Jump to content



Star Wars : Battlefront (reboot)


GruntGR

Recommended Posts

να πάει να φτιάξει πρώτα η ΕΑ το mouse bloody gun v7 v8 που είναι τσιτεριά και κανένας δεν μιλάει !

LOL..Ακυρο..αλλα αυτο υπαρχει απ το bf3...δεν υπαρχει τροπος να φτιαξεις κατι τετοιο..ειναι σε hardware level..στη μνημη του ποντικιου..Ευκολα καταλαβαινεις ομως οτι ο αλλος εχει no recoil.Στα του παιχνιδιου τωρα..Ωραια τα mods και τα γραφικα ΑΛΛΑ και παλι το παιχνιδι αλλου πασχει..Στο gameplay και αυτο ειδη φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

LOL..Ακυρο..αλλα αυτο υπαρχει απ το bf3...δεν υπαρχει τροπος να φτιαξεις κατι τετοιο..ειναι σε hardware level..στη μνημη του ποντικιου..Ευκολα καταλαβαινεις ομως οτι ο αλλος εχει no recoil.Στα του παιχνιδιου τωρα..Ωραια τα mods και τα γραφικα ΑΛΛΑ και παλι το παιχνιδι αλλου πασχει..Στο gameplay και αυτο ειδη φαινεται..

 

Πάνε παίξε κανε COD τωρα και ασε τα πολλα πολλα..

Link to comment
Share on other sites

LOL..Ακυρο..αλλα αυτο υπαρχει απ το bf3...δεν υπαρχει τροπος να φτιαξεις κατι τετοιο..ειναι σε hardware level..στη μνημη του ποντικιου..Ευκολα καταλαβαινεις ομως οτι ο αλλος εχει no recoil.Στα του παιχνιδιου τωρα..Ωραια τα mods και τα γραφικα ΑΛΛΑ και παλι το παιχνιδι αλλου πασχει..Στο gameplay και αυτο ειδη φαινεται..

φτιάχνετε με αναγνώριση ποντικιού μην λέμε και ότι θέλουμε !

και απλά θα ανοίγει το παιχνίδι και δεν θα μπορείς να κουνήσεις - στρέψεις τον παίχτη σου θα κοιτάει ευθεία !

 

και καταλάβαμε Cheaterrrrr !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ^^ προσωπικά το Star Wars Battlefront από τη δικιά μου σκοπιά είναι το παιχνίδι που περίμεναν οι fans, απευθύνεται στους φανς ( η ατμόσφαιρα, τα περιβάλλοντα , οι χαρακτήρες , τα easter eggs ), άμα δεν είσαι φαν μπορεί να σε ξινίσει ή να σου φανεί μέτριο, αν είσαι φαν το παίζεις και το ευχαριστιέσαι !

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα παιχνιδι ειναι φαν ξεφαν αν το παρεις 200 με 400 ωρες θα τις παιξεις
και καλυτερα να παιξω Star Wars παρα μια απο τα ιδια στο Call of duty.
 
btw SpirosKGR γουσταρω avatar :)

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδι μου αλλα μιλαμε ποιο πολυ για να καταλαβει πως θα φαινεται γιατι με τις εικονες οκ ποσο θα καταλαβεις?

 

 

Επισης προσεξτε με αυτο αμα το βαλετε μην φυγουν ακλαφτα τα BAN γιατι ολα αυτα θεωρούντε Cheat Tools etc..

Την επαθα μια φορα στο BF3

 

Τι minimum hardware λες να θέλει για 1080p 60fps ? 

Link to comment
Share on other sites

Τι minimum hardware λες να θέλει για 1080p 60fps ? 

 

 

Το υπάρχον συστημα σου μου φαίνεται είναι μια χαρά..

Από ότι ξέρω μια 970 με ενα 4790Κ βγαζει από 70-100 FPS με την AMD 390 να είναι και 20 FPS πιο μπροστά

στα Ultra Settings (που μου φαίνεται είναι το Maxed Out)

Λεει οτι υπάρχει Impact 30-40 FPS..

 

Για να τα κάνουμε πιο σωστό ας πουμε ότι βγάζεις 1080p 60 FPS - 30 Impact πας στα 30FPS 1080p..

 

Εννοείτε όμως ότι όταν βάζεις ένα τέτοιο Mod..

Τα AA τα κλείνεις .. Το Oculusion το Κλείνεis ΗΒΑΟ etc..

Textures μπορεί να τα βάλεις ότι θες.. πιστεύω το High είναι υπερ αρκετο..

Shadows Meh.. Effects Ultra..

