Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα! Να ρωτήσω τους κατόχους...για τα προβλήματα που ακούγονται για το GPS τι έχετε παρατηρήσει? Στέκουν ή σας δουλεύει απροβλημάτιστα?

Σκέφτομαι να το αγοράσω από Σεπτέμβρη και το ψάχνω απ'όλες τις μεριές!

Link to comment
Share on other sites

**SOS 2 - TWRP Update

Απαραίτητα πρέπει να κάνουμε Update το TWRP, γιατί κάποιοι χρήστες χαλάσαν την οθόνη τους επειδή το κινητό ζεσταίνονταν πολύ όταν χρησιμοποιούσαν τις λειτουργίες του TWRP.

Οπότε βάζουμε την έκδοση με Thermal Control.(credits goes to [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] )

1. Κατεβάζουμε από εδώ: TWRPS αφού βρούμε τι Panel έχουμε με αυτό το Tool ή από εδώ https://www.mediafire.com/folder/1wdwa8648lu7n/TWRP (το τελευταίο λίνκ δεν το έχω δοκιμάσει βγήκε πολύ πρόσφατα.)

2. Κάνουμε Install το zip μέσω TWRP.

Περισσότερα εδώ:

Εμενα ειναι : lgd /lgit , ποια πρεπει να βαλω ?μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=45]PGM[/MENTION] τα αλλαξε τα αρχεια ο τυπος απλα βαλλε αυτο που αντιστοιχει στο μοντελο σου.

Alex σιγουρα ειναι το modded αυτο?

Από το λινκ που εδωκες το d802 ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την 7 ....μια χαρα φαινεται, βεβαια θελει στρωσιμο και να δουμε ποσο καλη ειναι η μπαταρια

Δεν εχω φορτισει ακομα..την στοκ την φτανει και την ξεπερναει. Καλα ειναι ...ακομα δεν το εχω φορτισει 3 φορα. :p

7039b9facb378df192842c3c782d13fb.jpg

a40e0353fdcc422a96109a06749f0b56.jpg

To app μπηκε οταν ειχα 80-85%

535e6e3ed9c3fab5b4cc4af526efb066.jpg

83656979b03e5b46579df8b1dadf1674.jpg

1adcecd118cf6bbd42c278ff92b3da11.jpg

Πως κρατιεμαι να μην βαλλω τον νεο κερνελ ενας θεος ξερει.

Την έβαλα την τζαμοκινεζιά.

fail είναι στο μέγεθος αλλά για 2 λίρες κόστος χαλάλι.

Σημερα φιλη με iphone μου ειπε οτι το τεμπερεντ εσωσε την οθονη της αφου εσπασε αυτο σε πτωση....[emoji12]

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω φορτισει ακομα..την στοκ την φτανει και την ξεπερναει. Καλα ειναι ...ακομα δεν το εχω φορτισει 3 φορα. :p

7039b9facb378df192842c3c782d13fb.jpg

a40e0353fdcc422a96109a06749f0b56.jpg

To app μπηκε οταν ειχα 80-85%

535e6e3ed9c3fab5b4cc4af526efb066.jpg

83656979b03e5b46579df8b1dadf1674.jpg

1adcecd118cf6bbd42c278ff92b3da11.jpg

Πως κρατιεμαι να μην βαλλω τον νεο κερνελ ενας θεος ξερει.

Σημερα φιλη με iphone μου ειπε οτι το τεμπερεντ εσωσε την οθονη της αφου εσπασε αυτο σε πτωση....[emoji12]

Το ότι έσπασε αυτό δε σημαίνει ότι θα έσπαγε και το άλλο :-)

Mobile

Link to comment
Share on other sites

το τσίμπησα και γω το κινητό και ψάχνομαι ακόμα να το συνηθίσω...θέλει το διαβασματάκι του ...δεν το ρουταρα ακόμα ...Έχω κάνει titanium backup σε sd κάρτα στο παλιό κινητό ...Αν το ρουτάρω και εγκαταστήσω το titanium θα βλέπει την sd κάρτα μέσω USB για επαναφορά εφαρμογών κτλ;;

Έχετε καμμια πρόταση για ebay nillkin temper glass (link πωλητή) & MHL OTG USB ;

Link to comment
Share on other sites

το τσίμπησα και γω το κινητό και ψάχνομαι ακόμα να το συνηθίσω...θέλει το διαβασματάκι του ...δεν το ρουταρα ακόμα ...Έχω κάνει titanium backup σε sd κάρτα στο παλιό κινητό ...Αν το ρουτάρω και εγκαταστήσω το titanium θα βλέπει την sd κάρτα μέσω USB για επαναφορά εφαρμογών κτλ;;

Έχετε καμμια πρόταση για ebay nillkin temper glass (link πωλητή) & MHL OTG USB ;

Μην παρεις νιλκιν..εμενα δεν κολλησε καλα στις ακρες και δεν ειναι θεμα τοποθετησης...+ οτι αρχιζει σιγα σιγα κ ξεκολλαει κ αυτο....σαν την κινεζια δεν ειναι παντως..

