Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

μιας και εχουν περασει καμποσες απο τα χερια σου πως σου φαινεται?

 

Δεν είναι εργαλείο δουλειάς όπως ήταν ακόμα και η D300 πχ, θέλει το χρόνο της και άλλη προσέγγιση. Τα προβλήματα που έχω με αυτή -AF όταν πέφτει το φως, ανάλυση και refresh rate του EVF- τα λύνει η X-T1 αλλά είναι ακόμα πολύ ακριβή.. Σαν ποιότητα εικόνας είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως. Θα δω πως θα τα πάει και στο road trip που θα κάνω αλλά δε νομίζω να την αλλάξω -ακόμα :p-. Δεν ξέρω αν έχω μετανιώσει που δεν πήρα την a6000 που ήθελα.. Το κακό με αυτές είναι ότι δε μπορώ να τις δοκιμάσω πουθενά και ουσιαστικά διάλεξα στα τυφλά.

Link to comment
Share on other sites

Eπρεπε να ειχες παει στη χ-ε2..

ΠΕρισσοτερο στην εικονα ρωτουσα..γιατι σαν επομενη μηχανη αν δε κατσει α7 μαλλον θα παιχτει fuji..

(oχι τοσο σε σχεση με την 300αρα που ανεφερες αλλα με εκεινη που εγραφε Φχ στο πλαι :p)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Eπρεπε να ειχες παει στη χ-ε2..

ΠΕρισσοτερο στην εικονα ρωτουσα..γιατι σαν επομενη μηχανη αν δε κατσει α7 μαλλον θα παιχτει fuji..

(oχι τοσο σε σχεση με την 300αρα που ανεφερες αλλα με εκεινη που εγραφε Φχ στο πλαι :p)

 

Και η X-E2 έβγαινε +200 τα οποία δεν έδινα.. Αν γινόταν θα πήγαινα για a7 + Zeiss 55. 

Η μηχανή με το FX στο πλάι παραμένει η αγαπημένη μου.. Μπορεί η Fuji να μην υπολείπεται σε DR ή ISO αλλά αυτή την αίσθηση του full frame δεν την έχει. (συγκρίνω μόνο εικόνα και όχι άλλα πλεονεκτήματά της όπως AF, burst, ποιότητα κατασκευής κλπ)

Έγινε επεξεργασία από racer
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 9-10χλμ περπάτημα σε λόφους και βουνό, με αρκετό χιόνι, στην φύση, δίχως την παρέμβαση ανθρώπου αλλά ενδιαφέρον για landscape φάση μηδέν.

Καταραμμένη Αττική :p

Έτσι για το γαμώτο, επειδή σκούριασαν οι κάμερες και το post count μου στο thread εδώ ( χαχα, lol just kidding )

βρέξει χιονίσει, η παπαρούνα θα ανθίσει ( μην βαράτε, δεν είναι παπαρούνα λογικά, δεν ξέρω από λουλούδια, και δεν με νοιάζει, κάνει ρήμα η παπαρούνα :D )

10922781_10205736649473963_1420831538927

και ένα υπερκινητικό, αδέσποτο ? ( ίσως κι όχι, πολύ καθαρός και "χτενισμένος" ήταν για αδέσποτο )

10959455_10205740523450810_2598039726890

ακολούθησα και αυτά τα αποτυπώματα ( τι ζώο λέτε να ήταν ? αλεπού μάλλον όχι, πολύ μικρή απόσταση μεταξύ των ποδιών ) αλλά δεν μου έκανε την χάρη.

10998874_10205740443048800_7419490378185

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

straight from 60D+30mm tube +28-105 usm

(click me )

post-38906-0-94312400-1424527369_thumb.j

 

F/9, 1/640, ISO 640, EV -1 ,105 mm

 

Πως ειναι καλα να την ανεβαζω? χαλασε σε ποιοτητα και μεγεθος :p (με το νεο απντειτ του λαμπ)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.