Jump to content



Samsung Galaxy Note III - Time for the next Note


UltraB

Recommended Posts

alpha, εθνική...

τις χειρότερες τράπεζες δηλαδή.

Any way, δεν ξέρω άμα έχουν αυτοί κάτι αντίστοιχο, πάνε και πες τους πως θέλεις κάρτα για αγορές από το internet να σου πουν τι έχουν να προτείνουν

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο ημερες εχω παει απο το Note 2 στο Note 3.

Σιγουρα νιώθω αναβαθμισμένος αν και η εμπειρία χρήσης ειναι παρεμφερής.

Εχω ενα θεματάκι το οποιο το εχω παρατηρησει και στις 3 φορτίσεις που εχω κάνει (πλήρεις)

Η αυτονομια ειναι πεσμένη σχετικά με το Note 2 και σε αυτό φταίει το Google Chrome.

Με heavy web browsing χθες εφτασε στο 9% με "μολις" 5 ωρες οθονης και με τον Chrome να εχει μεγαλύτερο ποσοστο καταναλωσης μπαταριας (απο την οθονη).

Στο Note 2 δεν ειχα τετοιο θεμα.

Ειναι καποιο γνωστό θεματακι?

Ειμαι με επισημη 4.3 (νομιζω εχω Ισπανικό)

Link to comment
Share on other sites

chrome χρησιμοποιούσες και με το 2?

γενικά ο Chrome τραβάει πολύ μπαταρία.

Μόνο chrome χρησιμοποιουσα στο note 2.

Με λίγα λόγια, οι 7 ώρες οθόνης έγιναν 5 μέχρι το 10%.

Θα δοκιμάσω λίγες μέρες τον στοκ Internet μπας και δω αλλαγή.

Τέλος,μια γρήγορη ερώτηση.

Στο myphone στον chrome καποιες φορές σου βγάζει επιλογή με ποιον browser θες να συνεχισεις .Επειδή ηταν σπαστικο,διάλεξα κάποια στιγμη παντα με τον chrome.

Πως το αλλαζω αυτό?Δεν το βρίσκω πουθενά.

Ρωταω γιατί τώρα δοκιμαζω πλεον τον στοκ internet και όποτε πάω να μπω στο myphone.gr, μου ανοίγει ο chrome!

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Θα πας διαχειριστής εφαρμογών θα βρεις τον chrome και μέσα στις ρυθμίσεις λίγο πριν τα δικαιώματα έχει για προεπιλογές. Τις καθαρίζεις και τελείωσες.

Εάν συνεχίζει να το κάνει, κάνε το ίδιο και στον στοκ.

sent from my Amstrad CPC 6128

Link to comment
Share on other sites

Θα πας διαχειριστής εφαρμογών θα βρεις τον chrome και μέσα στις ρυθμίσεις λίγο πριν τα δικαιώματα έχει για προεπιλογές. Τις καθαρίζεις και τελείωσες.

Εάν συνεχίζει να το κάνει, κάνε το ίδιο και στον στοκ.

sent from my Amstrad CPC 6128

Σε ευχαριστω.

Βασικά δοκιμασα το παρακάτω και επιασε :

settings->application manager,menu/properties ->reset app preferences

Επίσης, απο που απενεργοποιω το τυπου flipboard που μου εμφανιζεται οταν παταω το main button και ειμαι στην homescreen?

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Βασικά δοκιμασα το παρακάτω και επιασε :

settings->application manager,menu/properties ->reset app preferences

Επίσης, απο που απενεργοποιω το τυπου flipboard που μου εμφανιζεται οταν παταω το main button και ειμαι στην homescreen?

Λογικά εννοείς το magazine. Όταν το έχεις ανοιχτο, menu button settings και έχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρα σε ολους παιδια. Θελω να προβω σε αγορα ενος note 3 και γω. Μενω Αγγλια μονιμα και ετσι το κινητο θα αγοραστει απο εδω. Εδω ειναι η φαση που χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Καταρχας θελω να μου πειτε εντυπωσεις γενικα για το κινητο. Απο αυτονομια πως τα παει αν ειναι βολικο στο χερι κτλ. Επισης κοιταξα και ειδα οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις. Το ενα με τον snapdragon και το αλλο με τον exynos. Πρακτικα υπαρχει καποια διαφορα ? Διαβασα πως ο ενας ειναι 4cores και ο αλλος 8 αλλα παλι ο exynos δουλευει ποτε με τους 4 και ποτε με τους αλλους 4 αναλογα το load της εργασιας ωστε να υπαρχει καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια. Μαγαζι για να το αγορασω απο Αγγλια ? Ειδα expansys και αμαζον αλλα στο δευτερο ειναι region locked? Αν μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοει εδω περα ο ποιητης :clap::clap:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα update το Note 3 μου, και ενώ έπρεπε να έχει αυτό το νέο κόλπο με το album art και πλέον ούτε καν τα controls του player δεν βγάζει όταν παίζει μουσική, και το πιο περίεργο είναι πως Random την ώρα που παίζει μουσική, στο lockscreen για στιγμές τα εμφανίζει και μετά εξαφανιζωντε αμέσως

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2, το όποιο lag υπήρχε έχει εξαφανιστεί. Μόνο στο gallery δείχνει να έχει θέμα, αλλά αυτό μάλλον είναι και θέμα της microSD κάρτας. Θα την ξηλώσω να τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος απο χτές :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Πως σου φαίνεται η μετάβαση από S4? Όσον αφορά το μέγεθος περισσότερο.....και γενικά οι πρώτες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει κάποια στιγμή απο S3 σε Note 2. Είχε αρκετή διαφορά στον χειρισμό, όσον αφορά το μέγεθος. Εδω η διαφορά είναι μεγαλύτερη.

Επίσης νομίζω δεν έχει σχεδόν καθόλου lag.

Επομενη αλλαγη θα είναι στο S5 :hehe:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.