Jump to content



Motorola Moto G


Volrath

Recommended Posts

Ευτυχής κάτοχος εδώ και 3 ημέρες μπορώ να πω τα καλύτερα για αυτό το κινητό.

Πραγματικά αξίζει τα χρήματα του και είναι φοβερή αγορά.

Το είχα πετύχει σε διπλανό forum που είχε προσφορά το amazon

Ενημερωτικά, πόσο το είχε;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μετα το update 4.4.2 το κινητο εχει προβλημα στις κλησεις! Τι εννοω;

Καποιες φορες τρωει κολλημα και δεν μπορει να κανει ή να δεχτει κληση. Και ουτε με restart στρωνει. Πρεπει να βγαλεις-βαλεις sim μαζι με restart φυσικα. Ιντερνετ και sms δουλευουν κανονικοτατα.

Δοκιμασα και factory reset αλλα το ξαναεκανε μετα απο 2 μερες.

Δεν το ειχε κανει ποτε αυτο πριν το update εδω και ενα μηνα.

Το κινητο ειναι τελειως μαμα, ουτε καν root δεν εχει.

Παιζει να εχει προβλημα η sim? Την ειχα παρει πριν κανενα χρονο κανονικο μεγεθος και κοπηκε σε καταστημα για να μπει το moto g.

Εδω εχουν ενα αλλο προβλημα με τον dialer και λενε οτι εφταιγε η σιμ που δεν ηταν v3...

Moto G & KitKat 4.4.2 - MAJOR BUG

Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες ηρθε το δευτερο moto g για ατομο της οικογενειας.το θεμα μου ειναι ομως το εξης..

μετα το upate se κιτκατ 4.4.2 εβαλα την καρτα του πατερα μου αλλα δεν την αναγνωριζει.. τι μπορει να παιζει εχει κανεις ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα εδώ και μέρες.Απο το πρωτο boot πέρασε το update σε KitKat και μετα απο 2-3 μέρες πέρασε άλλο ενα update ~3mb.Αυτή τη στιγμη ειμαι εδώ:nyza4u3a.jpg

Stock DE ROM με unlocked boot loader και faux kernel.Το runtime το έχω σε dalvik (όχι art λόγο του xposed framework).Overclocked cpu@1,6 και gpu@450mhz με WiFi και Bluetooth παντα ανοιχτα βγάζει 2 μέρες χρήσης με ~6,5 ώρες οθόνη.Και πραγματικα απο ταχύτητα βούτυρο.Επίσης για όσους λένε οτι με jb είχαν καλύτερο memory management εμένα συμβαίνει το αντίθετο..

ynugu9y9.jpg

PS: Εδώ και ενα χρόνο είχα note 2...

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update 4.4.2 το κινητο εχει προβλημα στις κλησεις! Τι εννοω;

Καποιες φορες τρωει κολλημα και δεν μπορει να κανει ή να δεχτει κληση. Και ουτε με restart στρωνει. Πρεπει να βγαλεις-βαλεις sim μαζι με restart φυσικα. Ιντερνετ και sms δουλευουν κανονικοτατα.

Δοκιμασα και factory reset αλλα το ξαναεκανε μετα απο 2 μερες.

Δεν το ειχε κανει ποτε αυτο πριν το update εδω και ενα μηνα.

Το κινητο ειναι τελειως μαμα, ουτε καν root δεν εχει.

Παιζει να εχει προβλημα η sim? Την ειχα παρει πριν κανενα χρονο κανονικο μεγεθος και κοπηκε σε καταστημα για να μπει το moto g.

Εδω εχουν ενα αλλο προβλημα με τον dialer και λενε οτι εφταιγε η σιμ που δεν ηταν v3...

Moto G & KitKat 4.4.2 - MAJOR BUG

Έβαλα καινούρια κάρτα σήμερα, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την σιμ σε ενα αλλο κινητό, επέλεξε να μην έχει πιν και ξαναβάλτο στο motorola.

Το ειχαν και τα sony το παραπανω θεματακι και φτιαχνόταν με αυτο το τρόπο σε πολλά

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει pin.

Μόλις είδα τα email μου και μου στέλνουν αντικατάσταση από Amazon.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Και η παλιά συσκευή;

Θα πρέπει να την επιστρέψω εντός ενός μήνα μέσω μιας κούριερ με μεταφορικά πληρωμένα από εκείνους. Μου έχουν στείλει και τις ταμπέλες για το πακέτο.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

@FANISTELROOY παρελαβες το καινουργιο ?

μιλησα και εγω για να μου στειλουν νεο μιας και το προβλημα με το pin με 3 διαφορετικες καρτες ολες καινουργιες παραμενει.. το ερωτημα λοιπον ειναι το εξης.. παραλαμβανουμε και μενουμε μεχρι νεοτερας στην 4.3 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βγηκε αραγε το update με το bug fix? πολλοι λενε οτιθ κατι εχει βγαλει η μοτορολα αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι για τα δικα μας... και το θεμα ειναι οτι εχω μπερδευτει :(

Link to comment
Share on other sites

βγηκε αραγε το update με το bug fix? πολλοι λενε οτιθ κατι εχει βγαλει η μοτορολα αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι για τα δικα μας... και το θεμα ειναι οτι εχω μπερδευτει :(

Αυτο εδω λες;

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/98313/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzkyMzczMDc5L3NpZC9ZRVBtS1VNbA==/action/auth

Εγω παντως ειμαι ακομα με 4.3 στο καινουριο που μου ηρθε απο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

και εγω με 4.3 ειμαι και στα 2 κινητα απλα το θεμα ειναι οτι καθε τοσο και λιγακι πρεπει να λουζομαι την υπενθιμηση για το update σε κιτ κατ... :) υπομονη να βγει μαλλον θα κανουμε λιγο ακομη .. γιατι και τασ 2 κινητα απο αμαζον βγαζουν σαν update το 174.44.9.en.GB και με φοβιζει το update σε περιπτωση που δεν παρουμε κατευθειαν και το 176.44.1

Link to comment
Share on other sites

Άριστη αγορά, αλλα εχει τα θεματακια του. Την πρώτη φορα που εκλεισε απο μπαταρία δεν άνοιγε/φορτιζε με τίποτα απο τη USB. Επρεπε να συνδέσω φορτιστή 1.5Α για να παρει μπρος. Για τηλ που ερχεται χωρις φορτιστή, ειναι λίγο fail (κ δεν υπαρχει κανενα warning κάπου στο documentation/support).

Το πιο σπαστικο ειναι οτι πολλές φορές βγάζει "camera error" και δεν ανοίγει η κάμερα με τίποτα. Θελει restart για να στρώσει.

Τέλος, για ενα περίεργο λόγο, δεν γίνονται σωστά εγκατάσταση οι drivers στα win7 (64bit) και για να περάσω αρχεία αναγκάζομαι και χρησιμοποιώ το airdrop (or something, ενα ωραίο app).

Κατα τα αλλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει τον ιντερνετ να βρω λυση για να μην εμφαινζεται η ειδοποιηση για το update σε 4.4.2 .. εχει βρει κανεις τιποτα το οποιο να δουλευει γιατι το κακο εχει παρα γινει .. δεν προλαβαινω να γραψω μηνυμα και το εμφανιζει 2-3 φορες ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.