VALUELINE VLMP60515B0.20 USB2.0 A - MICRO B OTG DATA CABLE 0.20M - TABLET ACCESSORIES -

I am happy with that ^

------------------------------------------------------

LG G2 to Receive LG G3 User Interface: Android L Update Next Year

Μ@λ@κια καναμε που πηραμε το G2 ..επρεπε να παρουμε Samsung S4 :toomuchne :p ^^

Οσοι δεν πηρατε πρεφα εχει βγει CloudyG3 1.3 , OptimusG3 1.3.1 ...

[MENTION=45]PGM[/MENTION] πως παει απο μπαταρια η Seven?

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις νιλκιν..εμενα δεν κολλησε καλα στις ακρες και δεν ειναι θεμα τοποθετησης...+ οτι αρχιζει σιγα σιγα κ ξεκολλαει κ αυτο....σαν την κινεζια δεν ειναι παντως..

VALUELINE VLMP60515B0.20 USB2.0 A - MICRO B OTG DATA CABLE 0.20M - TABLET ACCESSORIES -

I am happy with that ^

------------------------------------------------------

LG G2 to Receive LG G3 User Interface: Android L Update Next Year

Μ@λ@κια καναμε που πηραμε το G2 ..επρεπε να παρουμε Samsung S4 :toomuchne :p ^^

Οσοι δεν πηρατε πρεφα εχει βγει CloudyG3 1.3 , OptimusG3 1.3.1 ...

[MENTION=45]PGM[/MENTION] πως παει απο μπαταρια η Seven?

Παρότι δεν έχω παράπονο τα τελευταία 2 χρόνια από την LG, αυτά τα "next year" τα ακούω βερεσέ από τις εποχές του Optimus 2X :)

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις νιλκιν..εμενα δεν κολλησε καλα στις ακρες και δεν ειναι θεμα τοποθετησης...+ οτι αρχιζει σιγα σιγα κ ξεκολλαει κ αυτο....σαν την κινεζια δεν ειναι παντως..

VALUELINE VLMP60515B0.20 USB2.0 A - MICRO B OTG DATA CABLE 0.20M - TABLET ACCESSORIES -

I am happy with that ^

------------------------------------------------------

LG G2 to Receive LG G3 User Interface: Android L Update Next Year

Μ@λ@κια καναμε που πηραμε το G2 ..επρεπε να παρουμε Samsung S4 :toomuchne :p ^^

Οσοι δεν πηρατε πρεφα εχει βγει CloudyG3 1.3 , OptimusG3 1.3.1 ...

[MENTION=45]PGM[/MENTION] πως παει απο μπαταρια η Seven?

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION] μια χαρα θα ελεγα....χτυπαει 4-5 ωες οθονη με ενεργοποιημενο τον συγχρονισμο σε μαιλ , fb, whatsap, viper etc etc

Απο προβληματα , ΜΗΔΕΝ

Εσυ ακομα με την 7 εισαι ή δοκιμασες καμια αλλη? εχεις να προτεινεις κατι αλλο ?:p

Link to comment
Share on other sites

Παρότι δεν έχω παράπονο τα τελευταία 2 χρόνια από την LG, αυτά τα "next year" τα ακούω βερεσέ από τις εποχές του Optimus 2X :)

Who cares,we already have G3 ROMs..:p

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION] μια χαρα θα ελεγα....χτυπαει 4-5 ωες οθονη με ενεργοποιημενο τον συγχρονισμο σε μαιλ , fb, whatsap, viper etc etc

Απο προβληματα , ΜΗΔΕΝ

Εσυ ακομα με την 7 εισαι ή δοκιμασες καμια αλλη? εχεις να προτεινεις κατι αλλο ?:p

Εβαλα τον 1.5 του Cloudy εχτες και βλεπουμε...

Παρατηρησες οτι το κινητο σε YT δεν ζεσταινεται οπως στην Stock?

Για καλυτερη ROM δεν ξερω, ενα πουλακι δοκιμαζει την νεα Optimus..

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] Μου δουλεύει το knock code ξεκλειδώνει κατευθείαν .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορεί να βοηθήσει κάποιος και μένα τον νουμπά :spell: να περάσω την seven ή την optimus ; :nerd: τρωω κάτι άκυρα κολλήματα με την στοκ και θέλω να δοκιμάσω να του περάσω rom :o

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορεί να βοηθήσει κάποιος και μένα τον νουμπά :spell: να περάσω την seven ή την optimus ; :nerd: τρωω κάτι άκυρα κολλήματα με την στοκ και θέλω να δοκιμάσω να του περάσω rom :o

ευχαριστώ προκαταβολικά

Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες 2-3 pages πριν

Τι κολληματα τρως ακριβως??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.