Jump to content



Motorola Moto G


Volrath

Recommended Posts

170€ για σχεδόν nexus 4; Τι λέτε - πώς σας φαίνεται;

Γιατί δε φέρνουν πια motorola στο ελλαδιστάν; Θα παραγγείλω από γερμανο/αγγλικο/γαλλικό αμαζόνιο μόλις μάθω release date (ξέρει κανείς; ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

170€ για σχεδόν nexus 4; Τι λέτε - πώς σας φαίνεται;

Γιατί δε φέρνουν πια motorola στο ελλαδιστάν; Θα παραγγείλω από γερμανο/αγγλικο/γαλλικό αμαζόνιο μόλις μάθω release date (ξέρει κανείς; ).

Με μια γρήγορη ματιά..

Moto vs N4

RAM: 1GB vs 2GB

Camera: 5MP vs 8MP

GPU: Adreno 305 vs 320

CPU: Quad 1,2GHz vs 1,5GHz

NFC: No vs Yes

Συμπέρασμα, μόνο και μόνο για την RAM, όχι δεν αξίζει

Βρες καλύτερα το Ν4 μεταχειρισμένο (16GB στα ~200ε) ή πάρε το Ν4 8GB (αν το βρεις) καινούργιο στα 200ε (+30ε).. ή τέλος πάντων κοίτα για άλλο κινητό :p (αν δεν σε ψήνει το Ν4 2ο χέρι)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επεσε μια συσκευη στα χερια μου για 10 λεπτα.

Smooth.as.baby's.ass

Ειλικρινα θα παρω ενα απλα για να το εχω για δευτεροτριτο. Απιστευτη vfm καλυτερο και απο τα "φθηνα" Nokia WP8 :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε κι εμένα μια συσκευή στα χέρια μου σήμερα. Mid-high range συσκευή με τιμή κινέζικου, γρήγορο (ήταν και φρέσκο βέβαια), ωραία αίσθηση στο χέρι (imo καλύτερη από samsung). Τα φτηνά Lumia βρήκαν τον μάστορά τους :)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε κι εμένα μια συσκευή στα χέρια μου σήμερα. Mid-high range συσκευή με τιμή κινέζικου, γρήγορο (ήταν και φρέσκο βέβαια), ωραία αίσθηση στο χέρι (imo καλύτερη από samsung). Τα φτηνά Lumia βρήκαν τον μάστορά τους :)

Πόσο σε €?

Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ από Amazon.co.uk

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Χωρίς να θέλω να μειώσω το ΜΟΤΟ, εξακολουθώ να βλέπω το Nexus 4 πολύ καλύτερη επιλογή (το οποίο είχε τον Αύγουστο 200ε (8GB) )... και αν ψάξεις το βρίσκεις σε στοκ..

Και έχει εδώ και 10 μέρες το Kitkat (android 4.4) για όποιον ενδιαφέρετε.. σε custom rom θα βρείτε επίσης πολλά μιας και έχει μοσχο-πουλήσει..

Και σε όποιον δεν τον χαλάει να είναι 2ο χέρι, μπορεί να βρει πολύ καλές τιμές με πολλά έχτρα...:dirol:

Link to comment
Share on other sites

όχι. Μιλάμε για 40% πάνω από την τιμή σε σχέση με το moto g.

στα λεφτά που ζητάει το nexus 4 μτχ προτιμώ το Note 2.

Στα λεφτά που κάνει καινούριο, προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω σε Note 2 ή να μου φέρουν το Nexus 5 από Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

όχι. Μιλάμε για 40% πάνω από την τιμή σε σχέση με το moto g.

στα λεφτά που ζητάει το nexus 4 μτχ προτιμώ το Note 2.

Στα λεφτά που κάνει καινούριο, προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω σε Note 2 ή να μου φέρουν το Nexus 5 από Αγγλία.

Εγώ βλέπω 15% διαφορά στην τιμή Ν4 (8GB) vs Moto G (8GB) και διαφορές πάνω από 15% υπέρ του Ν4.. Για Ν5 και Νοτε2 ξεφεύγουμε (και το Νοτε2 είναι αρκετά μεγαλύτερο, άρα άλλη κατηγορία)..

Εγώ θα έδινα 200 για το Ν4 αντί για 170 για το Μοτο..:big_boss:

Οι τιμές Καινούργιο / Μεταχειρισμένο (αν κάνω λάθος διόρθωσε με):

Nexus 4 (8GB) 200e / ~150e

Nexus 4 (16GB) 250e / ~ 190e

Nexus 5 (16GB) 350e / -

Nexus 5 (32GB) 400e / -

Note 2 (16GB) 400e / -

Moto G (8GB) 170e / -

Moto G (16GB) 200e / -

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν τον απασχολούν video/mp3 και έχει συγκεκριμένα apps που χρησιμοποιεί. Για το 80% των χρηστών, πρακτικά τα 5.5GB που αφήνει ελεύθερα το 8άρι είναι μια χαρά.

