Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Μεγεια η καρτα,δωσε μας και μια φωτο απο πισω να δουμε τι κρυβει:)

Οτι πληροφορια θες για αυτη τη καρτα θα βρεις εδω για ρευματα,αν σε ενδιαφερει το overclock

Unlock Afterburner limits on all cards?, and GTX 770 lightning tweak

Link to comment
Share on other sites

@aqua

Εχω διαβάσει κ το τελευταίο γράμμα σε κάθε review για την συγκεκριμένη υλοποίηση...

Βεβαια το mod του Rbby έχει κατέβει απο τον σύνδεσμο πλέον εδώ κ μέρες όμως το έχει κρατήσει ο venom7..

Εχω ήδη το full waterblock της EK 680 lightning οπου κ έχει το ίδιο ακριβώς pcb με αυτό της 770 lightining..

Για το backplate photo δώσε μου ενα 3ωράκι κ θα ποστάρω καθώς δέν είμαι σπίτι...:D

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που άξιζε το πέρασμα των windows 8 και γενικά το φορματ ήταν που ανέβηκαν αρκετά τα σκορ στο 3d mark 13

NVIDIA GeForce GTX 770 video card benchmark result - Intel Core i7-2600K Processor,ASRock Z77 Professional

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δοκιμασε κανεις με το msi afferburner για να δουμε αν υποστηριζουν Overvoltage (δηλαδη 1,3volt) και οι 770?

Ας το δοκιμασει καποιος να ξερουμε τι παιζει και στις 770, γιατι ειμαι στο ψαξιμο και ειμαι αναμεσα σε 2χ770 και σε μια 780 και δεν ξερω τι απο τα 2 να παρω:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δοκιμασε κανεις με το msi afferburner για να δουμε αν υποστηριζουν Overvoltage (δηλαδη 1,3volt) και οι 770?

Ας το δοκιμασει καποιος να ξερουμε τι παιζει και στις 770, γιατι ειμαι στο ψαξιμο και ειμαι αναμεσα σε 2χ770 και σε μια 780 και δεν ξερω τι απο τα 2 να παρω:D

Πανο 2x770 παρε ... θα δεις μεγαλες διαφορες απο τις 2x680 που ειχες. :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στις msi gtx 770gaming edition ανοιξε το ρευμα,τουλαχιστον ετσι δειχνει,τωρα θελει λιγο ψαξιμο γιατι ειπα να μην τις ανεβασω τις καρτες αλλα θα δειξει μονο και μονο για τεσταρισμα να παρω μια ιδεα.

voltage.png

how to do a screenshot on a pc

Link to comment
Share on other sites

Στις δικές μου EVGA ACX SC δεν ανοίγει ρεύματα :)

EDIT: Δοκιμάζω με την Beta που έχει ο φίλος παραπάνω και σας λέω!

EDIT 2: Ανοίγει το κλασικό +12mV,όχι παραπάνω..δεν ξέρω αν παίζει αλλαγή τιμών στο .cfg όμως...πείτε να δοκιμάσω αν είναι.

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Στις δικές μου EVGA ACX SC δεν ανοίγει ρεύματα :)

EDIT 2: Ανοίγει το κλασικό +12mV,όχι παραπάνω..δεν ξέρω αν παίζει αλλαγή τιμών στο .cfg όμως...πείτε να δοκιμάσω αν είναι.

Παιζει doc τσεκαρε το!

Απο οτι βλεπω εδω η καρτα σου εχει το NCP4206 που σημαινει οτι λογικα πρεπει να ξεκλειδωσει και σε σενα!

Για τσεκαρε και πες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει doc τσεκαρε το!

Απο οτι βλεπω εδω η καρτα σου εχει το NCP4206 που σημαινει οτι λογικα πρεπει να ξεκλειδωσει και σε σενα!

Για τσεκαρε και πες μας!!

Μπα δεν βλέπω αλλαγή με I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

Και 1 την άλλη παράμετρο :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν βλέπω αλλαγή με I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

Και 1 την άλλη παράμετρο :)

Aυτο εδω που λεει ο Freedom το εκανες??

Αν το εκανες τσεκαρε και αυτο εδω που λεει o [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] για να δουμε αν η καρτα σου εχει οντως το NCP4206!

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν βλέπω αλλαγή με I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

Και 1 την άλλη παράμετρο :)

NCP4206 is also used on many modern NVIDIA reference design cards (Titan, 7x0 and some 6x0). MSI don't provide official voltage control via NCP4206 for such cards, however you may try to unlock it by adding the following strings to hardware profile (.\Profiles\VEN_10DE......cfg):

[settings]

VDDC_Generic_Detection = 0

VDDC_NCP4206_Detection = 4:20h

You can easily verify if your GPU is powered by NCP4206 even without the profile modification using the following command line switch:

MSIAfterburner /ri4,20,99

This command reads NCP4206 ID register, if it will display "41" value - you can unlock direct voltage control via NCP using the profile modification trick mentioned above.

Guru3D.com Forums - View Single Post - MSI Afterburner 3.0.0 Beta 14(2013-08-16)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.