Jump to content



ιντερνετ 3 ορόφους πάνω


dimitrisOS

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply
+1 στο καλώδιο. Σε κανένα λούκι νερών απ'εξω ή εσωτερικά από κανένα φωταγωγό κτλπ ;)

Πάντως με απλή κεραιουλα δεν... οπως τα λεει και ο FANISTELROOY

+ πολλά!!!

Αυτό έχω εγώ,μέσα απο λούκι νερών πήγα στον 4ο ,που μπήκε το Router Και έριξα καλώδιο μέσα απο τα νερά ενισχυμένο ώστε να μην χαλάσει κτλ με τον καιρό . :dirol:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα ένα με μεγαλύτερη ακτινοβολία όπως το 2ο αλλά όχι τόσο ακριβό κάτι γύρω στα 50

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες κατι με μεγαλη ακτινοβολια, παρε εναν πυρηνικο αντιδραστηρα. Αλλα ισως να εχεις θεμα με τους αλλους ενοικους :p

Αν εννοεις εμβελεια, μια χαρα θα σε βολεψει και το πρωτο...

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες κατι με μεγαλη ακτινοβολια, παρε εναν πυρηνικο αντιδραστηρα. Αλλα ισως να εχεις θεμα με τους αλλους ενοικους :p

Αν εννοεις εμβελεια, μια χαρα θα σε βολεψει και το πρωτο...

σωστά :whistling

αλλά το D-link είναι μόνο access point εγώ ήθελα κάτι σαν το tp-link που είναι modem και ap για να μην ξανά αγοράζω swicth :boxed:

Link to comment
Share on other sites

σωστά :whistling

αλλά το D-link είναι μόνο access point εγώ ήθελα κάτι σαν το tp-link που είναι modem και ap για να μην ξανά αγοράζω swicth :boxed:

το ΤΡ-Link παραπάνω (WDR3600) ΔΕΝ είναι modem. Θες modem ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξεκαθάρισε τι θες να κάνεις γιατί χρησιμοποιείς λάθος όρους και μας μπερδεύεις.

Πες μια πάλι αναλυτικά τι έχεις και τι θες να κάνεις χωρίς να χρησιμοποιείς όρους μόντεμ, ρουτερ κλπ

Αν έχω καταλάβει καλά

http://computers.xpatit.gr/222-MIKROTIK/2292-MikroTik-RB951G-2HnD-Routerboard.html

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πέρασα το καλώδιο θέλω να το συνδέσω με μια συσκευή που αυτή να το ξανά στέλνει ασύρματα και ενσύρματα (και ενισχυμένο αν γίνεται) θέλω δηλαδή να συνδέσω 2 Pc και το κινητό με WiFi.

Link to comment
Share on other sites

αυτή να το ξανά στέλνει ασύρματα και ενσύρματα (και ενισχυμένο αν γίνεται)

αυτό που λες είναι άλλη λειτουργία

έχεις μπερδευτεί

το να πάρει το ασύρματο και να στο αναμεταδώσει αυτή τη δουλειά τη κάνει το repeater

εσύ πήρες ένα καλώδιο από το modem και περνάς το ίδιο δίκτυο σε ένα άλλο σημείο σε ένα wifi AP το οποίο να έχει 4 ethernet για να μπορείς να το έχεις και σαν switch

αυτό θες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου έδωσα λοιπόν κάνει, απλά θα πρέπει να δοκιμάσεις τι θα κάνεις με τον dhcp server, αν θα τρέχει στο modem router σου (πρώτη συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το τηλέφωνο) ή αν θα τρέχει σε αυτό το μηχάνημα.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις routerOS, θα προτεινα να το βαλεις να κανει και DHCP αλλα και τo PPPoE, ωστε το modem να εχει οσο το δυνατον ελευθερα resources.

To εχω κανει εγω και εχω και 2 modem(2 συνδεσεις)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες την δουλεια του και με powerlan δεν μπορουσε να την κάνει? Θα έβαζε 2-3 τα οποια θα μοιράζαν και ασυρματα internet και θα ήτανε κομπλε.

Εκτος και αν ξεφευγει σε χρήματα

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες είναι άλλη λειτουργία

έχεις μπερδευτεί

το να πάρει το ασύρματο και να στο αναμεταδώσει αυτή τη δουλειά τη κάνει το repeater

εσύ πήρες ένα καλώδιο από το modem και περνάς το ίδιο δίκτυο σε ένα άλλο σημείο σε ένα wifi AP το οποίο να έχει 4 ethernet για να μπορείς να το έχεις και σαν switch

αυτό θες

αυτό έλεγα από την αρχή

Αυτο που σου έδωσα λοιπόν κάνει, απλά θα πρέπει να δοκιμάσεις τι θα κάνεις με τον dhcp server, αν θα τρέχει στο modem router σου (πρώτη συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το τηλέφωνο) ή αν θα τρέχει σε αυτό το μηχάνημα.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

γιατί δεν μπορείς και στα 2 ;

γιατί το κάτω router το θέλω να συνδέω συσκευές με wifi

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, μπορείς να έχεις μόνο ένα dhcp server, αλλιώς θα τσακώνονται ποιος θα δώσει ip στους υπολογιστές. Ας σου πει κάποιος άλλος σίγουρα.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.