Αν βάλεις 1-2GB με MP3, και τα βασικά apps (maps facebook κτλ) νομίζω ότι καλύπτει πάρα πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

ποιος παίρνει κινητό με 8gb;

Από αυτό το νήμα και μόνο:

  1. Volrath το σκέφτεται
  2. kom πήρε 2

Και όποιος άλλος το βλέπει σαν 2ο κινητό κτλ... Σαφώς έχουμε (σχεδόν) 2014 και ίσως ακούγονται λίγα τα 8, αλλά μιλάμε για ένα value κινητό.

Εγώ δεν θα έπαιρνα το 8 - ΑΝ και μέχρι στιγμής τα 8 (από τα 16 που έχω) δεν τα έχω ξεπεράσει (και τα 3GB τα θέλει το GPS μου, για τους χάρτες)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω 15% διαφορά στην τιμή Ν4 (8GB) vs Moto G (8GB) και διαφορές πάνω από 15% υπέρ του Ν4.. Για Ν5 και Νοτε2 ξεφεύγουμε (και το Νοτε2 είναι αρκετά μεγαλύτερο, άρα άλλη κατηγορία)..

Εγώ θα έδινα 200 για το Ν4 αντί για 170 για το Μοτο..:big_boss:

Οι τιμές Καινούργιο / Μεταχειρισμένο (αν κάνω λάθος διόρθωσε με):

Nexus 4 (8GB) 200e / ~150e

Nexus 4 (16GB) 250e / ~ 190e

Nexus 5 (16GB) 350e / -

Nexus 5 (32GB) 400e / -

Note 2 (16GB) 400e / -

Moto G (8GB) 170e / -

Moto G (16GB) 200e / -

Οι τιμές του nexus 4 επαιξαν σαν καινουργια αγορά μονο για πολύ μικρό διάστημα και απο το εξωτερικό.

Οι αντιστοιχες μεταχειρισμενου N4 δεν παιζουν στην χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά χωρίς να λαμβάνετε υπ όψιν ότι το Moto g έχει επεξεργαστή νεότερης γενιάς, πιο οικονομικό σε κατανάλωση μπαταρίας, USB otg και θα έχει υποστήριξη αλα Nexus ελέω Motorola.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν τον απασχολούν video/mp3 και έχει συγκεκριμένα apps που χρησιμοποιεί. Για το 80% των χρηστών, πρακτικά τα 5.5GB που αφήνει ελεύθερα το 8άρι είναι μια χαρά.

Αν βάλεις 1-2GB με MP3, και τα βασικά apps (maps facebook κτλ) νομίζω ότι καλύπτει πάρα πολύ κόσμο.

Από αυτό το νήμα και μόνο:

  1. Volrath το σκέφτεται
  2. kom πήρε 2

Και όποιος άλλος το βλέπει σαν 2ο κινητό κτλ... Σαφώς έχουμε (σχεδόν) 2014 και ίσως ακούγονται λίγα τα 8, αλλά μιλάμε για ένα value κινητό.

Εγώ δεν θα έπαιρνα το 8 - ΑΝ και μέχρι στιγμής τα 8 (από τα 16 που έχω) δεν τα έχω ξεπεράσει (και τα 3GB τα θέλει το GPS μου, για τους χάρτες)

Το N4, έχει χειρότερη διάρκεια μπαταρίας, χειρότερη οθόνη, κοστίζει παραπάνω και είναι καλύτερο. Απλά καλύτερο. Για δεύτερο κινητό, αξίζει να δώσεις τα παραπάνω λεφτά; Για κάποιον που μπαίνει στο φέσιμπουκ, αξίζει να δώσει τα παραπάνω λεφτά; Για κάποιον που έχει τάμπλετ, αξίζει να δώσει τα παραπάνω λεφτά; προφανώς και όχι.

Και για όνομα του θεού, δε μιλάμε για ένα κινέζικο κινητό της επαρχίας Που-τσου, για κινητό της Motorola μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και κανένα χαρακτηριστικό στο πρώτο post να μην ψάχνει ο κόσμος

(κάποια από τα σημαντικά για μένα)

Size 720 x 1280 pixels, 4.5 inches (~326 ppi pixel density)

Protection Corning Gorilla Glass 3

Memory 8/16 GB, 1 GB RAM

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP

Chipset Qualcomm Snapdragon 400

CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

GPU Adreno 305

GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS

Battery Li-Ion 2070 mAh battery

Πηγή: Motorola Moto G - Full phone specifications

DAFAK (το είχε πει και ο [MENTION=16401]j0maK[/MENTION] , αλλά δεν το έβλεπα τότε στο site)

Search Results - Tesco.com - 100 λίρες το 8άρι / 130 το 16άρι

[ame]http://www.amazon.co.uk/Moto-16GB-Sim-Free-Smartphone/dp/B00ECBREB6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385596334&sr=8-1&keywords=moto+g[/ame]

[ame=http://www.amazon.de/Motorola-Smartphone-HD-Display-Qualcomm-Prozessor-Netzteil/dp/B00GJG0Q0I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385596381&sr=8-1&keywords=moto+g]Motorola Moto G Smartphone 4,5 Zoll schwarz: Amazon.de: Elektronik[/ame]

[ame=http://www.amazon.de/Motorola-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-Speicher/dp/B00GUJRQAC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1385596381&sr=8-2&keywords=moto+g]Motorola Moto G Smartphone 4,5 Zoll schwarz: Amazon.de: Elektronik[/ame]

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.