Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Στην Corsair H100i είναι δύο 120 quiet και στο πίσω μέρος του κουτιού ένας 140 quiet.

Τα fan αυτά είναι απ τις καλύτερες αγορές μου πραγματικά, δεν ακούγεται θόρυβος ούτε δίπλα αν βάλεις το αυτί σου.

Αν το σκέφτεσαι πάρε με κλειστά μάτια και θα με θυμηθείς...

Aν κατάλαβα καλά και ο πίσω είναι ο AF140 quiet, τότε μάλλον ή έχεις θορυβώδες σύστημα ή όχι πολύ ευαίσθητα αυτιά. Έχω έναν και εγώ πίσω και για να μην τον ακούω πρέπει να τον τρέχω >800 rpm.

Link to comment
Share on other sites

Aν κατάλαβα καλά και ο πίσω είναι ο AF140 quiet, τότε μάλλον ή έχεις θορυβώδες σύστημα ή όχι πολύ ευαίσθητα αυτιά. Έχω έναν και εγώ πίσω και για να μην τον ακούω πρέπει να τον τρέχω >800 rpm.

Ναι σωστά κατάλαβες αυτός είναι. Μέσα απ το ΑI Suite II βλέπω ότι τρέχει στα 700rpm και όντως είναι αθόρυβος.

Η αλήθεια είναι ότι δεν τον έχω ζορίσει για να δω, αλλά δε πιστεύω οτί χρειάζεται κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ενα Heaven χωρίς να πειράξω ρολόγια.

Heaven_Benchmark_4_0_Stock_Clocks.png

EDIT: Να συμπληρώσω ότι το max boost σε αυτά τα ρολόγια πάει 1215 και 1195 αντίστοιχα!

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

0h8o.jpg

hdsb.jpg

Έφτασε και μένα η Gigabyte GTX 770 OC :jump:

Εμφανισιακά είναι ωραία(γυαλιστερό PCB :banging: ) και κανείς την αισθάνεται στιβαρή(πιο στιβαρή από την GTX 580 Gigabyte Windforce OC). Και όπως έλεγα καιρό τώρα, είναι καθαρή αλουμίνιο, μαύρο βουρτσισμένο, η ψήκτρα της.

'Ενα που με χάλασε είναι πως το καλωδιάκι της ψήκτρας -τελευταία φώτο αριστερά- ακουμπούσε σε ένα fan ελάχιστα και όταν bootαρα πρώτη φορά κόντεψα να πάθω καρδιακό, καθώς ακουγόταν ένα περιστασιακό κλικ. Το βόλεψα εύκολα με μια κίνηση.

Ακολουθούν φώτο:

5k88.jpg

Πολύ "αέρα" (κοπανιστό :p ) είχε το κουτί, πράγμα καλό βέβαια. Δε φαίνεται πολύ ταλαιπωρημένο, αν και είναι στον δρόμο από τις 13 του μήνα που μας πέρασε. Πριν το ξεχάσω, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!

*Το παπούτσι είναι νούμερο 42 :p

k6bu.jpg

Επιτέλους είδαμε και το φαβορί.. Με τόσο "αέρα" είπα μήπως ξέχασαν να την βάλουν μέσα. :haha:

Απόλαυση να την κοιτάς:

h0zh.jpg

p97l.jpg

k04u.jpg

Έγινε επεξεργασία από Johnny6RED
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ώρα για το τεχνικό κομμάτι.

Θερμοκρασίες:

Κουτάκι έχω το HAF 922. Του "έτρεχα" μόνο μπροστινό και πάνω 200mm fan καθώς και rear 120mm(H60). Η κάρτα στην αρχή έπιανε 80C.. Έτσι, αφού η κατασκευή της υπονοεί πως αφήνει ζεστό αέρα στο κουτί, έβαλα σε λειτουργία και τον πλαϊνό 200mm fan ως Intake. Ίδια temps προς απογοήτευσή μου. Έτσι βάζω τον πλαϊνό ώς exhaust. Καλά έμεινα μ@λ@κ@ς. 10C drop κατευθείαν! Τώρα ζήτημα να πιάνει 70C.

Ποιότητα:

Φαίνεται ότι μου έτυχε καλό κομμάτι, μετά το "χάλια" που είχα ως 670(ASUS DCU2 TOP).

86,7% ASIC. Τώρα θα μου πείτε είναι ακριβές αυτό; Πιστεύω ναι, αφού boostάρει 1254MHz μόνη της με voltage στα 1.2v και για 1228MHz θέλει 1.15v! Overclock δεν έχω δοκιμάσει.. ακόμα.

Ορίστε και μια φώτο με όσα περιέγραψα(παρατηρήστε διαφορές σε temps, fan speed) πριν(αριστερή φώτο) και μετά(δεξιά) την τοποθέτηση του πλαϊνού 200άρι ως exhaust.

3uvw.png

Έγινε επεξεργασία από Johnny6RED
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον πάω να την τσιμπήσω και γω από msystems :p

Θα σου λεγα να περιμένεις την περασμένη εβδομάδα οι τιμές ανάμεσα στα μαγαζιά ήταν χαοτικές το ένα κατέβαζε τιμή, κατέβαζε και το άλλο, τώρα ανεβαίνει η τιμή παντού, περίμενε λιγο μήπως δεις κανα καλό deal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πόσο καιρό ακόμα θα πάρει να μου έρθει η καρτούλα απο το vision studio ? έχει κολλήσει απο Δευτέρα στο " ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΘΗΚΗΣ " :help1:

Ευχαριστώ

EDIT:

έστειλα email, περιμένω απάντηση

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.