Jump to content



Hearthstone: Heroes of Warcraft


Borg

Recommended Posts

Ένας ακόμη που είναι στην beta.

Από matchmaking πάντως δεν περιμένω πολλά στην συγκεκριμένη φάση λόγω beta.Είναι ωραίο παιχνιδάκι αλλά τρελή ανακύκλωση του warcraft universe.Θα ήταν ιδανικό να μπορούσες να μπεις απο ενα tablet και να παίζεις στον καναπέ σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Mage. Οι counter secret κάρτες μετράνε πολυ! Έχω όμως σοβαρό θέμα απέναντι στον druid εκτός αρένας επειδή δεν έχω full deck:angry:

νομιζω ο mage εχει μια απο της πιο αντιπαθητικες καρτες(για καποιον που δεν παιζει μαγο)...το sheep!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιζω και εγω...mage για την ωρα μιας και με αυτον σε ξεκιναει...

Επειδη εχω λιωσει παλια σε mtg το βρισκω λιγο απλοικο και δε μου φαινεται οτι μου δινει τη δυνατοτητα να φταξω ενα pure control deck οπως θα ηθελα... Επισης το συστημα με το μανα αν και μου αρεσει που αποκλειει καθε πιθανοτητα mana screw/flood, απο την αλλη δε φαινεται να επιτρεπει μεγαλη ελευθερια για πειραματισμους (πχ hybrid decks κλπ) Βεβαια εχω ελαχιστες καρτες για την ωρα, και εδω ερχεται το αλλο ζητημα.

Συμφωνω με τον volrath οτι ειναι πολυ χρονοβορο το να παρεις packs . Επισης μου φαινεται απιθανο το οτι δεν εχει trading...δηλαδη το λεει και το ονομα trading card game.....duh! Αλλα τουλαχιστον εχει το crafting οποτε μπορεις χοντρικα να θυσιαζεις μουφες epic για μια καλη συγκεκριμενη που θες...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24729]tsakos19[/MENTION]

κανεις λαθος...

καθημερινα κανεισ daily QUEST το οποιο σου δινει +40 gold

στις 3 νικες που θα κανεις εχεις αλλα 10 gold

αν πας ολους του παιχτες level 10 παιρνεις αλλα 100

και εδω ολα τα rewards

Quest - Hearthstone: Heroes of Warcraft Wiki

επισης

μια αρενα για να μπεις θελει 150 Gold τα οποια με χαλαρο παιξιμο τα μαζευεις σε 2 μερες ανετα

αν κανεισ μονο 3 ηττες σου δινει πακετακι με 5 καρτες...

Εχεις πολύ μεγάλο δίκιο φιλε μου

Tο παιχνίδι έχει ενδιαφέρον και οποιος θέλει το παίζει

O mega και ο priest είναι πολύ πόνος εγώ παίζω με priest και προσπαθώ να ανεβώ rank

Tο παρακάτω video είναι από εμενα (rank)

Eδώ παίζω ένα normal match

Eδώ ανοίγω 7 deck και μπορείτε να δείτε κάρτες που έτυχα

Και εδώ ένα video match με χρονια πολλά από Hearthstone φυσικά

Εάν ψάξετε στο κανάλι μου στο youtube θα δείτε και αλλα video από Hearthstone οποιος θέλει να μου pi name να παίξουμε κανένα αγώνα for fun

Link to comment
Share on other sites

Έτερον εκάτερον. Το Hearthstone είναι δωρεάν και μπορείς να μπεις, να παίξεις και να διασκεδάζεις ακόμη και χωρίς να ξέρεις τίποτα. MTG αν δεν κάτσεις να στρωθείς να μάθεις λίγο το παιχνίδι και να σουλουπώσεις κανένα deck, είναι δύσκολο να το απολαύσεις.

Για εισαγωγικό καρτοπαίχνιδο, το Hearthstone μ' αρέσει πολύ. Ειδικά αν έχεις κάποια επαφή με τη μυθολογία της Blizzard είναι ακόμη πιο απολαυστικό, αλλά κι από μόνο του παίζεται ευχάριστα. Με ενοχλεί βέβαια ότι αργείς πολύ να μαζέψεις κάρτες, αν δεν ξοδέψεις λεφτά, αλλά κατανοώ ότι δε γίνεται και το σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, μια χαρά game ειναι αλλά σίγουρα πρέπει να πλερωκεις για να το ευχάριστηθεις, λογικό και προτιμητέο (ειδικά σε σχέση με τις συνδρομές του wow)

Η blizzard αρχίζει και μου κάνει λίγο σε Microsoft δηλαδή λατρευουμε να μισουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπηκα και εγω μπαμπα ...να πω οτι δεν ειχα ξαναπέξει συναφη games αλλα γνωριζα πανω κατω τους κανόνες..

Μου αρεσει αρκετα που ειναι απλό και κατανοητο...εχω ξεκλειδώσει ολους εκτος απο druid (ενα πετυχα και μου έριξε στα αυτια αν και τον κοντραρα στο τελός τραβαγα κάρτες οτι ναναι με αποτελεσμα να ριξει εναν protector στο τελος με κατι buff spelss να τον κανει τουμπανο...και να επελθει ο χαμος μετα)

Εντωμεταξυ εχω deja vu απο WOW που το 80% το παιχτών ειναι hunter/mage ...αρεα και που πετυχαίνω κανα paladin/rogue/shaman/warlock ...priest 2 φορες ολες και ολες...και μια φορα warrior/druid.

Αντε να φαω κανα druid γιατι δεν μπορω να δοκιμασω την τυχη μου στην αρένα χωρις να εχω ολα τα class (που μου φαινεται πολυ ενδιαφέρουσα με το random στοιχειο..)

Ερωτηση: τα games στην arena πρεπει να γινουν μονοκοπανίας ή τα κανεις σε οσα session θές?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.