Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seb μια χαρά παίζουν ακόμα τα batch απλά όχι όπως παλιά. Πλέον πρέπει να δοκιμάσεις 100 cpus από ένα batch. Σε μερικά όμως έχει βρεθεί ότι πολλά cpus είναι καλά. Στατιστικά μιλάμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Seb μια χαρά παίζουν ακόμα τα batch απλά όχι όπως παλιά. Πλέον πρέπει να δοκιμάσεις 100 cpus από ένα batch. Σε μερικά όμως έχει βρεθεί ότι πολλά cpus είναι καλά. Στατιστικά μιλάμε πάντα.

Αποψη μου οτι οταν το παμε στατιστικα θα πρεπει να εχουν περασει απο το ιδιο χερι για να δουμε κατα το ποσο στεκουν. Γιατι ο καθενας δοκιμαζει οπως θελει αυτος.

Μονο με την ελαχιστη ταση που καταφερνει και μπαινει ισα ισα windows στα ταδε mhz θα μπορουσε να γινει ενα database με batch.

Link to comment
Share on other sites

Εεε εσύ θες το τέλειο. Δώσε μου 1000 cpus να στα δοκιμάσω στα ίδια ακριβώς settngs και σε ίδια μητρική. Απλά εδώ χοντρικά βλέπουμε τι γίνεται. Ενα cpu που δεν ανάβει στα 5G καν έχει διαφορά από έναν που ανάβει. Τώρα αν ένας ανάβει με 1.3 και ο άλλος με 1.4 τότε και τα 2 καλά είναι. Στο τελευταίο παράδειγμα είναι θέμα τύχης τουλάχιστον για το τι θα γίνει στο άζωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τα batch ζουν ... αυτα μας οδηγουν.

hwbot.org - View Single Post - Haswell 4670K/4770K Batch and Serial Numbers

Απο που τον πηρες ;

Επειδή δέχθηκα και κάποια pm να ενημερώσω ότι τον πήρα από amazon.co.uk στις 10/6. Και από τότε περιμένει την μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου ρε μάγκες μια απορία. Η ASUS Z87 Sabertooth έχει 5ετή εγγύηση. Εδώ όμως μόνο το msystems την δίνει με τόση. Μίλησα με VS (γιατί από εκεί μάλλον θα πάρω και τα κομμάτια που λείπουν case-H110) και μου απάντησαν ότι με την αντιπροσωπεία που συνεργάζονται έχουν 3ετή εγγύηση. Τελικά τί παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου ρε μάγκες μια απορία. Η ASUS Z87 Sabertooth έχει 5ετή εγγύηση. Εδώ όμως μόνο το msystems την δίνει με τόση. Μίλησα με VS (γιατί από εκεί μάλλον θα πάρω και τα κομμάτια που λείπουν case-H110) και μου απάντησαν ότι με την αντιπροσωπεία που συνεργάζονται έχουν 3ετή εγγύηση. Τελικά τί παίζει ?

3 χρονια εχουν.

Οπως και στην Z87 GRYPHON οπου 5 χρονια εχει σε συγκεκριμενα parts πανω στην μητρικη (π.χ πυκωτες και λοιπα....)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό όλοι λέγαν ότι από 3770Κ δεν αξίζει να πάει κανείς σε 4770k.

Χεχε κοίτα πως αλλάζουν οι καιροί :)

Lol δεν είπε κανείς ότι αξίζει. Ούτε καν από 2600K δεν αξίζει η μετάβαση. Απλά είμαστε junkies.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια ωρα παω να παραλαβω maximus vi formula c2 revision...:fun:

Κορμια θα πεσουν!:hehe:

Aντε Χρηστο αργεις πολυ ακομα?:hehe::p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.