 

Περνεις ένα τρομερο Boost ούτε σι άλλος..

 

Αλλά..

Σε τετοια MOD όλα πρέπει να τα βάζεις Low.. και να παίζεις με το Resolution Scale για να είσαι στα FPS που θες..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το υπάρχον συστημα σου μου φαίνεται είναι μια χαρά..

Από ότι ξέρω μια 970 με ενα 4790Κ βγαζει από 70-100 FPS με την AMD 390 να είναι και 20 FPS πιο μπροστά

στα Ultra Settings (που μου φαίνεται είναι το Maxed Out)

Λεει οτι υπάρχει Impact 30-40 FPS..

 

Για να τα κάνουμε πιο σωστό ας πουμε ότι βγάζεις 1080p 60 FPS - 30 Impact πας στα 30FPS 1080p..

 

Εννοείτε όμως ότι όταν βάζεις ένα τέτοιο Mod..

Τα AA τα κλείνεις .. Το Oculusion το Κλείνεis ΗΒΑΟ etc..

Textures μπορεί να τα βάλεις ότι θες.. πιστεύω το High είναι υπερ αρκετο..

Shadows Meh.. Effects Ultra..

 

Περνεις ένα τρομερο Boost ούτε σι άλλος..

 

Αλλά..

Σε τετοια MOD όλα πρέπει να τα βάζεις Low.. και να παίζεις με το Resolution Scale για να είσαι στα FPS που θες..

 

Από το guru3d έχουμε:

 

Ultra settings, ολα τέρμα λέει. GTX970 76fps avg -> 75-35 = 40 fps avg

 

Δείχνει σαν μια 970 τσιτωμένη θα βγάλει με high settings+mod, 50-60 fps avg...

 

Δεν ξέρω πόσο cpu bound είναι το παιχνίδι. Αυτοί τεστάρουν με 5960Χ...

 

Τον 4770K τον έχω στα 4.3Ghz 24/7 και η κάρτα είναι στα 1330core/1900mem 24/7, παραπάνω δε δοκίμασα.

post-50599-0-50582900-1448877696_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα παιχνιδι ειναι φαν ξεφαν αν το παρεις 200 με 400 ωρες θα τις παιξεις

και καλυτερα να παιξω Star Wars παρα μια απο τα ιδια στο Call of duty.

 

btw SpirosKGR γουσταρω avatar :)

Σωστός!

Φίλος που έτυχε να του δείξω gameplay από τον Endor, αν και δεν είναι μεγάλος φαν ( εχει δει απλώς τις ταινίες, callofdutyάκιας χρόνια ) του άρεσε πολύ σαν παιχνίδι. Προσωπικά αν είχα € θα το τσίμπαγα το παιχνίδι. 

 

Για το avatar, Crowley (supernatural) :p

Link to comment
Share on other sites

Απαισιο παιχνιδι typical Εlectronic Arts πασατεμπος...

Αν και παλιος φαν των Star Wars ειναι ενα απο τα πιο βαρετα και πιο ρηχα παιχνιδια Star Wars που εχω παιξει μονο τα γραφικα αξιζουνε

 

Ενα ρηχος Multiplayer παιχνιδι με λιγα maps σε επαναλαμβανομενο μοτιβο και με πολυ φτωχο Single player (περισσοτερο σαν tutorial ειναι το single player κομματι του)

 

Πανε οι καλες εποχες με κλασσικες παιχνιδαρες σαν το Star Wars Dark Forces και Star Wars Jedi Knight που ηταν εξαιρετικα για την εποχη τους

 

Έγινε επεξεργασία από Vasot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πανε οι καλες εποχες με κλασσικες παιχνιδαρες σαν το Star Wars Dark Forces και Star Wars Jedi Knight που ηταν εξαιρετικα για την εποχη τους

 

Για να μην μιλήσουμε για τα έπη KOTOR 1 & 2

 

βέβαια δεν ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Ένα Battlefield με skin Star Wars

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλήσουμε για τα έπη KOTOR 1 & 2

 

βέβαια δεν ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Ένα Battlefield με skin Star Wars

Θα σε παρακαλεσω να μην συγκρινεις το BF με αυτο το game..;p

Κλασεις ανωτερο το BF..(αν και διαφορετικο game)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ένα BF με skin star wars. Οσοι ζητάνε single και single, είχατε παίξει τα παλιά SW games; Που ουσιαστικά ήταν οbjective με bots AI ultra easy ;

Και πείτε, οκ , σας έβαζε η εταιρεία single player ( ακα single επιπέδου 5-7 ωρών ) ΠΑΛΙ θα γκρινιάζατε :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.