒΓΑ χαχα) δίνει 3 χρόνια μίνιμουμ εγγύση και LIFETIME εγγύηση αν κάνεις register την κάρτα στον ιστότοπο τους μαζί με την απόδειξη αγοράς, έως και 30 μέρες μετά την ημερομηνία αγοράς.

Καλό το WINDFORCE 3X και τα superior υλικά της SOC αλλά τελευταία φορά που αγοράζω Gigabyte εξ αιτίας της εγγύησης. Αν διαβάσεις τι γράφουν στην NEWEGG πρώην ιδιοκτήτες καρτων EVGA θα δείς ότι σε ορισμένες περιπτώσεις τους αλλάξανε κάρτα GTX 285 με lifetime guarantee για μια GTX 660/Ti αφού δεν είχαν στόκ να τους δώσουν GTX 285 όταν χάλασε η κάρτα μετά απο 6 χρόνια.

Αυτό πάει να πεί service και σεβασμός στον πελάτη. EVGA κ μόνο EVGA IMO.

Έγινε επεξεργασία από Arxontas
Link to comment
Share on other sites

@kyr μην μασας με την Gigabyte μια χαρα ειναι καποτε 8α σου λεγα μακρυα εχει βελτιωσει πολυ τα προιοντα της.Και η 690 η μια που ειχα ηταν gigabyte και κλοκαρε πιο καλα απο οσες 690 ειχα και πιστεψε με περασαν τεσσερις απο τα χερια μου αλλων κατασκευαστων!Bεβαια απο 8εμα εγγυησης συμφωνω με τον απο πανω :p EVGA=κορυφη σε ολα της

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω πιασει 7970 windforce oc μπλε pcb, πολυ ψευτικη η ψυκτρα και δεν πηγαινε βημα.

Ασε δηλ. που ηταν και 2 σε CF και εκαναν τα ανεμιστηρακια θορυβο (και των 2) σαν να εχει κλ@σει καποιο ρουλεμαν/κουζινετο!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω πιασει 7970 windforce oc μπλε pcb, πολυ ψευτικη η ψυκτρα και δεν πηγαινε βημα.

Ασε δηλ. που ηταν και 2 σε CF και εκαναν τα ανεμιστηρακια θορυβο (και των 2) σαν να εχει κλ@σει καποιο ρουλεμαν/κουζινετο!

διαφωνώ κάθετα... 32c σε idle, 62c on load δεν το λες μούφα ψύχτρα και μάλιστα στις default στροφές...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι τόσο ευχαριστημένος απο τις επιδόσεις των EVGA αλλα και της αξιοπιστίας, των κορυφαίων υλικών αλλα και της προσοχής στην λεπτομέρεια που απλά δεν κοιτάζω κάτι άλλο.

Για μένα είναι απλά η κορυφαία εταιρεία στον χώρο με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

διαφωνώ κάθετα... 32c σε idle, 62c on load δεν το λες μούφα ψύχτρα και μάλιστα στις default στροφές...

Δεν εγραψα οτι ειναι μουφα αλλα οτι ειναι σαν ψευτικη απο θεμα κατασκευης.. Δυο 7970 τετοιες ολοκαινουργιες γουργουριζε καποιο ανεμιστηρακι και στις δυο.

Καμια σχεση με την ποιοτητα της ψυκτρας των DC2T που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.