Jump to content



Samsung Galaxy Note III - Time for the next Note


UltraB

Recommended Posts

Θενκς Ζακ. Δεν σου γυρισε τον knox Σε 0x1 ε?

Όχι ρε. Γιατί να το γυρίσει. Αφού official ROΜ βάζεις, απλά δεν είναι της χώρας σου.

Ενημερωτικά, το τηλέφωνο έχει μεγάλη διαφορά με την 4.4.2.

Απόκριση, ταχύτητα, χωρίς lag, μεγαλύτερη αυτονομία.

Έτσι έπρεπε να δουλεύει από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

Με το Kies 3 αν πάρω backup τα πάντα οπως έχει επιλογή, απο apps, sms, contacts, etc, και μετά πχ, πάρω ένα νεο 4άρι και κάνω restore θα μου γυρίσει το κινητό πίσω σε state φάση itunes backup/restore?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Εμενα ποτε δεν μου δουλεψε το κομματι με τα apps. Όλα τα αλλα ξαναεμπαιναν.

[MENTION=51]jax7480[/MENTION] Κατι κανω λαθος και οταν πατω start στο odin, κανει fail και στο κινητο λεει Unsupport dev_type . Σου λεει τπτ ?

Μιας κ εχω καιρο να κανω την διαδικασια, στο odin, πατατω στο AP, επιλεγω το md5 αρχειο και start, σωστα ???

EDIT Μπηκε η N9005OXXENA5 απροβλιματιστα. Powered by Kitkat ;) (Tks L1)

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε να προτείνετε κάποιο car mount με βεντούζα, αρκετά στιβαρό ? Είναι που ειναι βαρύ το Note 3, είναι και σκληρές οι αναρτήσεις, ότει έχω βάλει έως τώρα ταρακουνιέται πολύ!

EDIT: Παραγγειλα αυτο... :D

[ame]http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AOCSFYC/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A200LP94GZD16Y#productDescription[/ame]

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο car mount με βεντούζα, αρκετά στιβαρό ? Είναι που ειναι βαρύ το Note 3, είναι και σκληρές οι αναρτήσεις, ότει έχω βάλει έως τώρα ταρακουνιέται πολύ!

EDIT: Παραγγειλα αυτο... :D

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AOCSFYC/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A200LP94GZD16Y#productDescription

Είχα βαρεθεί να αγοράζω κάθε φορά διαφορετικά car mounting kits και τελικά πήρα αυτό και ησύχασα:

[ame]http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007RYI7R0/[/ame]

Κι έχω πιο βαρύ κινητό από το δικό σου :p

Link to comment
Share on other sites

Είχα βαρεθεί να αγοράζω κάθε φορά διαφορετικά car mounting kits και τελικά πήρα αυτό και ησύχασα:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007RYI7R0/

Κι έχω πιο βαρύ κινητό από το δικό σου :p

Την έχω και εγώ αυτή τη βάση. Πολύ καλή δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει το κινητό. Όμως στις λακκούβες και με σκληρά αμορτισέρ το κινητό σου θα τρέμει όσο και να σφίξει ο βραχίονας.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια εχω και εγω note 3 και δυστηχως μετα απο μια πτωση του μου χτυπηθηκε το αλουμινιο στο πλαισιο. Πηρα τηλ για την αλλαγη του στην smartec που ειναι για αναγνωρισμενη απο την samsung και δεν χανεις την εγγυηση και μου ζητανε 195 ευρω γιατι παει μαζι με την οθονη. Τα λευτα ειναι πολλα αναλογα με την ζημια του. Ξερει κανεις καποιον παραγγελνοντας απο ebay μονο το midle bezel με τιμη γυρω απο 8 εως 35 γιουρια αν αναλμβανει την επιδιορθωση του? Ευχαριστω.:help1:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι το bezel του Note III δεν είναι όπως του Galaxy S για παράδειγμα και πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να αγοράσεις όλο το Frame.

1-piece-mall-oem-for-samsung-galaxy-note.jpg

Όπως και να χει, σίγουρα θα σου βγει πιο φτηνά αν το αναλάβει κάποιος που γνωρίζει και δεν προκύψουν περισσότερα προβλήματα κατά την αλλαγή.

Άλλη εύκολη αλλά και οικονομική λύση είναι μια θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολλη για την απαντηση σου UltraB το ποιο πιθανο ειναι να περιμενω αρκετο καιρο για να πεση η τιμη της επισκευης του και θα βολευτω προς το παρον με μια θηκη. Οποιος εχει κατι αλλο να προτεινει καλως δεχουμενο. Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από τότε που πέρασα την kitkat official μεσω ΟΤΑ μου έχει χάσει 2 φορές όλα τα ασύρματα δίκτυα(wifi) που εχω συνδεθεί και πρέπει να περνάω πάλι από την αρχή τους κωδικούς... Είναι γνωστό bug αυτο;

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.